MİT, kritik IŞİD’liyi Türkiye’ye getirdi

featured

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), IŞİD’in sözde “Türkiye vilayeti sorumlusu” Kasım Güler’i Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonla yakalayarak Türkiye’ye getirdi. Kırmızı kategoride aranan “Ebu Usame el Türki’ kod adlı teröristin, yasa dışı yollardan Türkiye’ye geçerek sansasyonel eylem yapmayı planladığı belirlendi.

AA’nın güvenlik kaynaklarından aktardığı bilgiye göre MİT, terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan IŞİD’in sözde “Türkiye vilayeti sorumlusu” Ebu Usame el Türki kod adlı Kasım Güler’in, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçerek sansasyonel eylem yapmayı planladığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Takibe alınan Güler, Suriye’de gerçekleştirilen operasyonla yakalanarak sorgulanmak üzere Türkiye’ye getirildi.

Terör örgütü IŞİD üyesi Kasım Güler’in silah ve patlayıcılarla yasa dışı yollardan Türkiye’ye geçme hazırlığında olduğu belirlendi.

Kırmızı kategoride aranıp yakalanan ilk IŞİD mensubu olduğu bildirilen Kasım Güler’in üzerinden çok sayıda örgütsel doküman ile gizli bilgiler de ele geçirildi.

Güler’in 2008-2010 yılları arasında Afganistan-Pakistan bölgesine geçerek çatışma alanlarında faaliyet gösterdiği, 2014’te IŞİD’e katıldığı öğrenildi.

Örgüt içerisinde üst düzey görevlerde yer aldığı ifade edilen Kasım Güler’in, IŞİD’in sözde Rusya, Avrupa ve Türkiye mali sorumlusu da olduğu belirlendi.

MİT, kritik IŞİD’liyi Türkiye’ye getirdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 sene önce

  internet’te aratılırsa bulunabilir ama ben isim vermeyeyim bir ilahiyat profösürü Mezhepçi olan herkesin potansiyel İşid’ci olduğunu söylemişti !! gerçi bunu bir çok islam Alimi !!!! söyledi.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Bu fotoğrafları kim hazırlamış yahu. Aynı kişi değil ki bunlar. Biri başka, biri başka.

  Cevapla
 3. Maymuna benziyor

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Mübarek nur saçıyor baksana nekadar sempatik

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Bu kadar mı kolay bu cihad, yahu? …… Yüce Allah’ ın bir kulu çıkıp mertçe konuşamayacak mı? ….. Bütün kıllarını sal uzasın, ……hiç yıkanma,……. Hiç traş olma,……. Al eline bomba,…….. Al eline makinalı,……. Çoluk, çocuk, yaşlı, kadın,….. Suçlu,… Suçsuz hiç bakmadan markete,.. can al,… hep can al,…….. Ondan sonra ben Allah yolunda savaşıyorum,….. Cihad yapıyorum de,. …. Ve yüce Allah da bunu kabul etsin…!! Bu nasıl dindir?….. Bu nasıl imandır?.. Bilen var mı?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!