MİT’ten Halep’te kritik operasyon… Eylem hazırlığındaki IŞİD’li yakalandı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat alanındaki Türk güvenlik güçlerine karşı eylem hazırlığında olan terör örgütü IŞİD'in sözde sorumlusu Abdullah El Cündi'yi Suriye'nin Halep kentinde yakaladı.

featured

MİT, terör örgütü IŞİD’in sözde Sıddık Taburu sorumlusu ‘Hattab El Muhacir’ kod adlı Abdullah El Cündi’nin Suriye’de bulunan Türk güvenlik güçlerine ait araçlara eylem planlamasında olduğunu tespit etti. Bunun üzerine operasyon için düğmeye basıldı. MİT Başkanlığı’nca sağlanan istihbari destek ile Suriye Milli Ordusu’na bağlı yerel güvenlik güçleri, Fırat Kalkanı Harekat alanı içindeki El Bab’da operasyon düzenledi. IŞİD’li terörist, sağ olarak ele geçirildi.

IŞİD’İN EYLEMLERİ DEŞİFRE OLDU

Terörist El Cündi ifadesinde, IŞİD’in, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat alanında bulunan Türk güvenlik güçlerine yönelik eylem hazırlığında olduğunu itiraf etti. IŞİD’li militanların bunun için zaman zaman keşif faaliyetleri icra ettiğini söyleyen terörist, ayrıca Sıddık Taburu bünyesinde eylem gerçekleştirmek üzere hazır bulunan örgüt mensuplarına ilişkin bilgiler verdi.

Operasyon sonucunda IŞİD’in eylem planlamaları deşifre edildi. Operasyonda ayrıca, örgüte ait çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

MİT’ten Halep’te kritik operasyon… Eylem hazırlığındaki IŞİD’li yakalandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!