Moğolistan’ı aştı Selanik’e kadar ulaştı… Yeni Akit, Atatürk’ü de ‘göçmen’ yaptı!

Yeni Akit gazetesi, Selanik ve Makedonya'dan Anadolu'ya gelen Türkleri, Türkiye'ye gelen göçmenlerle bir tuttu.

featured
service

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun göçmen politikasına yönelik eleştirilere, “Hepimiz buralara geldik bir yerlerden. Nereden geldik? Kim nereden geldi bu coğrafyaya? Taa Moğol steplerinden geldik. İstila olacakmış; kim neyi istila yapacak ya…” diye yanıt vermesi tepki çekmişti.

Soylu’nun Moğolistan çıkışını Yeni Akit bir adım daha ileri götürerek, Türkiye’nin asli kurucu Türklerini göçmenlerle bir tuttu. “Kıpımız İdlibliye de Selanikliye de açık” manşeti atan Yeni Akit, isim vermeden Selanik doğumlu Mustafa Kemal Atatürk’e de gönderme yaptı.

Gazete manşetinde şu ifadeleri kullandı:

“Osmanlı yadigarı bu toprakların gönül coğrafyasının geniş olduğunu ifade eden aktivistler ve yazarlar, “Bizim kapımız Selanik’ten, Girit’ten, Makedonya’dan gelene de Hama, Humus ve İdlip’teki zulümden kaçıp gelene de açıktır.”

Gazete, bazı yazar ve siyasetçilerden de örnekler verdi.

Yeni Akit’in manşetine tepkiler geldi:

“Balkanlar’dan Selanik’ten, Bulgaristan’dan gelen muhacirler ülkenin öz sahibi bu ülkenin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi veren ecdadı Selanikli GAZİ Mustafa Kemal Atatürk’e dayanan asli kurucu milletidir.Onlar misafir değil ev sahibidir.”

Moğolistan’ı aştı Selanik’e kadar ulaştı… Yeni Akit, Atatürk’ü de ‘göçmen’ yaptı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Şimdi akıtın niyeti belli de o karşı çıkıştaki ‘aslı kurucu’ falan ifadesi de sorunlu… sırf Atatürk ile aynı istikametten geldi diye neredeyse %100 türk biziz diyecek bi macır (onun aslı da muhacirdir) bir adım geri dursun…yavvaşşş.

 2. 2 hafta önce

  Selaniklinin oturdugu evin sahibi oldugunu unutan kira bile odemeyen kiracinin soyleyebilecegi bir soz.

 3. 2 hafta önce

  icinde misafir olduklari evin oz sahibinin o Selanikli oldugunu unutan kiracilar ancak bu sozu soyleyebilirler.

 4. 2 hafta önce

  Siz kimsiniz ki kime kapı açıyorsunuz !! Cumhuriyet çocukları yobazlara kapı açtı gönlünü açtı ve 100 yıl sonra esaret altına girdi cumhuriyetin çocukları.

 5. 2 hafta önce

  yenı akıtın kokenı ne acaba hıc kendılerını sorguladılarmı?
  bır arastırsak neler cıkar

 6. 2 hafta önce

  ulan siz ne menem bi Türk düşmanısınız be.Sizdeki Türk düşmanlığı ingilizleri rumları ermenileri geçti.nasıl bir saptırma bu.

 7. 2 hafta önce

  Atatürk bunların dünyasında çok derin yara açmış. Bir türlü unutamıyorlar. Atatürk osmanlı devletinin sınırlarında doğdu. Türkiye de Osmanlı’nın devamıdır. Göçmen değil öz ve asildir.

 8. 2 hafta önce

  Ozaman gelenler tercihini kendi topraklarında yaşamadan yapmışlar düşman işgalinden olan toprakta yasamayip Türk iradesi ile yönetilen devlette yaşamak istemişler Suriye toprağı 100 yıl önce çıktı oradan 100 sene önce gelene kimsenin bir laf ettiği yok yada Hatay referandum ile Türk toprağına katıldı kimsenin onlara da birsey dediği yok herkes hangi vatanda yaşayacak tercih yaptı bu saatten sonra suriyede yaşamayı seçmiş olanların Türk devletinde işi yok

 9. 2 hafta önce

  Bu vatan hainliği artık buna diyecek başka bir şey yok. Bu gazete her kimlerinse, bu yazıları yazanlar da dahil önünde sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin adaletine hesap verirler.

 10. 2 hafta önce

  Hesap vereceğiniz günler gümbür gümbür geliyor. Sizi ağababanız amerika nede ingiltere kurtaracak.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!