Mor ve Ötesi’nden Zeytinli Rock Festivali’nin yasaklanmasına tepki

Müzik grubu Mor ve Ötesi, Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı'nın, Zeytinli Rock Festivali'ni 'kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması' bahanesiyle yasaklamasına tepki gösterdi.

featured

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan ve biletleri günler öncesinden satışa çıkan Zeytinli Rock Festivali’ni yasakladı.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş imzasıyla yayınlanan yasak kararında, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir” ifadeleri kullanıldı.

MOR VE ÖTESİ’NDEN ‘YASAK’ TEPKİSİ

Müzik grubu Mor ve Ötesi, sosyal medya hesabından festivalin yasaklanmasına tepki gösterdi.

Twitter’dan yapılan açıklamada “Bu ülkenin fikri hür vicdanı hür gençleri, dünyadaki bütün akranlarının sahip olduğu her şeye fazlasıyla layıktır. Bu yaz, yasakçılığın son yazıdır. Birlikte şarkılar söyleye söyleye bu deli gömleğini yırtıp atacağız. Müzik yasaklanamaz. #zeytinlirockfestivali” denildi.

thumbnail
İlgili haber

Zeytinli Rock Festivali yasaklandı!

Mor ve Ötesi’nden Zeytinli Rock Festivali’nin yasaklanmasına tepki

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Solistleri “yetmez ama evet” diye akp’ye destek veriyordu, özgürlükten yanayız diyerek güya “statüko”ya karşılardı! Alın size takunyalı özgürlük tepe tepe kullanın!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!