Rusya’yı sarsan suikast iddiası… Dugin’in kızının aracı havaya uçtu

Rusya’nın tanınmış siyaset uzmanı Aleksandr Dugin’in kızı Darya Dugina’nın, içinde bulunduğu aracın infilak etmesi nedeniyle hayatını kaybetti. Dugin'in olay yerine geldiği görüntüler ortaya çıktı.

featured

Avrasyacılık fikrinin önemli isimlerinden, Rus milliyetçisi Aleksandr Dugin‘in kızı Darya Dugina’nın, içinde bulunduğu aracın infilak etmesi nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Rus basınında yer alan haberlerde, Darya Dugina’nın bulunduğu aracın Moskova’nın Odintsova bölgesinde patladığı belirtildi.

Dugin’in olay yerine geldiği görüntüler de ortaya çıktı. Rus siyaset bilimcinin başını ellerinin arasına aldığı görüldüğü. Resmi olarak Dugina’nın ölüp ölmediği doğrulanmadı. Patlama, “suikast” yorumlarına neden oldu.

HEDEF BABASI MIYDI?

Dugina’nın arkadaşı Andrey Krasnov, Rus haber ajansı Tass’a konuştu. Krasnov, bu saldırıda hedefin Alexander Dugin olduğunu öne sürdü.

Krasnov, “Bu onun babasının aracıydı. Darya normalde başka bir otomobil kullanıyordu fakat bugün babasının otomobilini aldı ve Alexander’ın da onunla gitmesi planlanmıştı” dedi. Krasnov, “Fakat Alexander başka bir yoldan gitti. Döndüğünde trajediyle karşılaştı. Şu an anladığım kadarıyla esas hedef Alexander’dı” iddiasında bulundu.

Sözcü’nün aktardığına göre, Putin’e yakınlığıyla bilinen ve Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin başındaki Denis Pushilin, saldırıdan Ukrayna’yı sorumlu tuttu. Telegram’dan açıklamalarda bulunan Pushilin, “Ukrayna rejimi Alexander Dugin’i öldürmeye çalışırken kızını yok ettiler. Daria gerçek bir Rus kızıydı” dedi.

ABD’NİN YAPTIRIM LİSTESİNDEYDİ

Dugin, Putin yanlısı Tsargrad TV’nin yayın yönetmeni olarak biliniyordu.
Rusya’da “Avrasyacı” siyasetleri temsil eden fikir insanlarının başında gelen Dugin’in Putin üzerinde ciddi bir etkisi olduğu belirtiliyor. Dugin ve kızı Darya’ya ABD Hazine Bakanlığı yaptırım uygulama kararı almıştı. Darya Dugina, United World International isimli kuruluşun yayın yönetmeniydi. Bu kuruluş, Donald Trump ile Hillary Clinton arasındaki 2016 Başkanlık Seçimleri’ne karışmakla suçlanıyordu.

Rusya’yı sarsan suikast iddiası… Dugin’in kızının aracı havaya uçtu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Büyük bir ihtimalle ölen kişinin Daria Dugina olduğu belirtiliyor. Dugin’e ait olay yerinde çekilen görüntüler var. Toyota marka Land Cruser Prado model araç hareket halindeyken patlama gerçekleşiyor ve patlamanın etkisi ile yol kanarında bulunan bir binaya çarpıyor. İnceleme ekipleri iki ihtimal üzerinde duruyor. 1- LPG tüpü, 2- El yapımı bomba. İncelemeler henüz devam ediyor. 01:50 itibariyle henüz resmi bir açıklama hiç bir kaynakta yok.

  • orda benim bildiğim lpg pek kullanılmaz

   muhtemelen 1-2 aydır takip ediyorlardı, adam aracı kullanacakken kızı arabayı aldı daha sonra araç ilerlerken yolda infilak etti, yoldaki parçalara bakınca patlama oralarda gerçekleşmiş kızda büyük ihtimalle refleks olarak kendini sola atmış, duginde rahat kıyafetler var yani alelacele çıkmış

   ne yapacağını şaşırmış, büyük ihtimalde de delirmek üzereydi

   Allah kimseye çocuğunun acısını yaşatmasın

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!