Motosikletten attıkları cisim gözüne isabet etti… ‘Kötü kokuyordu, çığlık çığlığa bağırdım’

Mersin'de, kaldırımda yürüyen 20 yaşındaki Hatice Aslan'ın gözüne motosikletten atılan cisim isabet edince korneası zarar gördü. Yaşadığı dehşeti anlatan Aslan, "Yüzümü elleyince yüzümden bir şeyler akıyordu. Kurşun değdiğini ve kanlar aktığını sandım. Gözlerim yanıyordu ve attıkları sıvı kötü kokuyordu. Çığlık çığlığa bağırdım." ifadelerini kullandı. Yaşananlar kameralara yansıdı.

featured

Olay, 18 Kasım’da, Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı’nda meydana geldi. Mersin Üniversitesi (MEÜ) öğrencisi Hatice Aslan, saat 21.00 sıralarında, 2 kız arkadaşı ile dışarı çıktı. Kaldırımda yürüyen gençlerin yanından geçen motosikletteki şüphelinin attığı cisim, Aslan’ın sağ gözüne isabet etti. Yere yığılan Aslan, ihbarla gelen sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Korneası zarar gören Aslan, taburcu edildikten sonra polise giderek şikayetçi oldu. Polis, saldırganın belirlenerek yakalanması için çalışma başlatırken, olay anının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

‘KURŞUN DEĞDİ KAN AKTI SANDIM’

Sabah’tan Yunus Emre Kavak’ın haberine göre Hatice Aslan şunları söyledi ” Mersinde 2. Çevre yolunda ben ve iki arkadaşım yürüyorduk. O sırada süratle yanımıza motosiklet üzerinde iki şahıs yaklaştı ve yüzüme bir şey fırlattılar. O anki darbeyle yere yığıldım ve gözlerimi açamadım. Yüzümü hissetmedim uyuştu. Yüzümü elleyince yüzümden bir şeyler akıyordu. Kurşun değdiğini ve kanlar aktığını sandım. Gözlerim yanıyordu ve attıkları sıvı kötü kokuyordu. Çığlık çığlığa bağırdım. Gözlerim görmüyordu. Çevreden insanlar geldi seslerini duydum.” dedi.

‘GÖZLERİMİ AÇAMIYORUM CANIM ÇOK YANIYOR’

Aslan sözlerine şöyle devam etti:

“Beni oradaki restorana götürdüler. Yüzümü yıkadılar. Ambulans ve polisi aradıklarını söylediler. Ambulans geldi ben arkadaşım ile hastaneye götürüldüm. Diğer arkadaşım orda polisi bekledi. Fakat polis gelmeyince hastaneye bizim yanımıza geldi. Arkadaşım İfade vermek için hastane polisine gidince buraya değil karakola ifade vereceksiniz cevabını aldı. Hastanede korneanın zarar gördüğünü söylediler.”

Karakola gidip şikayetçi olduğunu aktaran Aslan, “Bu şahısların bir an önce yakalanmasını istiyorum. Gözlerimi açamıyorum. Canım çok yanıyor. Benim burada ne bir husumetlim ne de bir takıntılı arkadaşım oldu. Hiç tanımadığım biri bana bunu neden yaptı bilmiyorum. En ağır cezayı alsınlar istiyorum” ifadelerini kullandı.

Motosikletten attıkları cisim gözüne isabet etti… ‘Kötü kokuyordu, çığlık çığlığa bağırdım’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Sokak hayvanları yapmıştır toplatıp uyutulsun!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!