MSB’den ‘insan kaçakçısı general’ açıklaması: Bu fotoğrafı paylaşanlara karşı harekete geçildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'den makam aracıyla Türkiye'ye insan geçirerek kaçakçılık yaptığı iddiasıyla tutuklanan emekli Tuğgeneral Bilal Çokay'ın yerine, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Tuğgeneral Esat Mahmut Yılmaz'ın fotoğrafını kullanan hesaplar hakkında her türlü hukuki sürecin işletileceğini bildirdi.

featured

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Tuğgeneral Esat Mahmut Yılmaz’ın fotoğrafının, Şanlıurfa’da adı insan kaçakçılığına karışan ve tutuklanan emekli Tuğgeneral Bilal Çokay olarak kullanıldığının tespit edildiğini belirterek, buna ilişkin her türlü hukuki sürecin işletileceğini bildirdi.

‘HER TÜRLÜ HUKUKİ SÜREÇ İŞLETİLECEK’

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Tuğgeneral Yılmaz’ın fotoğrafına yer verilerek, şunlar kaydedildi:

“MSB Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Tuğgeneral Esat Mahmut Yılmaz’ın aşağıdaki fotoğrafının sosyal medyada özellikle FETÖ’cü hesaplar ve bazı basın-yayın organları tarafından, Şanlıurfa’da adı insan kaçakçılığına karışan ve tutuklanan emekli Tuğgeneral Bilal Çokay olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.

Fotoğrafı kullanan sosyal medya hesapları ve basın yayın organları hakkında suç duyurusu dahil her türlü hukuki süreç işletilmektedir, işletilecektir. Halkımızın, kamuoyunun yanıltılmasına yönelik ve itibar suikastı içeren bu tür paylaşımlar, yayınlar konusunda dikkatli olması önem arz etmektedir.”

MSB’den ‘insan kaçakçısı general’ açıklaması: Bu fotoğrafı paylaşanlara karşı harekete geçildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!