MSB’den makam aracıyla insan kaçakçılığı yapan general hakkında açıklama

MSB kaynakları, Suriye sınırında emir astsubayı ve bir uzman çavuşla birlikte insan kaçakçılığı yaptığı tespit edilen tuğgeneral B.Ç.'nin gözaltına alındığını doğruladı. 

featured

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, son iki haftada yapılan faaliyetlere ilişkin Bakanlıkta bilgilendirme toplantısı düzenledi.

thumbnail
İlişkili Haber

MSB’den ‘üçüncü dünya savaşı’ açıklaması

Tuğamiral Zeki Aktürk’ün sunumu sonrası, MSB kaynakları, gazetecilerin sorularını yanıtladı. MSB kaynakları, Suriye sınırında emir astsubayı ve bir uzman çavuşla birlikte insan kaçakçılığı yaptığı tespit edilen tuğgeneral B.Ç.’nin gözaltına alındığını doğruladı.

MSB kaynaklarının açıklamasında; Suriye sınırında makam aracı ile insan kaçakçılığı yaptığı öne sürülen Tuğgeneral B.Ç.’nin Akçakale Cumhuriyet Savcılığı’nca alınan kararla gözaltına alındığı belirtilerek, konuyla ilgili idari ve adli sürecin bağlantılı şekilde yürüdüğü, TSK’da disipline ve kanunlara aykırı hareket eden kim olursa olsun rütbesine bakılmaksızın gerekenin yapılacağı kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, 20 Mayıs’ta köşesinde, Suriye’deki operasyon bölgesinde görevli bir tuğgeneralin makam aracıyla Suriye’den Türkiye’ye insan kaçakçılığı yapıldığını yazmıştı.

Terkoğlu, “Konuştuğum kaynaklar, Suriye’deki birliklerde görevli Tuğgeneral B.Ç’nin emir astsubayının ve korumalığını yapan uzman çavuşun bu nedenle gözaltına alındığını söyledi” ifadelerini kullanmıştı.

Terkoğlu, “Bu olayı araştırırken vakanın ilk olmadığını öğrendim. Özellikle alt rütbelerde, benzer birçok işbirlikçi ortaya çıkarılmış” demişti.

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları birlik komutanı tuğgeneralin emekliliğe sevk edildiğini, sınır geçiş kapısından sorumlu birlik komutanının ise görev yerinin değiştirildiğini açıklamıştı.

Son olarak, B.Ç.’nin Ankara’da gözaltına alındığı ve Şanlıurfa’ya götürüldüğü ortaya çıkmıştı.

MSB’den makam aracıyla insan kaçakçılığı yapan general hakkında açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!