MSB’den Yunanistan’a Ayasofya tepkisi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İstanbul'un Fethinin 569'ncı yıl dönümüne dair "Yüzyıllar boyunca cami olarak kullanılan Ayasofya 1453'ten bu yana Türk milletinin koruması altındadır" açıklaması yaptı.

featured

Milli Savunma Bakanlığı, İstanbul’un Fethi’nin 569’uncu yıl dönümüne ilişkin Twitter mesajında Yunanistan’a tepki gösterdi.

Yunanistan’a Ayasofya üzerinden yayımladığı mesajında tepki gösteren Bakanlık, “569 yıl önce fethedilen İstanbul’a Roma İmparatorluğunun veya Bizans’ın hayalini kurarak bakmak kuruntudan ibarettir. 1000 yıl öncesine özlem duyanlar kimin yayılmacı, kimin barışa engel olduğunu açıkça ortaya koymaktadır” dedi.

Yapılan açıklamanın devamında, Ayasofya Camii’nin Türk milletinin koruması altında olduğu vurgulayan Milli Savunma Bakanlığı, şu ifadeleri kullandı:

“Yüzyıllar boyunca cami olarak kullanılan Ayasofya 1453’ten bu yana Türk milletinin koruması altındadır. Ayasofya için güya üzülenlerin, 1500’lü yıllardan kalan ve her biri kültürel birer miras olan Yunanistan’daki camilerin yıkılarak yerine sinema ve sergi salonu, konaklama yeri, depo yapılmasına karşı çıkmaması da iki yüzlülükle bile açıklanamayacak kadar vahim bir durumdur. Müslümana ölünce mezar yeri bile vermeyen Yunanistan yönetimi, kendi halkını ham hayallerle kandırıp, kendi çıkmaz gerçeklerini örtmeye çalışmaktadır. Güneş balçıkla sıvanmaz. 569 yıl önce İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han’ı ve kahraman ordusunu rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

MSB’den Yunanistan’a Ayasofya tepkisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 8 ay önce

  MSB’de bu açıklamayı hazırlayan ve onaylayan cahil arkadaşlara birileri öğrenilir mi acaba; Yunanistan’da Bahar konu camiler 1500’lü yıllardan ziyade 1300’lü ve 1400’lü yıllara aittiler. Bu ülkenin ordusunu yönettiğini iddia eden bakanlık çalakalem açıklama yapamaz. Ciddi olun!

  Cevapla
 2. 8 ay önce

  MSB’de bu açıklamayı hazırlayan ve onaylayan cahil arkadaşlara birileri öğretebilir mi acaba; Yunanistan’da bahse konu camiler 1500’lü yıllardan ziyade 1300’lü ve 1400’lü yıllara aittiler.
  Bu ülkenin ordusunu yönettiğini iddia eden bakanlık çalakalem açıklama yapamaz. Ciddi olun!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!