Muharrem İnce: Biz namuslu oy istiyoruz, sapıkların oyunu istemiyoruz

“Çocuklarımızı cemaatlere, tarikatlara teslim edemeyiz. Eğer bir yurtta çocuğa taciz, tecavüz olmuşsa 'Aman bu cemaatin oyunu kaybederim' diye bir dünya yok. Orayı dozerle yıkacağım... Dini nikaha savaş açan yok. Ben diyorum ki 18 yaşın altındaki 6, 7 yaşındaki çocuklara dini nikah kisvesi altında evlilik yaptırılıyor; bu şerefsizliktir, namussuzluktur, alçaklıktır. Biz namuslu oy istiyoruz, sapıkların oyunu istemiyoruz. Atatürk düşmanlarının da oyunu istemiyoruz."

featured

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Birdenbire ne hikmetse CHP genel başkanı gündeme getirdi, Erdoğan da şimdi gündeme getiriyor. Başörtüsü ile ilgili bir sorun var mı? ‘Başörtüsü’ diyerek hayat pahalılığının, geçim sıkıntısının üstünü örtüyorlar” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Diyarbakır’daki ziyaretinin ardından Elazığ’a geldi. Gazi Caddesi’ndeki esnaf ile bir araya gelen Muharrem İnce, fotoğraf çektirip, sohbet etti.

Cadde gezisinin ardından açıklamalarda bulunan İnce, Türkiye’nin neresine gittikleri fark etmeksizin, konunun geçim sıkıntısı olduğunu söyledi.

Muharrem İnce, “Böyle bir durumda asgari ücret tartışmaları var. Memleket Partisi’nin teklifi 10 bin TL. Bütün bu hayat pahalılığının ortasında bir bakıyorsunuz, bir anda bir başörtüsü meselesi gündeme geliyor. Gerçi bunda da hatayı yapan muhalefet. Geçmişte başörtüsü konusunda genç çocuklarımız, kızlarımız üniversitelerde sorunlar yaşadılar. Bunlar doğrudur ama bu sorun çözüldü. İsteyen herkes takabiliyor. Artık birdenbire ne hikmetse CHP genel başkanı, bunu gündeme getirdi. Erdoğan da şimdi gündeme getiriyor. Başörtüsü örtünmesi ile ilgili bir sorun var mı? Toplumda yok böyle bir sorun. İsteyen herkes üniversitede, okulda ve hastanede her yerde örtünebiliyor. Şu anda ‘başörtüsü’ diyerek hayat pahalılığının, geçim sıkıntısının üstünü örtüyorlar” diye konuştu.

DİNİ NİKAH VE 6 YAŞINDA EVLENDİRİLEN ÇOCUK…

Muharrem İnce, Elazığ’ın ardından Malatya’ya geçti. İnce, çeşitli temaslarda bulunduğu kentte Kışla Caddesi’ndeki esnafı ziyaret edip, bölge halkıyla bir araya geldi.

Gazetecilere açıklama yapan İnce, 6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesi olayının, kendilerini derinden yaraladığını belirterek “Bu nikahı kim kıyıyor, şahidi kim, bu ana- baba kim? Bunlar bulunmalı ve cezalandırılmalıdır. Üstü kapatılmamalı. Bana ne sen 18 yaşın üzerinde dini nikah yaptırırsın, yaptırmazsın, orası benim sorunum değil. 18 yaşın üzerindeki dini nikahla ilgili bir derdimiz yok. Onu kendimiz de yaptırdık. Bizim derdimiz 6, 7, 8 yaşındaki çocuklara dini nikah adı altında bu sapıklığı yapan kimler? O nikahı kıyan da ona şahitlik eden de oraya onu oturtan da hepsinin hapse atılması lazım. Çocuklarımızı cemaatlere, tarikatlara teslim edemeyiz. Eğer bir yurtta çocuğa taciz, tecavüz olmuşsa ‘Aman bu cemaatin oyunu kaybederim’ diye bir dünya yok. Böyle bir dünya yok. Orayı dozerle yıkacağım. O yurdu dozerle yıkacağım. Biz namuslu oy istiyoruz. 6 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesi hepimizi derinden yaraladı, hepimiz üzgünüz. Dini nikaha savaş açan yok. Ben diyorum ki 18 yaşın altındaki 6, 7 yaşındaki çocuklara dini nikah kisvesi altında evlilik yaptırılıyor; bu şerefsizliktir, namussuzluktur, alçaklıktır. Biz namuslu oy istiyoruz, sapıkların oyunu istemiyoruz. Atatürk düşmanlarının da oyunu istemiyoruz” dedi.

Muharrem İnce: Biz namuslu oy istiyoruz, sapıkların oyunu istemiyoruz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    Ya ne yıkıyorsun dozerle.bırak Allah aşkına şovu ya.daha geçen gün sapık okul müdürünün biri kız öğrenciyi seni mite aldıracagız diye istismar ettirmemiş mi,sapık bi tarikatlarda mi var.sapigin dini imanı cemaati mi olur.universiteden de çıkıyor,liseden de cikiyor,hastahanede koskoca profesör bile sapık cıkıyor.onlara böyle dozer mozer diyor musun hiç? Ya milletçe doğruya doğru yanlışa yanlış deyip isi yargıya niye bırakamıyoruz.bu kadar zor mu? Savcısı var hakimi var.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!