Muharrem İnce: Memleket Partisi’nde de varsa kapı önü oradadır

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Osmaniye'de partisinin il binasında konuştu. İnce, Ermeni soykırımı tartışmasına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. 'Türkler, Ermenilere soykırım yapmamıştır nokta' diyen İnce, 'CHP'de bunu kabul edenler var, Memleket Partisi'nde de varsa kapı önü oradadır' ifadelerini kullandı.

featured
service

Hatay ziyaretinin ardından partisinin il binasının açılışını yapmak ve bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere beraberindeki heyetle Osmaniye’ye giden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. İnce, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

‘İKTİDARIMIZDA SIĞINMACILARI GÖNDERECEĞİZ’

Memleket Partisi iktidarında sığınmacıları göndereceklerini ifade eden ince, “Ne iktidar ne muhalefet, ikisinin de kafası karışık. Bir gün göndereceğiz, bir gün göndermeyeceğiz, bir gün ensar, öbür gün muhacir, bir gün hicret, öbür gün Kapıkule, muhalefet rapor hazırlıyor, onları eğitelim, entegre edelim. Sonra bakıyorlar toplumdan tepki var, göndereceğiz diyorlar. Memleket partisi net, göndereceğiz. Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığında bir hafta içinde Şam’a büyükelçi atanacak. Güven alacağım, onlara bir şey olmayacağına dair. Esad’dan uluslararası kamuoyu önünde güvence alacağım. Yardımcı olacak Türk devleti, memleketlerine geliyorlar. Türkiye Cumhuriyeti büyük devlettir. Komşusunda bir problem çıktığında tabii ki onlara yardımcı olacaktır. Bunlar bizim komşularımızdır. Ama bu misafirlik fazla uzamıştır” diye konuştu.

‘ERMENİ SOYKIRIMINI KABUL EDEN VARSA KAPI ÖNÜNE KOYARIZ’

Muharrem İnce, 6 muhalefet partisinin hazırladığı mutabakat metni ile ilgili soru üzerine şöyle konuştu: “O altılı masanın mutabakat metninde de ‘Tarihi gerçekler’ cümlesine takılıyorum. Ne demek tarihi gerçekler? Yani biz Ermeni soykırımı yaptık mı kardeşim? Ne demek istiyorsunuz? Ya bir çıkın bakalım. Ben Türk’üm, ırkçı değilim, kafatasçı da değilim. Bilimle savunurum her şeyi. Türkler, Ermenilere soykırım yapmamıştır, nokta. Gerekçelerini açıklıyorum. Yahudiler evinde oturuyordu Almanya’da. Naziler geldi bunları evinden aldı. Yahudilerin silahı yoktu, partisi yoktu, Almanları arkadan vurmamıştı, Almanların komşularıyla iş birliği yapmamıştı. Ermeniler, Osmanlı tebaasıydı, Osmanlı’da benim eski devletim, hepimizin eski devleti. Türkiye Cumhuriyeti neyse Osmanlı da o Selçuklu da o. Bizim atalarımız bunlar. Ermenilerin elinde silah var mıydı? Vardı. Ermenilerin partisi var mıydı? Vardı. Ermeniler Ruslarla iş birliği yapıp Osmanlı’yı arkadan vurdu mu? Vurdu. Osmanlı’da arkadan vurulmamak için yerlerini değiştirdi. Yerlerini değiştirirken kötü şeyler oldu mu? Oldu. Türkler Ermenilere kötülük yaptı. Ermeniler de Türklere kötülük yaptı. Dolayısıyla ben bu soykırım meselesini tanımıyorum. CHP’nin içinde tanıyanlar var. Memleket Partisi’nin içinde tanıyan olursa kapının önü oradadır.”

‘A HABER İLE HALK TV’NİN NE FARKI VAR? HİÇBİR FARKI YOK’

İnce, Osmaniye’nin ardından gittiği Adana’nın Ceyhan ilçesinde partinin ilçe başkanlığı binasını hizmete açtı. Burada yaptığı konuşmada ‘muhalif’ basına tepki gösteren İnce, şunları söyledi:

“Bir diğer konu medya konusu Türkiye’de. Medyanın hali içler acısıdır. Yüzde 90’ı iktidarın tekelinde, yüzde 10’u muhalefetin tekelinde. Hangisinden başlayayım? Muhalefetten başlayacağım kusura bakmasınlar. Niye biliyor musunuz, demokrasi havarisi kesildikleri için. İktidar medyası zaten demokrasiye inanmıyor, onların demokrasi gibi bir derdi yok. Ama muhalefettekiler Türkiye’ye demokrasi getireceklerini söylüyorlar. Siz mi demokrasi getireceksiniz? A Haber ile Halk TV’nin ne farkı var? Hiçbir farkı yok.”

“Mesela Halk TV, Tele 1 beni bir kare gösterebilir mi? TRT 1 zaten Tayyip Radyo Televizyon, o borazan, onu geçtik. Tele 1, KRT, Halk TV bir sürü laf söylüyorum ama beni bir kare gösteremezler, niye? Parasını keser muhalefet belediyeleri. Oradan besleniyorlar çünkü. Erdoğan’a laf söylediğim zaman A Haber beni gösterebilir mi? Gösteremez. Hazineden besleniyorlar çünkü. Bu besleme basını özgürleştireceğiz. Hepsini, iktidar basınını da muhalefet basınını da. Birbirinden hiçbir farkı yoktur bunların.”

‘PARASINI SÖYLEYİNDE VERELİM PARASINI’

“Mesela Halk TV, KRT, Tele 1 Davutoğlu’na serbesttir AKP’den ayrıldığı için, Babacan’a serbesttir AKP’den ayrıldığı için. Muharrem İnce’ye yasaktır CHP’den ayrıldığı için. Ben sizin düşmanınız mıyım ya? Sizin onurunuzu kurtardım ben cumhurbaşkanı adayınızdım, 8 puan fazla oy aldım partiden. 42 sene hizmetim var, ne korkuyorsunuz ya? Bağış toplarım ben size, o kadar para için satmayın kendinizi ya. Kaç para istiyorsunuz, parasını söyleyin de bir kampanya açalım verelim paranızı da gösterin yani. Bir anket şirketi, geçen sene partiyi kurduk, daha kurduğumuz hafta 2,5 gösterdi bizi. Bir fırça yedi. Sana anket yaptırıyoruz, o kadar para veriyoruz diye. Adam bizi bir daha yazmaz oldu.”

‘HİÇBİR PARTİ HAZİNE YARDIMI ALMASIN’

“Enflasyon yüzde 100’lere gelmiş, bu kıtlık zamanında hiçbir siyasi parti hazine yardımı almasın. Fakir fukaraya verelim bunu. Emin olun bunu da yazmayacak medya. Niye biliyor musunuz? Çünkü partiler hazineden para alacak, hazineden aktardıkları paraları onlara aktaracakları için benim kampanya da işe yaramıyor. Bizde para yok, biz gönüllülerle para topluyoruz, kira ödüyoruz, siyaset yapıyoruz. Ahlak çökmüş Türkiye’de, ahlak. Demokratız diye ortalıkta geziyorlar, diktatörden hiçbir farkı yok. Diktatör dedikleri adamdan hiçbir farkları yok. Daha kötü diktatör olurlar. Türkiye’de ahlakı egemen kılacağız.”

Muharrem İnce: Memleket Partisi’nde de varsa kapı önü oradadır

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!