Muharrem İnce-Merdan Yanardağ kavgası sürüyor… ‘Seçim gecesi’ni anlattı

Muharrem İnce, 2018 seçim gecesinde yalnız olmadığını, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın da arasında olduğu 50-60 CHP'li ile birlikte olduğunu söyledi. İnce, TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a da "Merdane gibi dönme, beni kanalına çıkar" diye seslendi. 'Adam kazandı' sözlerine açıklık getiren İnce, "20 seçim kaybetmişler, adam kazandı lafını bana bıraktırıyorlar. Adamı 20 seçimdir kazandırdınız, ilk kez ben salladım." dedi. Öte yandan Yanardağ ise sosyal medya hesabından İnce'ye cevap verdi.

featured

MERVE DUMAN / VERYANSIN TV

KAMERA: BURAK ALBAYRAK 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2018 yılında CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olduğu seçime ilişkin olarak Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında, sandık güvenliği ve seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. İnce, sözlerine 17 Ağustos 1999 tarihinde Marmara depreminde hayatını kaybedenleri anarak başladı.

Seçim gecesi “ortadan kaybolduğu” eleştirilerine yönelik konuşan İnce, yalnız olmadığını, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın da arasında olduğu 50-60 CHP’li ile birlikte olduğunu söyledi.

Seçim gecesiyle ilgili atıştığı TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’a yönelik “Bana iftira atıyor seçim gecesi. İşte anlattım seçim gecesini. Çünkü tetikçi, çünkü iftiracı, çünkü yalancı, çünkü sahtekar, çünkü besleme…” şeklinde sözler sarf eden İnce, “Merdane gibi dönme, beni kanalına çıkar” diye seslendi. İnce, diğer kanallara da çağrı yaptı.

‘SİYASET KUTUPLAŞTIYSA MEDYA DA AYNI DURUMDA’

İnce’nin açıklamaları şöyle:

“Türkiye’de ne yazık ki gazetecilik yapılmıyor ve bunu gazetecilere söylüyorum. Türkiye’de siyaset kutuplaştı, kamplaştı. Medya da kamplaştı. Doğru ya da yanlış olması önemli değil. Sizin mahalleden mi, bizim mahalleden mi? Olaylar bu şekilde veriliyor artık. Yani siyaset kutuplaştıysa medya da aynı durumda. İktidar, medyası kamu kaynaklarıyla fonlanıyor. Kamudan gelecek reklamlarla, kamu bankalarından gelecek kıyaklarla, hazineden gelecek kıyaklarla… Bunlara yandaş medya diyoruz.

MERDAN YANARDAĞ’A AĞIR SÖZLER

Bir de bunun yanında sol havuz medyası var. Bunlar da hazine paralarından ve belediye kaynaklarından geçiniyor. Bağımsız gazeteciyiz diyorlar palavradan ibaret. “Hangi belediyeye fatura kestin?” diye soruyorum. Susuyor, bana hakaret ediyor, ‘sarayın muhbiri’ diyor. Ben sana soru soruyorum, sormayacak mıyım?

Bana sor; partiyi nereden finanse ediyorsun? Partinin kayıtları açıktır. Muhasebe bilen herkes, istediği zaman gelsin kayıtları açayım, hesabı görsünler. Ben soruyorum; her ay belediyelere kaçar lira kesiyorsun? Genel merkezlere kaçar lira kesiyorsun? Biliyorum ben bunu. Sormaya da devam edeceğim. Ben sordukça susuyor, hakaret ediyor. Bana iftira atıyor seçim gecesi. İşte anlattım seçim gecesini. Çünkü tetikçi, çünkü iftiracı, çünkü yalancı, çünkü sahtekar, çünkü besleme…

‘SEÇİM GECESİ YANIMDA 50 KİŞİ VARDI’

Ben seçim gecesi yalnız değildim. Şu anda CHP Grup Başkanvekili Engin Altay yanımdaydı. Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yanımdaydı. Bolu Belediye Başkanı, o zaman milletvekili Tanju Özcan yanımdaydı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün yanımdaydı. O gece yanımda olup rahmetli olanlar var. Başka arkadaşlar var. 50- kişiyiz biz, hep birlikteyiz. Ben bu kadar anlattım inanmıyorsunuz. Ya bu arkadaşlarla beraber beni kanalına çıkar Merdan. Merdane gibi dönme. İki dakika delikanlı ol. Çağır bu arkadaşları. Bak bunlar CHP’de siyaset yapıyor. Sen de gel, seçim gecesi neredeymişim beraber açıklayalım. Ben varım. Sen bunu yapabilir misin? Sen bunu yapamazsın, korkarsın. Patronun parayı keser.

‘SUSKUNLUKLARINI ANLAMIŞ DEĞİLİM’

Bu arkadaşlarla beraber çıkmak istiyorum. Siyaseten yollarımızı ayırdık diye onları kötülemiyorum. Beraber çıkalım diyorum. Suskunluklarını anlamış değilim. Tanju Özcan konuştu; “Yüzde 99 Muharrem İnce’nin anlattıkları doğrudur, yüzde 1’i de unutmuş olabilirim.” Diğerlerinden de bekliyorum beraber bir basın toplantısı, televizyon kanalı açık oturum yapalım. Benim çözümüm bu. Bir daha da iftira atma konuşma. Yiyorsa, sıkıyorsa çağıracaksın, konuşturacaksın. Benim arkamdan sallamayacaksın. Benim korkum yok ama gazeteciliğin temeli cevap hakkına saygı göstermektir. Kanalını açıyorsun, o kanalı nasıl kurduğunu da biliyorum. Sen maaşlı bir adamsın nasıl kanal kurarsın? Onu da biliyorum. Sormayacağım bunları söz. Belediyelerden aldığın paraları da sormayacağım söz. Seçim gecesi konuşalım.

‘SENİN AKP’DEN BİR FARKIN YOK’

Bana soru soruyor ama ben derdimi anlatamıyorum. Oradan saydırıyor bana. Ama bana yer vermiyor. Böyle gazetecilik olur mu? Senin iktidar medyasından ne farkın var? Senin hiçbir farkın yok. Hani bugün bir grup başkanvekili açıklama yapmış ya “CHP’ye hakaret edenleri yazıyorum. Zamanı gelince görüşeceğiz.” diyor. Yani diyor ki, “20 yıldır siz bizi fişlediniz. şimdi biz sizi fişliyoruz. Görürsünüz bak nasıl döveceğiz sizi.” Senin AKP’den bir farkın yok. Bunun için mi demokrasi mücadelesi veriyoruz. Türkü yine aynı türkü, ne var ki tel değişti. Yumruk yine aynı yumruk ne var ki el değişti. Sizin farkınız olması lazım. Utanma da yok bunlarda.

Ziraat bankasından kredi alınıp medyanın el değiştirmesini konuşacağız. Bunu konuşalım. Kamu reklamlarının paylaşılmasını konuşalım ama belediyelerden gelenleri konuşmayalım. İktidardakilerin yaptı mı? Bunları konuşacağız. Çünkü demokrasi mücadelesi veriyoruz. Belediyeler yaptı mı? Oraya karışmayalım, biz demokratik medyayız. Yok ya hepsini konuşacağız. Senin hırsızın benim hırsızım olmaz. Birisi kamudan alacak öbürü belediyeden alacak. Yok öyle şey. İkisini birden konuşacağız.”

‘ADAM 20 SENEDİR HEP KAYBEDİYORDU SANKİ’

İnce “Adam kazandı” sözlerine gelen eleştirilere ise şöyle yanıt verdi:

“Adam kazandı. Adam, 20 senedir hep kaybediyordu sanki. Bir tek 2018’de Muharrem ince aday olunca kazandı. Çünkü Muharrem İnce öyle dedi. Ben bunu memleket için bir beka meselesi görüyorum. Çünkü bu zeka memleket için bir beka meselesidir. Adam 2002’de, 2004’te, 2007’de, 2009’da, 2010’da, 2011 seçimlerini, 2014’ü, 2015’te, 2016’da, 2017’de de kazandı. Adam 2018’de İnce tarafından ilk kez sallandı. Adam kazandı değil, adam sallandı. Onu sallayan adam da burada. 20 seçim kaybetmişler, adam kazandı lafını bana bıraktırıyorlar. Adamı 20 seçimdir kazandırdınız, ilk kez ben salladım.”

İNCE’DEN A HABER MUHABİRİNE: SİZ DE HÜKÜMETTEN BESLENİYORSUNUZ

İnce, kendisine “Söylediğiniz bazı gazetecilerin muhalefetten maaş aldığını ifade ettiniz ve bazı medya kuruluşlarının da bazı CHP’li belediyeleri haraca bağladığını söylediniz. Bu isimleri ve belediyeleri hemen açıklayacak mısınız?” diye soran A Haber muhabirine şöyle cevap verdi: “Siz de hükümetten besleniyorsunuz. Bir farkınız yok. YSK’da olmayan bilgiler bizde var. 13 bin sandıkta görevli yokmuş. Hala sandık görevlileri tamam değil.”

ü

MERDAN YANARDAĞ’DAN YENİ AÇIKLAMA

İnce’nin açıklamalarına Merdan Yanardağ, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yanardağ, “Sarayın yeni muhbiri yine kıvırmış.. Seçim gecesi neden halkın önüne çıkmadığını yine açıklamamış. Biz nerede olduğunu biliyoruz, halkın karşısına neden çıkamadın, onun hesabını ver. İhanetini örtmek için, yine bana saldırmaya kalkmış. Hadi başka kapıya” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce-Merdan Yanardağ kavgası sürüyor… ‘Seçim gecesi’ni anlattı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Kabul edin bayım, kabul edin; hepiniz beceriksizsiniz. Beceriksizliğinizi de rakibinizin kifayeti ortaya koyuyor… Kime karşı kaybettiğinize bakın; ve bir daha bakın, kime karşı kazanmış olacaksınız… Bu mu başarınız olacak? Hiçbiriniz Laik Cumhuriyet’i koruyamadınız, kime ne anlatıyorsunuz.

  2. 1 ay önce

    Muharrem Ince’nin kaybettigi secim Ati calanlarin Uskudari gectigi secimdir. Secim gecesi begenmedigimiz Meral Apla dahi gostermelik de olsa YSK’nin onune gitmisti. Ince sabaha kadar arazi moddaydi. Bunun boyle olmasi Merdan efendiyi yuceltmez. Daha once de soylemistim (Merdan Yanardag’in kendi sozlerine karsi), Ince 200 liralik sahis ise, Merdan Yanardag bes para etmez sahistir.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!