Muharrem İnce: Şam’a elçi atayacağız, Esad’la masaya oturacağız

"Bizim iktidarımızda söylüyorum, tekrar tekrar söylüyorum. Bir, uluslararası güçleri devreye sokacağız. Birleşmiş Milletler gibi. Esad'la masaya oturacağız. Şam'a büyükelçi atayacağız. Esad'dan güvence alacağız.”

featured

Muharrem İnce, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Eskişehir’e geldi. Kent girişinde partililerce karşılanan İnce, düğün salonu bahçesinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnce, RTÜK’ün bazı televizyon kanallarına verdiği para cezalarının yanı sıra CHP’nin bu konudaki politikalarını da eleştirerek, “Hem RTÜK’ü eleştireceksin hem RTÜK’e üye vereceksin. ‘Bu düzen, doğru bir düzen değil’ deyip boykot edeceksin, üye vermeyeceksin. Ne RTÜK’ten ne HSK’dan bu muhalefetin şikayet etme hakkı yoktur” dedi.

‘BU MİSAFİRLİK FAZLA UZADI’

Memleket Partisi’nin iktidara gelmesi halinde sığınmacıları ülkelerine geri göndereceklerini kaydeden İnce, “Bizim iktidarımızda söylüyorum, tekrar tekrar söylüyorum. Bir, uluslararası güçleri devreye sokacağız. Birleşmiş Milletler gibi. Esad’la masaya oturacağız. Şam’a büyükelçi atayacağız. Esad’dan güvence alacağız. Diyeceğiz ki ‘Bak, sen af çıkarıyorsun ama insanlar geri dönmüyor’. Niye? Sana güvenmiyorlar. Sen şimdi bize uluslararası arenada bir güvence ver. Bu güvenceyi alacağız ve geri göndereceğiz. Bu kadar. Bu misafirlik fazla uzamıştır. Biz geri göndereceğiz. Nokta” diye konuştu.

Son yaptırdıkları anket sonuçlarına göre, Memleket Partisi’nin barajı geçtiğini söyleyen Muharrem İnce, bu konuda sıkıntı yaşamayacaklarını dile getirerek, “Anket yaptırdık, barajı da geçiyoruz. Baraj sorunumuz yok. O konuyla ilgili sıkıntımız yok. Memleket Partisi olarak yüzde 7’yi geçiyoruz” dedi.

ORTA ÇAĞ İŞİ

Türk Dünyası Vakfı sorumluluğundaki Dede Korkut Parkı’nda kadınların yoga yapmasına izin verilmediği iddiasıyla ilgili konuşan Muharrem İnce, Eskişehir’in Türkiye’nin en modern, en çağdaş kentlerinden olduğunu söyledi. Bu konudaki yasağın kabul edilmez olduğunu vurgulayan İnce, “Eskişehir, yüz akı kentlerimizden biri. Buranın konser yasakları, festival yasakları ile ilkel işlerle anılmasını istemiyoruz. Türkiye’de kafası karışık bir iktidar var. Dün otobüslerde bile maske yasağını kaldırıyor. Pandemi bitmiş demek ki ama müzik yasağı devam ediyor. Kadınların kıyafetiyle uğraşmak, ahlak bekçiliği yapmak, konser ertelemek, festival ertelemek Orta Çağ işidir. Valiye sesleniyorum; Eskişehirliler modern, çağdaş insanlardır. Sen buraya gelmiş bir memursun. Eskişehir böyle hatırlanmaz ama sen ilkel bir adam olarak hatırlanırsın. ‘Bu yanlışlarınızdan bir an önce vazgeçin’ diyorum. Bugün kadınların kıyafetini konuşursak konserleri konuşursak unutmayın, yarın çalışan kadınları konuşuruz. Kadınlar çalışsın mı, çalışmasın mı; meselesine kadar gider bu iş” dedi.

Muharrem İnce: Şam’a elçi atayacağız, Esad’la masaya oturacağız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

 1. 8 ay önce

  ABD BOP PLANI Eş başkanı görevini sürdürüyor.
  Benim anladığım ülkenin borcunu daha çok arttırıp FAİZİ bile ödemeyecek duruma getirip,
  ÜRETİMİ bitirip İTAHLAT ile çok ksıa zamanda halkı AÇLIĞA mahkum etmek
  Halkın tüm servetini ENFLASYON ile yok etmek
  Bunların sonucunda ABD İŞGALİNDE Türk Milleti direnemesin TESLİM olsun. VATAN parçlansın.
  Buradan emperyal ülkelere ve onların yerli işbirlikçilerine sesleniyorum AVUCUNUZU YALARSINIZ. BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ. ALLAHIN izni ile vatanı toprağı savunur terk etmeyiz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!