Muharrem İnce ‘yazıklar olsun’ diyerek seslendi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, deprem bölgesi Adıyaman'dan çektiği bir videoda "Depremin üzerinden 116 saat geçti. Şu anda Adıyaman Merkez'deyiz, burada enkazda kardeşlerimiz var. Ailenin yakınlarıyla görüştüm, 116 saattir burada devlet yok dediler." ifadelerini kullandı.

featured

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve en az 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem ve sonrasında meydana gelen depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Depremden etkilenen şehirlerden Adıyaman’a giden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sosyal medyadan bir video paylaşarak “Adıyaman’da 116 saattir devlet yok! Bunu da ben deftere yazdım.” dedi.

İnce, şu açıklamaları yaptı:

“Depremin üzerinden 116 saat geçti. Şu anda Adıyaman Merkez’deyiz, burada enkazda kardeşlerimiz var. Ailenin yakınlarıyla görüştüm, 116 saattir burada devlet yok dediler. Kimse kusura bakmasın, vinçlerin hepsi buradaki insanların akrabalarının vinçleri. İnsanlar Bursa’da akrabalarından getirmiş vinci.

116 SAATTİR NEREDESİNİZ?’

Böyle bir yapı olamaz, hala bu bölgede tuvalete işi çözülememiş. Daha tuvalet sorununu çözememiş devlet, enkaz sorununu nasıl çözecek ? Çökmüşsünüz siz, bitmişsiniz. Sonra bana neden muhalefet ediyorsun diyorlar, neden etmeyecekmişim? 116 saattir neredesiniz? Neden yoksunuz?

‘ENKAZIN ALTINDA ON BİNLER VAR’

Kameralar dayanmış bir yere, bir kişi çıkarıyor diye haber yapıyor. Tabii ki 1 kişi 1 kişidir, itirazım yok. Ama aziz milletim, enkazın altında on binler var, bunu biliyoruz. Çöktünüz! Millete masal anlatıyorsunuz. Millete vereceğiniz on bin lira parayı on bin kere anlatıyorsunuz. Yazıklar olsun diyorum. 116 saattir buraya gelemeyen devlete yazıklar olsun!”

‘İNSANIMIZIN SESİNİ DUYUN ARTIK’

İnce, başka bir paylaşımında ise “Adıyaman Besni Goss Cafe’deyim. Burada yaklaşık 100 yurttaşımız 5 gündür yardım bekliyor. Ne devlet yardım ediyor ne de belediye. İnsanlarımızın sesini duyun artık.” ifadelerini kullandı.

 

Muharrem İnce ‘yazıklar olsun’ diyerek seslendi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Mevlut efendi sinir kapisindan suriyeli gardaslarina yardim ulastiracakti, devlet orada.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!