Muharrem İnce’den ‘CHP’ye dönüş’ sorusuna yanıt

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'baba evine dönün' çağrısının ardından, "CHP'ye dönecek misiniz?" sorusuna yanıt verdi. İnce, "Ne benim CHP'ye girmek gibi bir düşüncem var, ne de böyle bir teklif var." dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında, “CHP baba evidir. Bu baba evinin tapusu ne Özgür Özel’dedir ne Kemal Bey’de. Gelin baba evine, değiştirelim, gelin baba evine güçlenelim, gelin kimsesizlerin kimsesizi olalım” diye seslendi. Özel’in çağrısının ardından “Muharrem İnce, CHP’ye döner mi?” sorusunun yanıtı merak edildi.

‘CHP’DEN GELEN BİR TEKLİF YOK’

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Muharrem İnce, Memleket Partisi’ni kapatıp CHP’ye gireceği iddialarına yanıt verdi. CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel’e başarılar dileyen İnce, şunları söyledi:

“Ne benim CHP’ye girmek gibi bir düşüncem var, ne de böyle bir teklif var. Ben, şimdi Memleket Partisi’nin genel başkanıyım. Bu partinin de yetkili kurulları var. Ne karar alacaksak yetkili kurullarımızda alırız. Pazar günü gündemimiz yerel seçimlere nasıl gireceğimiz konusu olacak. Seçimlere nasıl gireceğimizi konuşacağız. Biz, Memleket Partisi olarak seçime tek başımıza girecekmiş gibi kararımızı alacağız.”

‘İLKELİ İTTİFAKLARA’ AÇIĞIZ’

Yerel seçimlere ilişkin de konuşan İnce’nin açıklamaları şöyle:

“Seçimlere tek başımıza gireceğiz. Ama bizimle ittifak yapmak isteyen kim olacak onu bilmiyorum. Onu göreceğiz. İttifak yapmak isterlerse elbette biz ‘ilkeli ittifaklara’ açığız. Çıkar ittifakına değil, ilkeli ittifaklara açığız.

Bakalım CHP bu seçimi ciddiye alacak mı; Cumhuriyetçileri, Atatürkçüleri, yurtseverleri bir araya getirip seçim kazanmak için uğraşacaklar mı? Yoksa birbirlerine moral verip “Biz, yüzde 60’la, 70’le kazanıyoruz. Büyükşehirleri de alıyoruz, küçük şehirleri de alıyoruz” mu diyecekler? Belli yandaş kanallarda ‘Yüzde 60′ la, yüzde 70’le kazanıyoruz’ masalı mı anlatacaklar, bunu hep birlikte göreceğiz.

‘HATA YAPTILAR’

Biz, Memleket Partisi olarak haksızlığa uğramış bir partiyiz. Son cumhurbaşkanlığı seçiminde derdimizi anlatmaya çalıştık. Ama anlatamadık. Yani bu ’39 milletvekilinin CHP dışındaki partilere verilmesi büyük hatadır’ dedik. Bunları hep söyledik. ‘Ali Babacan’ın, Ahmet Davutoğlu’nun oyu yok’ dedik. Ama anlatamadık.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na, ‘İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olsun, ben hiçbir şey istemiyorum, sizi destekleyelim’ dedim. Yani bir kişinin cumhurbaşkanı yardımcısı olmasını önerdim. 7 cumhurbaşkanı yardımcısı insanlara güven vermez. Hata yaptılar, yanlış yaptılar.

‘2019 SEÇİMİ DAHA KOLAYDI’

Aynı şey şimdi kapıda. Büyükşehirleri CHP’nin kazanması, 2019 seçimlerinden daha zor. 2019 seçimlerini kazanmak daha kolaydı. Bakın tekrarlıyoruz, 2019’daki durumdan, şartlar bugün daha zordur. Evet, 2019 yılına göre bugün ekonomi daha kötüdür ama seçim kazanmak daha zordur. Neden derseniz; çünkü iktidar bir psikolojik üstünlük kazandı. Cumhurbaşkanlığını aldı, Parlamento çoğunluğunu aldı. Bir psikolojik üstünlük var. O üstünlükle seçime gidiyor.”

thumbnail
İlişkili Haber

‘Baba evine dönün’ demişti… Özgür Özel’den ‘Muharrem İnce’ açıklaması

Muharrem İnce’den ‘CHP’ye dönüş’ sorusuna yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!