Muharrem İnce’den ‘dörtlü ittifak’ açıklaması… ‘Mansur Yavaş’ı destekler misiniz?’

Türkiye'nin ilk kez Veryansın Tv'den duyduğu, “Zafer Partisi, Memleket Partisi, Doğru Parti ve Adalet Partisi 2023 seçimleri için ittifak kurma kararı aldı” haberiyle ilgili Muharrem İnce'den açıklamalar geldi.

featured

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, dört parti arasındaki ittifak görüşmeleri için açıklamada bulundu.

İnce, “Temel konularda anlaştığımızı söyleyebilirim. Dört parti konuşuyoruz. Her konuda mutabık değiliz ama anlaştığımız konuları alt alta yazıyor, netameli konuları tartışıyoruz. Bütün konularda anlaşırsak milletin önüne çıkıp bunları açıklayacağız” dedi.

Gazeteci Fatih Portakal’ın Youtube kanalına konuk olan İnce, 100 bin imza toplayarak Cumhurbaşkanlığına aday olacağını da duyurdu. Seçim ikinci tura kalırsa kimi desteklersiniz sorusuna İnce, “Erdoğan gitmeli” diyerek, karşısındaki adayı destekleyeceği mesajı verdi.

Ümit Özdağ’ın partisinin adayının Mansur Yavaş olduğunu hatırlatan Portakal, İnce’ye “Siz Mansur Yavaş’ı destekler misiniz?” diye sordu. İnce, partisinin kararının net olduğunu, üyelerinin önüne aday kim olsun diye sandık koyacaklarını, çıkan sonuca göre karar vereceklerini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Zafer Partisi, Memleket Partisi, Doğru Parti ve Adalet Partisi 2023 seçimleri için “Atatürk milliyetçiliği” çizgisinde bir ittifak kurma kararı aldığı ortaya çıkmıştı. Türkiye bu haberi ilk Veryansın Tv’den öğrenmişti.

İttifakın son karar toplantısı 30 Kasım Çarşamba günü yapıldı. Parti temsilcilerinin kuruluş işlemlerinin ardından Anıtkabir’i ziyaret edecekleri, ardından basın toplantısı düzenleyecekleri ve tanıtımı planlama işlemine geçecekleri öğrenildi.

İTTİFAKIN İSMİ NE OLACAK?

Edinilen bilgilere göre, temsilciler kurulu 7 Aralık Çarşamba günü Ankara’da toplanacak.

İttifakın isminin ne olacağı henüz karara bağlanmamışken, daha önce Adalet Partisi tarafından önerilen “Cumhuriyet İttifakı” isminin Cumhur İttifakı ve Cumhuriyet Halk Partisi ismi ile karışabileceği gerekçesiyle Zafer Partisi ve Memleket Partisi tarafından kabul görmediği öğrenildi. “Türkiye İttifakı” ismi de önerilen isimler arasında. İttifakın isminin 7 Aralık günü karara bağlanması bekleniyor.

Muharrem İnce’den ‘dörtlü ittifak’ açıklaması… ‘Mansur Yavaş’ı destekler misiniz?’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Yahu BTP liderinide alın

 2. 2 ay önce

  BTP (Hüseyin Baş) ve YRP(Fatih Erbakan) bu ittifaka dahil edilirse toplumda ciddi bir kabul göreceğini düşünüyorum.
  Ülkenin bölünmez bütünlüğü ve anayasanın ilk 4 maddesinin korunması konusunda anlaşmış olmaları yeterli.

 3. 2 ay önce

  Ü.Özdağ, etnik bölücü parti Anayasaya aykırıdır Hdp PKK’dır ve kapatacağız diye ittifak anlaşmasına madde koymalıdır. Bakalım Demirtaş ziyaretçileri bunu kabul edecek mi!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!