Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’nun ‘Sakarya’ gafına tepki

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Sakarya Meydan Muharebesi'nin gerçekleştirildiği bölgeyi Sakarya olarak dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na isim vermeden göndermede bulundu.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısı kapsamında  Sakarya’da konuşma yaptı. Sakarya Meydan Muharebesi’nin ismini gerçekleştiği yer olan Ankara’nın Polatlı ve Haymana ilçelerinden geçen Sakarya Nehri’nden aldığını unutan Kılıçdaroğlu, “Sakarya aynı zamanda milli kurtuluş savaşı sırasında en kanlı mücadelenin verildiği bir kenttir. Sakarya savaşıdır, Sakarya galibiyetidir” diyerek sosyal medyanın gündemine gelen bir gafa imza attı.

Kılıçdaroğlu’nun bu gafı kısa süre içerisinde sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullancıları söz konusu gafla ilgili çok sayıda paylaşımda bulundu.

İNCE’DEN TEPKİ

Kılıçdaroğlu’nun gafına bir yorum da Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’den geldi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan İnce, “Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sakarya Melhame-i Kübrası” diye ifade ettiği Sakarya Zaferi’nin 101. yıl dönümünde Sakarya Nehri ile Sakarya kentini karıştırmak anlık bir gaf değildir. Milli Mücadelemizin Başkomutanının kurduğu partinin düşürüldüğü bu duruma üzülüyorum” dedi.

Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’nun ‘Sakarya’ gafına tepki

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Yetiri kadar haber yapılmadı asıl ilginç olan bu. Bu çok ciddi bir durumdur,cahilliktir. Bu insan ülkenin başkan adayı!!!

  2. 2 hafta önce

    Bıktık artık sığ anlayıştan. Üretmek, katkı sağlamak yerine yanlış ifadeler üzerinden efeleniyorlar!!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!