Muharrem İnce’den ‘küsen gazeteciler’ açıklaması

Gazetecilerin Muharrem İnce’nin kendilere küs olduğunu söylemesi üzerine Memleket Partisi liderinden açıklama geldi. İnce, "Yılmaz Özdil’in baskı sonucu işine son verilmesine susanlar, benimle konuştuktan sonra arkadaşını öğretmene şikayet eden ilkokul çocuğuna dönüşüyor." dedi.

featured

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, gazeteci Nevşin Mengü, Fatih Portakal ve İsmail Saymaz’a ‘küsmesiyle’ gündeme gelmişti.

Nevşin Mengü, iktidar destekli sosyal medya trollerinin desteklediğini öne sürdüğü Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin kendisini aradığını kaydederek, “Sinirlendi. Muharrem Bey, biraz da ağır konuştu. Tamam Muharrem Bey dedim telefonu kapattım” ifadelerini kullanmıştı.

Sözcü TV’ye geçen Fatih Portakal da YouTube kanalında yaptığı yayında, İnce’nin kendisini aradığını ve Twitter’daki cumhurbaşkanı anketinde adının yer almaması nedeniyle kendisine sitem ettiğini belirtmişti.  Portakal, İnce’yi yayına davet ettiğini, ancak İnce’nin reddettiğini söylerken, “Bana işimi öğretiyor. Ben size işinizi öğretiyor muyum?” ifadesini kullanmıştı.

Son olarak İsmail Saymaz da “Muharrem İnce bana da küstü.” paylaşımı yapmıştı. Saymaz, “Fakat neden küstü, hangi aşamada küstü, onu anlayamadım. Arıyorum, açmıyor. Bir siyasetçinin, hele hele Cumhurbaşkanı adayının gazeteciye küsmesi çok tuhaf” demişti.

MUHARREM İNCE: YILMAZ ÖZDİL’İN İŞİNE SON VERİLMESİNE SUSANLAR…

Yaşananlarla ilgili Muharrem İnce’den açıklama geldi. “Ben her medeni insan gibi gazetecilerle konuşmaya ve onları ikna etmeye çalışıyorum.” diyen İnce, şunları söyledi:

“Onlara hakaret etmiyor, onları tehdit etmiyorum. Yılmaz Özdil’in baskı sonucu işine son verilmesine susanlar, benimle konuştuktan sonra arkadaşını öğretmene şikayet eden ilkokul çocuğuna dönüşüyor. Erdoğan’ın bu ülkeye yaptığı en büyük kötülük, her cenahtan gazeteciyi siyasi pozisyon almak zorunda bırakmasıdır. Bunların hepsini aşacağız.”

Muharrem İnce’den ‘küsen gazeteciler’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. aman ınce bey hata yapıyorsunuz,bunlar kızdırılmaya gelmez. başa cıkamazsınız.
    bu arada bayan menguye de hayret edıyorum. babası gıbı akil saygılı sagduyulu onsezılı efendı olamamıs hayret.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!