Muharrem İnce’den ‘Mehmet Ali Çelebi’ yorumu: Akıl tutulması…

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, AKP’ye katılacağı iddia edilen ancak yola bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini açıklayan Mehmet Ali Çelebi’nin Memleket Partisi’nden “anlamsız” gerekçelerle ayrıldığını söyledi.

featured

Muharrem İnce, sosyal medyadaki “Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’ndan daha net ve daha fazla güven vermektedir” paylaşımından sonra AKP’ye katılacağı iddia edilen, ancak yola bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini açıklayan Mehmet Ali Çelebi ile ilgili Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuştu.

Çelebi’nin “AKP yolunda olduğu” iddialarını değerlendiren İnce şunları söyledi:

“Çelebi’nin de yargılandığı Ergenekon davasında, bir tarafta ‘Ben bu davanın savcısıyım’ diyen Recep Tayyip Erdoğan var. Onu alıp milletvekili yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nu, duruşma salonunda kendisini canla başla savunan Muharrem İnce’yi tercih etmiyor, ‘Ergenekon’un savcısıyım’ diyen Erdoğan’ı tercih ediyorsa diyecek bir şey yok.

‘AKIL TUTULMASI’

Bu katiline aşık olmaktır. Yani yapılacak bir şey yok. Bugün geriye dönülse, Silivri mahkemelerinde kendisini yine savunur muyum? Evet, yine savunurum. Onun için yaptığıma pişman değilim. Benim yaptığım bir demokrasi mücadelesi, ilkeli, omurgalı duruştur. Ben bu şekilde bakıyorum. Bizimle olduğu dönemde, anlamsız gerekçelerle ayrıldı. Suçun bizde olmadığı ortada. Yolu açık olsun. Ne diyeyim, FETÖ’cü hakim ve savcıların bulunduğu mahkemede yaşadıklarını unuttuysa, yaptığına da en hafif tabirle ‘Akıl tutulması’ diyorum.”

‘HATA YAPTIM, BAZI YANLIŞ KİŞİLERLE YOLA ÇIKMIŞIM’

İnce, seçim dönemi yaklaşırken kendisine “hata” yapıp yapmadığını soran Öztürk’e şöyle yanıt verdi:

“Evet hata yaptım. Bunun için kimseye kızmıyorum; kendime kızıyorum. Bir söz vardır, ‘Önce yol arkadaşlığı, sonra yol’ diye. Bazı yanlış kişilerle yola çıkmışım. İkincisi de erken seçim olur diye seçime girme hakkı elde edebilmek için acele etmişim. Şimdi onu düzeltmeye uğraşıyorum.”

ANKET ŞİRKETLERİNE: KUMAŞ, AHLAK BOZULMUŞ!

“Türkiye’de birkaçı hariç anket şirketlerine acıyorum” diyen Muharrem İnce, anketlerde hemen hemen her siyasi partinin ismi bulunmasına rağmen, Memleket Partisi’nin “yok sayıldığını” ileri sürerek şunları kaydetti:

“Bir anket şirketi kardeşime telefonla hangi partiye oy vereceğini sormuş. Listede neden Memleket Partisi’nin adının olmadığını sormuş. Yargının, medyanın durumunu biliyoruz. Anket şirketleri de belediyelerden beslendiği için bu kadar yamalı olmalarını anlayamıyorum. Kumaş bozulmuş, ahlak bozulmuş. Anketlerde adımızı bile koymuyorlar. Önceden 2,6 gösteren şirkete ‘Niçin gösteriyorsun’ diye fırça attılar. O şirket şimdi bizi 0,1 bile göstermiyor. Ama ben sokağı geziyorum. Bizim anketimiz sokakta. Sokak, anket şirketlerinin gördüğü gibi değil. Biz, yolumuza devam edeceğiz. Derdimiz bu iktidardan kurtulmak.”

thumbnail
İlişkili Haber

Mehmet Ali Çelebi’den ‘eski tweetler’ açıklaması: Ağabeyim temizledi

thumbnail
İlişkili Haber

AKP ve CHP Grup Başkanvekillerinden Mehmet Ali Çelebi mesajları

thumbnail
İlişkili Haber

AKP’ye katılacağı iddia edilen Mehmet Ali Çelebi’nin eski tweetleri silindi

thumbnail
İlişkili Haber

AKP’ye mi katılıyor? Mehmet Ali Çelebi: Cumhur İttifakı derim

Muharrem İnce’den ‘Mehmet Ali Çelebi’ yorumu: Akıl tutulması…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Muharrem bey mehmet ali beye laf sokacaginiza apo nun heykelini dikecegiz diyen adamlarla isim olmaz diye bir cikis yapsaniz etrafinizda daha cok insan oldugunu goreceksiniz ve chp den istifaniz anlam kazanacak yoksa silinip gideceksiniz

  2. 2 ay önce

    Bütün liberal sol, sosyal sol, asosyal sol ergenekonda iceridekileri o kadar iyi savundu ki en az yatanı 4 sene yattı ve 17 Aralık devamindaki süreç sayesinde tayyip tarafından dışarı çıkarıldılar..demem o ki KK nin komutasındaki chp li vekiller bu ergenekon mazlumları savunma görevine kendilerini o kadar kaptırmışlardı ki ergenekon balyoz tahliyesi olurken onlar cellat kuruluslar olan zaman, kanaltürk, asyabank vs. önünde ağlaşıyorlardı. İnceyi tenzih edeyim bari..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!