Muharrem İnce’den Tunç Soyer’e: Kimsin sen…

featured

İzmir’de partisinin olağan kongresine katılan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, kongre afişlerinin belediye tarafından toplatıldığını öne sürerek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i eleştirdi. Soyer ise İnce’ye yanıt vererek, ‘Kamu yapılarına asılanlar dışında tamamı yerlerindedir. Kongrenizi düzenlediğiniz salonu da belediyemiz tahsis etti.’ dedi.

Memleket Partisi İzmir 1. Olağan Kongresi İzmir Kültürpark’taki İsmet İnönü Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongrede yaptığı konuşmada sözlerine ‘Türkiye’nin aydınlık yüzü İzmir’ diyerek başlayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, salondaki kalabalığa ikinci İzmir il kongresini stadyumda yapacağının sözünü verdi. 

İzmir’deki kongre öncesinde partisinin afişlerinin belediye tarafından toplatıldığını öne süren İnce, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedef alarak, “Türkiye’nin en büyük tarikatının adı afişçiler tarikatıdır. Bu yeni çıktı. Bunların içinde sağcı, solcu, din tüccarı, dindar geçinen, Atatürkçü geçinen var. CHP benim 42 yıl mücadele verdiğimiz parti, güzel bir iş yaptı. Devletin 128 milyar dolarının kurları sabit tutmak için çarçur edildiğini, piyasanın yamyamlarına satıldığını anlattı. Afişlerini astı. Kutluyorum doğru bir iş yaptılar. Bugün Merkez Bankası bütçesi 94 milyar dolar. Onun 80 milyar doları bankaların teminatı. Kaldı 14 milyar dolar. 70 milyar doları takas. Bunlar eksi. 43 milyar dolar da artı altın rezervi var. Sonuç eksi 13 milyar dolardır. Memleketin durumu budur. Peki bu 128 milyar dolar nereye gitti? Sırf damat başarılı gözüksün diye piyasaya peşkeş çekildi. CHP de bunun afişlerini yaptı. Valilikler afişleri topladı. Şimdi ‘Hudut namustur’ afişleri var onu da valiler topluyor. ‘Hudut namustur’ doğrudur bu. O sınırdan içeri girerken kontrol edilmeli. Mal dolaşımı para ve insan dolaşımını devlet kontrol eder. AKP’nin valileri bu afişleri de toplattı. Muhalefet doğru yaptı iktidar zulmetti. Gelelim Memleket Partisi’ne. Yeni kurulmuş bir parti il kongresine gidecek. Salonun dışına gençler afiş astı.

‘SEN KİMİNLE DANS EDİYORSUN’

Belediye zabıtaları koparıp depoya atmış. Siz din tüccarı olsanız ne olur, Atatürkçü olsanız ne olur? İkiniz akrabasınız. Mültecilere bakarım diyordun, flamingoların başkanıyım, diyordun. Buna itirazım yok. Ama numaracıysan, dubaracıysan itirazım var. Sen kiminle dans ediyorsun? Kimsin sen de benim afişlerimi söküyorsun? Bak başkan bu afişler diğer partilerinkine benzemez. Memleket Partisi’nin afişleri farklı onlarda belediye rantı yok. Hazine parası yok. Gönüllülerin parası var. Bu parayı senden alırım.”

‘BAYRAKLARIN FATURASINI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE GÖNDER’

Partililerin ‘Başkan İnce’ sloganları arasında konuşmasına devam eden Muharrem İnce, İl Başkanı Cüneyt Uğuz’a dönerek “Kaç paraysa o bayrakların faturasını büyükşehir belediyesine gönderiyorsun. Müteahhitlerden değil kendi maaşından partimize bağış yapmasını istiyorsun. Siz kimden öğrendiniz bunu? Ben Memleket Partisi’ni hatırlayamadım, Muharrem İnce’yi çıkaramadım, diyorsan hatırlatayım.

‘BENİ ARADIN SIKINTIMIZ VAR DEDİN’

Yerel seçimler öncesinde ben ameliyatlıydım. O günlerde beni aramıştın birkaç ilçede sıkıntımız var. Senin burada taraftarın var, gel bana yardımcı ol demiştin. Ben de ameliyatlıyken burada miting yapmıştım ya, o kişiyim ben. Hizmet yapayım ya da yapmayayım İzmir’de zaten çantada keklik diyorsan, öyle değil artık seçenek var; Memleket Partisi var. Öyle yağma yok. Gerçek Atatürkçülerin gerçek cumhuriyetçilerin partisi burası” diye konuştu.

‘BÖLEN DEĞİL, GÖRENİZ’

Muhalefete eleştirilerini sürdüren İnce, “Kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan etkilenir. Bu AKP ile mecliste yan yana durunca etkilenmiş. Demokrat olun demokrat. Genel merkezindekilerin gözüne girmek değil, milletin gözüne girmek önemli. Bazıları diyor ki siz bir bölen misiniz? Rahmetli Ecevit’e böyle demişlerdi. O sonra başbakan oldu. Biz bölen değil göreniz. Geleceği göreniz. 3 sene önce, ‘Döviz düşer ben kazanırsam’ dedim. Dokunulmazlıklar konusunda eski partimin yönetimiyle ters düştüm. Hepsi, ‘evet’ oyu verdi, ben ‘hayır’ oyu verdim. Kendi milletvekilleri hapse girdi. Ben şimdi bir bölen anlatayım. Menemen’de başarılı bir belediye başkanı var. Adam başarılı. Bu adamı aday yapmıyorsun. Çünkü Muharrem İnce’ye imza vermiş. Belediye başkanını tutukladılar. Meclis kendi içinde seçim yapıyor ama AKP kazanıyor. Çünkü o meclis üyelerini genel merkezden yazdırdılar. CHP örgütü seçseydi yine CHP’li çıkardı. Bir bölen kim ? Soruyorum size. Biz bir göreniz onlar bir bölen. Önümüzdeki bir yıl içinde kimin gören kimin bilen olduğunu herkes görecek” dedi.

‘GÖÇMENLERİN HEPSİNİ GERİ GÖNDERİRİM’

Göçmen politikası konusunda da değerlendirmede bulunan İnce, “Suriyeliler, Afganlar Müslümanmış. Doğru ama devlet diye bir şey var yol geçen hanı değil burası. Bizim ülkemizde böyle bir şey olsa bütün Müslüman dünyası bize kapılarını mı açacak? Hayal görüyorsun sen. Tatlı su solcuları da böyledir. Enternasyonel falan anlatırlar ama din deme bunlara. Bunlar milli değillerdir. Adamın bir duruşu olacak. Komşumuzda bir şey oldu tabi yardım edeceğiz. Türkiye büyük devlettir. Ama 20 yaşında aynı spor ayakkabıyı giyip 3 bin kilometre Afganistan’tan koca bir İran’ı geçerek günde 5 bin kişi benim sınırlarımdan içeri giremez, hepsini geri gönderirim. Bu faşistlik değildir. Ama bunu anlayamayanlar geri zekalıdır” diye konuştu.

Memleket Partisi’nin iktidarında ilk işinin Esad ile görüşmek olacağını açıklayan İnce, kendisiyle masaya oturacağını belirteerek, “Türkiye’dekileri geri alacaksın, yardım edeceğim sana. İnşaatsa inşaat, yolsa yol, paraysa para. İlk işim bu. 1,5 milyon Afgan yok, 300 bin var diyor. Sanki 3 kişi. Yalova’nın köyleri dahil nüfusundan büyük. İkinci işim cumhurbaşkanı olduğumda rektör atama yetkimi kullanmayacağım. Mahallemizde muhtar, belediye başkanı, milletvekili, cumhurbaşkanı seçiyoruz. Oy kullananlar içinde okuma yazma bilmeyen de var profesör de var. Biz hepimiz azalarımızı seçebiliyoruz da üniversite hocaları rektörünü niye seçemiyor? Sen profesörlere güvenmiyor musun yoksa üniversiteyle ilgili bir sorunun mu var” dedi.

‘UTANMAZLAR ADAMLAR 85 YAŞINDAKİ GENERALLERİ NİYE HAPSE ATIYORSUNUZ?’

Türkiye’de 17-25 Aralık’ta ayakkabı kutularından paralar çıktığını hatırlatan Muharrem İnce, savcıların FETÖ’cü olma gerekçesiyle davaların iptal edildiğini dile getirerek şunları söyledi:

“17-25 Aralık’ta savcılar FETÖ’cüydü de 28 Şubat’taki savcılar da öyle değil miydi? Utanmaz adamlar 85 yaşındaki generalleri niye hapse atıyorsunuz? Adil yargılanmak hepsinin hakkı değil mi? Bunların hepsini bağımsız yargıya göndereceğiz. Biz bu ülkede Memleket Partisi olarak bir kuvvetler ayrılığı istiyoruz. Yasama, yürütme, yargı birbirine tahakküm kurmasın. Tek adam değil, katılımcı bir demokrasi istiyoruz. Hukuk devleti istiyoruz. Milletvekillerini, cumhurbaşkanı adayını parti genel başkanı değil üyeler seçsin istiyoruz. Terörün her türlüsünü kınayan partiler istiyoruz. Milyonlarca kişiye gerek duymadan sandık gözlemcisi koymadan 85 milyonun güveneceği sandık güvenlik sistemi istiyoruz.”

Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, tek aday olduğu kongrede yaptığı konuşmada 52 vilayette örgütlenmenin tamamlandığını ifade ederek İzmir’deki örgütlenmenin sona erdiğini dile getirdi. İzmir’in çok önemli ve kurtuluşun kuruluşun şehri olduğun belirten Oğuz, “Memleketin güneşi İzmir’den doğacak tüm yurdu aydınlatacak” dedi.

SOYER’DEN YANIT: KAMU YAPILARINA ASILANLAR DIŞINDA TAMAMI YERLERİNDE 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise Muharrem İnce’ye sosyal medya hesabından yanıt verdi. Kongre binasının önünde Memleket Partisi bayraklarının olduğu bir fotoğraf paylaşan Soyer, “Sayın Muharrem İnce, kongrenizde kim olduğumu sormuşsunuz. Hatırlatayım ben İzmir’in seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Afiş ve bayraklarınızı da sormuşsunuz. Kamu yapılarına asılanlar dışında tamamı yerlerindedir” dedi.

Muharrem İnce’den Tunç Soyer’e: Kimsin sen…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

16 Yorum

 1. 10 ay önce

  SAYIN ince Siz kimsiniz?
  O en azindan 54% ile secilmis biri, iyi yada kötü !

  Önce durusunuzu ” su götürmeyecek kadar ” belirleyin ki kim oldugunuzu bilelim, SATILIK medya bile camur atamasin !

  Önüne gelen laf ebeligi yapiyor sacma sapan !

  Cevapla
 2. 10 ay önce

  Ben de bir aniçin Kürt Açılımcısı M.İnce, Açılımcı T.Soyer’i neden eleştirmiş diyordum ki konu Açılım değil afiş davasıymış..

  Cevapla
 3. 10 ay önce

  Bi bitmediniz …. Tunç Soyeri hangi akıl hangi mantık savunabilir tam muamma, ilginç. Tarikatvari bir kafa bu.

  Cevapla
 4. 10 ay önce

  bu milli irade mavali baydi artik.

  Cevapla
 5. 10 ay önce

  O Hdp ile iyi partiye aynı mesafede olan biri.anlayan anlamıştır

  Cevapla
 6. 10 ay önce

  Her konuyu partisine bağlamış

  Cevapla
 7. 10 ay önce

  Oldum olası bu soyer itici gelir bana. Kirli bir bohçadan çıkmış gibi. Suratındaki ifade donuk ve sönük. O gülücükler zoraki ve soğuk, içi başka dışı başka. Gözlerinde pırıltı yok. Ne güven veriyor nede ışıltı. Ne pratik nede sempatik. Ne hitabet nede riyaset. Tuhaf biri. Konuşmaları çarpık ve çelişik. Esas diyeceğime gelemiyorum bir türlü, çünkü mecburen yayınlanamıyor. Tepeden inme gelip çantada keklik gördükleri İzmire çökmüşler. Ve İzmir yerinde sayıyor. Tıpış tıpış geldiler ve yine seçtiler. Yıllar önce Binali bey seçilseydi eğer, sadece izmir değil Türkiye kazanırdı. İzmirli ne kaybettiğinin şimdi farkında ama iş işten geçti. Soyer demek afiş indirmekmiş, sindirememekmiş ve basitleşmekmiş!

  Cevapla
 8. 10 ay önce

  İşte Atatürk ile aldatan Muharrem;
  -“1920lerin Türkiyesine dönmek istemiyorum” dedi..
  – “Ana dilde eğitim vekil ve gazetecilerin haddine değildir. Pedagogların, uzmanların işidir.”
  dedi.. (Liderler Fox’ta programı)…
  -“Kürtçe Eğitimdilini pedagoglara soracağım, kırmızı sınırlarımız yok” dedi..
  -“PKK/hdp’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasında Hayır oyu verdim” dedi..
  -PKK/hdp eşbaşkanı Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etdi..
  – ilkokul öğrencisi Deniz Acar’ın yazdığı kısa mektubun koca harflerle yazılmış son cümlesi
  “Ne mutlu Türk’üm diyene”yi PKK/hdp seçmeninden oy alacağım diye okumadı.

  Cevapla
 9. 10 ay önce

  İşte Tunç Soyer; Diyarbakır’a bağlı Sur ilçesinin sözde ‘öz yönetim’ ilan etmesinin ardından kayyum atanmış ve Tunç Soyer de “kayyumla kardeş değiliz, kardeşliğimiz Sur Belediyesi iledir”demişti.. “Türkiye’nin Doğu Akdeniz politikasını ‘fillerin tepişmesine’ benzetti ve bırakalım Kıbrıslı kendi kaderini belirlesin” dedi.. ‘Kürtlerin anadilinde kamusal hizmet isteğini Ankara’nın insafına bırakamayız’ dedi. Karaburun’da düzenlenen sözde bilim kongresinde T.Soyer ve CHP’liler HDP’lilerle kucaklaştı. HDP’li Bld.Bşk.Adnan S.Mızraklı salona girdiğinde katılımcılar “Her yer Amed, her yer direniş”, “Kayyumlar gidecek, biz kazanacağız” sloganlarıyla karşılandı.İzmir’de CHP ve HDP’in düzenlediği mitingde konuşan Tunç Soyer “Sonuna kadar hep beraber omuz omuzayız, PKK/hdp’e öteki partilerle aynı mesafedeyim” dedi çünkü Türk askeriyle Kürtçü teröristlere de aynı mesafedeydi. Pervin Buldan da Öcalan için “tecridi kaldırın“çağrısı yaptı..

  Cevapla
 10. 10 ay önce

  senı secenlerde kabahat. tuncelılı kemal ben aday(farketmez agac bıle olur.anladınız sız) gosterırım sız tıpış tıpış gelırsınız. emrıne uyanlara layıksın.

  Cevapla
 11. 10 ay önce

  meteden, herhalde tunc soyer pkk hdp konusunda akıpak bırı degıl degılmı. cıfte standart yapma.

  Cevapla
 12. 10 ay önce

  secilmis secilmistir!
  Secilmis görevini yaptigi sürece kimse bir sey diyemez !
  Sayin ince kim oluyor?
  Kaybetmis ve sesizlige bürünmüs biri ve sonra isine gelmeyince horozlaniyor.
  Bu ikiyüzlülüktür !
  Sayin ince önce rüstünü ispatlasin ondan sonra tekrar bir durum degerlendirmesi yapalim!
  Bu sözlerimi kötüye almayin tam tersi vatandas olarak ona verdigim degeri gösterir.
  Demekkili kendini CHP nin ic cekismelerinden kurtaramamis !
  Secilmek istiyorsa gercekten kendini inandirtacak mafya söylemi yapmayacak !!!!
  Malesef toplumsal hastaligimiz !!!!
  Sen kim oluyorsun?!
  insan olmak bile yetmiyor !!!

  Cevapla
 13. 10 ay önce

  Muharrem sende diğerlerinin farklı bir fraksıyonusun.Her ilde secmenin duymak istediğini söyleme gayreti içerisindesin.Suriyelilerden oy geleceğini bilsen arapça konuşmaya başlarsın.

  Cevapla
 14. 10 ay önce

  Sayın İnce maalesef, sadece CHP ile kavga ederek gündeme geliyor. Danışman kadrosu onu özellikle son dönemde yanlış yönlendiriyor. Bir tane PROJESİ aklımızda yok sadece Erdoğan gibi bağırıp çağırttırıyorlar. Daha sakin ve ddevlet adamı olgunluğunda gitmeli. Anketlerde maalesef %1lerin altında indi. Oysa başlarda potansiyeli vardı. Kadrosu ve ekibi yanlış gördüğümüz bu. Daha çok yeni yüzlerle yürümeli! Kafası CHP’de klamış aklı CHP’deki siyasette başarsız olmuş isimlerle değil yep yeni kişileri öne çıkartmalı. çok üzülüyorum Muharren ince’ye

  Cevapla
 15. 10 ay önce

  ınceyı sevmem. ama sunu belırtmekte yarar var. ınce de bu ulkede 4 oy aldı. tuvalet kapısının onune kondu. ıkıncısı madem o fıkırdesınız begenmedıgınız ve bızım de begenmedıgımız akp bu ulkede secımlerde en cok oy alan partı. cıfte standrtlık yapmayalım .

  Cevapla
 16. 10 ay önce

  Müthiş yazmışsın

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!