Muharrem İnce’den TÜPRAŞ işçilerine ziyaret

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kocaeli’de iş yavaşlatma eyleminde bulunan TÜPRAŞ işçilerini ziyaret ederek destek konuşması yaptı. Koç Holding’e yönelik eleştirilerde bulunan İnce, “Burada grev hakkı yok diye, stratejik bir tesis diye 2021’e göre 2022’de yüzde 1135 kar etmiş bir şirket resmen emeği gasp etmektedir” diye konuştu.

featured

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kocaeli’nde iş yavaşlatma kararı alan TÜPRAŞ işçilerini ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan İnce, “Türkiye’nin en önemli tesislerinden birinin önünde olduğumu biliyorum. Burada grev hakkı yok diye, stratejik bir tesis diye 2021’e göre 2022’de yüzde 1135 kar etmiş bir şirket resmen emeği gasp etmektedir.” dedi.

Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu TÜPRAŞ İzmit, Aliağa, Batman ve Kırıkkale rafinerilerinde çalışan yaklaşık 5 bin işçinin beklediği ek zam düzenlemesinin ardından İzmit rafinerisinde 6 gün önce iş yavaşlatma eylemi başladı. İzmit Rafinerisinde çalışan yaklaşık bin 650 işçi yüzde 9,60 oranındaki ek zammın yükseltilmesini istiyor. İşçileri ziyarete giden İnce’yi TÜPRAŞ Rafinesi ana kapısı önünde Petrol İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Nesimi Yetişoğlu ve TÜPRAŞ işçileri karşıladı.

‘2022’DE YÜZDE BİN 135 KAR ETMİŞ BİR ŞİRKET RESMEN EMEĞİ GASP ETMEKTEDİR’

Kocaeli Koz’da yer alan habere göre 2022’de yüzde bin 135 kar etmiş firmanın TÜPRAŞ işçisinin emeğini gasp ettiğini ifade eden Muharrem İnce, “Türkiye’nin en önemli tesislerinden birinin önünde olduğumu biliyorum. Burada grev hakkı yok diye, stratejik bir tesis diye 2021’e göre 2022’de yüzde 1135 kar etmiş bir şirket resmen emeği gasp etmektedir. Hafta sonu izinlerinize mesai yazıldığını da biliyorum. Ek zam talebinizin, enflasyon farkını alamadığınızı da biliyorum. Aynı sektörde çalışanlarla sizin ücretlerinizin yarı yarıya düşük olduğunu da biliyorum. Bunların hepsini biliyorum. Bunların takipçisi olacağız. Bazı şeylere güvenerek yüzde 1135 kar etmiş bir kurum kimsenin hakkını yememeli. Yedirmeyeceğiz, yanınızda olacağız” diye konuştu.

‘NE ZAMAN İSTERSENİZ GÖREVİMİ YAPARIM’

İşçiler ne zaman isterlerse desteğini esirgemeyeceğini belirten İnce, “Yıllarca tarlalarda çalışmış, tahtanın başında fizik anlatmış, mecliste kürsülerde konuşmuş, ya eliyle, ya diliyle ve beyni ile yaşamını sürdürmüş biri olarak söylüyorum. Haklı mücadelenizde yanınızda olacağız. Ne zaman isterseniz gelip burada görevimi yaparım. Basın açıklamasında bulunuruz, her zaman yanınızdayım” şeklinde konuştu.

Muharrem İnce’den TÜPRAŞ işçilerine ziyaret

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!