Muharrem İnce’den yine ‘anadilde eğitim’ çıkışı

featured

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ‘İktidarımızda çocuklarımıza 3 dil öğreteceğiz. Resmi dilimiz Türkçeyi, çocuğun anasından öğrendiği dili ve uluslararası bir dil öğreteceğiz’ dedi.

Muharrem İnce, partisinin il başkanlığının açılışı için Ağrı’ya gitti. İl başkanlığının açılışının ardından esnafı ziyaret eden İnce, seçmenlerle sohbet etti.

Cumhurbaşkanı adayı olduğunda eğitimde 3 dil öğreteceklerini vaat ettiğini hatırlatan İnce, “Pedagojik cümlelerimi aynen tekrar edeyim. Yalan haber yaptılar orada, açıklamama rağmen yalan haber yaptılar. Ben cumhurbaşkanlığı seçiminde bir şey söyledim. Söylediğim lafın arkasındayım aynısını söylüyorum” diye konuştu.

Habertürk yayınındaki sözlerini çarpıtıldığını söyleyen İnce, “Bizim iktidarımızda çocuklarımıza 3 dil öğreteceğiz. Bir, resmi dilimiz Türkçeyi öğreteceğiz. İki, çocuğun anasından öğrendiği, evinde konuştuğu dili öğreteceğiz. Üç, uluslararası bir dil öğreteceğiz. İngilizce, Fransızca, Almanca… Bun bu cümlemi söyledim ama yalan haber yaptılar. Ben lafımın arkasındayım, çocuklara 3 dil öğreteceğiz” dedi. 

İlgili haber: Muharrem İnce’den ‘ana dilde eğitim’ sorusuna yanıt

Muharrem İnce’den yine ‘anadilde eğitim’ çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 1 sene önce

  Anasından öğrendiği dili bi daha niye öğretiyosunuz, o kısmı anlamadım ben :))) Bi de yani büyük çoğunluğun anasından öğrendiği dil: Türkçe. Yani bu dil aşkı nerden çıktı böyle, ilkokula gitmeden önce Sanskritçe mi konuşuyoduk, birisi söylesin, uzun zaman oldu, insan unutuyor!!

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Bu kadar saçma bir şey olamaz. Bu ülkede kaç etnik dil var. Yani ana dili dedikleri. Saymakla bitmez. Birini öğretip diğerini öğretmezsen, anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olur. Olmaz.
  Türkiyenin bütün bütçesini buna ayırsan yetmez. Bu ülkede devlet sadece resmi dili öğretecek. Yabancı dili zaten öğretemiyoruz, boşuna para harcanıyor. Başka dil öğrenmek isteyen kursa gider öğrenir. Hiç kimse buna evet demez. Kürt seçmene gönderme yapıyorsun ve daha baştan kayıpsın kardeşim. Bu saçmalıklar birliğimizi değil ayrılıklarımızı güçlendirir. Kürtlerin bu ülkede diğer etnik gruplardan hiç bir ayrıcalıkları olmayacak. Hiç bir zaman olmayacak. !!

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Pedagojik açıklamaymışmış… Bu kendinin fizik bildiğini de zannediyor. 🙂

  Cevapla
 4. Bütün hedefiniz bu mu Muharrem bey?
  Sizin haberlerinizi görünce hep şu sorular aklıma geliyor.
  Seçimde otel odasından neden çıkamadınız, neden açıklama yapamadınız,
  neden seçim sonuçlanmadan, canlı yayın yapan bir gazeteci aracılığı ile ‘adam kazandı’ dediniz?

 5. Hahhh işte çıkar dilinin altındaki baklayı. Çıkarki insanlar bilsin ne olduğunu. Çıkmayacak memlekette bir cumhuriyetçi vatansever bir parti.

  Cevapla
 6. 2 ay önce

  kürt çocuğuna 3 dil öğreteceksin türk çocuğuna 2 dil öğreteceksin.

  seni chp’de boş yere tualet önüne oturtmamışlar, gel muharrem diye çok çağırırlar seni.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!