Muharrem İnce’den Zafer Partisi ile ittifak açıklaması

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Zafer Partisi ile ittifaka ilişkin soruya "Görüşüyoruz, henüz netleşmiş bir şey yok. Memleket meseleleri üzerine kafa yoruyoruz. Kurarsak nasıl olur tartışıyoruz, görüşüyoruz. Daha geçen hafta görüştük" şeklinde yanıt verdi.

featured

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir dizi program için Çanakkale’ye geldi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ilk olarak kordon boyunda bulunan esnafı ziyaret edip, yurttaşlarla fotoğraf çektirdi. Burada açıklamalarda bulunan İnce Altılı Masa’yı eleştirerek şunları söyledi:

“Bir komite kuracaklarmış. Bu komite Cumhurbaşkanı’nı yönetecekmiş. Cumhurbaşkanı 50 artı 1 ile seçilecek. Sen yüzde 1, yüzde 2 oy alan bir partisin. Seni mi dinleyecek yani? Temel Karamollaoğlu’na mı soracak? Yani Cumhurbaşkanı seçilecek kişi, çocuk oyuncağı gibi Babacan’a mı soracak? Yani Cumhurbaşkanı bir yere birini atayacak, Merkez Bankası başkanı atayacak. Hadi Kılıçdaroğlu’na sorayım, yetmedi Meral Akşener’e sorayım, Temel Bey’e, Ahmet Davutoğlu’na, Ali Babacan’a sorayım, böyle mi olacak yani? Altılı Masa’nın yaptığı açıklamalar tam da Erdoğan’ın işine gelen açıklamalardır. Aslında, bu Erdoğan’ı desteklemenin gizli yoludur.”

ZAFER PARTİSİ İLE İTTİFAK AÇIKLAMASI

Daha sonra Belediye Çalışanları Eğitim ve Sosyal Tesisleri’nde gençlerle bir araya gelen İnce, gençlerden gelen soruları yanıtladı. Bir öğrencinin Zafer Partisi ile ittifakla ilgili sorusu üzerine İnce, “Görüşüyoruz, henüz netleşmiş bir şey yok. Memleket meseleleri üzerine kafa yoruyoruz. Kurarsak nasıl olur tartışıyoruz, görüşüyoruz. Daha geçen hafta görüştük” diye konuştu.

‘FETÖ’YE, SAİD NURSİ’YE, SEYİT RIZA’YA ÖVGÜ DÜZENLER VAR’

Soruların ardından Altılı Masa ile ilgili eleştirilerini dile getiren İnce şöyle konuştu:

Bu altılı masa çözüm olamaz. Neden çözüm olamaz. En temel konularda anlaşamadılar. Zaten dağılırlar yakında göreceksiniz. Birbirlerine ayar veriyorlar. Grup başkanvekillerine diyorlar ki ‘Sen çık bakayım şuna bir laf çak.’ Öteki de diyor ki genel başkan yardımcısına ‘Hadi bir de sen çak.’ Dış kulvardan saldırılar var.

İstanbul Sözleşmesi’nde anlaşamamışlar, kamulaştırmada anlaşamamışlar, Ergenekon, Balyoz davalarında anlaşamamışlar, Libya tezkeresinde anlaşamamışlar. Nerede anlaşacak bunlar?  FETÖ’ye, Said Nursi’ye Seyit Rıza’ya övgüler düzen var içlerinde. Buradan bir şey çıkmaz. İlkeli bir birliktelik lazım.
İnce, programının tamamlamasını ardından Çanakkale’den ayrıldı.

VERYANSIN TV İTTİFAKI DUYURMUŞTU

Doğru Parti ve Adalet Partisi, içerisinde Zafer Partisi, Memleket Partisi ve Milli Yol Partisi’nin de yer alacağı yeni bir ittifak kurmak için çalışma başlattıklarını açıklamıştı. Veryansın Tv’nin ulaştığı bilgilere göre, Zafer Partisi, Memleket Partisi, Doğru Parti ve Adalet Partisi 2023 seçimleri için Atatürk milliyetçiliği çizgisinde ittifak kurma kararı aldı.

Edinilen bilgilere göre, temsilciler kurulu 7 Aralık Çarşamba günü Ankara’da toplanacak.

İlgili haber: 4 parti ittifakta anlaştı

Muharrem İnce’den Zafer Partisi ile ittifak açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Hadi İNŞALLAH.
    Hacivat Karagöz kavgalarından izlemekten bıktık. Gölge oyunundan bıktık. Başka bir nefes lazım, başka bir his, başka bir yürek lazım.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!