Muharrem Sarıkaya’yı kınamıştı… Sopalı dayak görüntüleri çıktı

featured

Muharrem Sarıkaya’yı kınayan bir açıklamaya imza atan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’ın 2017’de bir kişiyi sopayla dövdüğü görüntüler ortaya çıktı.

Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın İHA kameramanı Ahmet Demir’e tokat atmasının ardından bir gazetecinin daha şiddet görüntüleri çıktı. Yaptığı hareketten sonra görevinden istifa etmek zorunda kalan Sarıkaya’yı kınayan bir açıklamaya imza atan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’ın 2017’de bir kişiyi sopayla dövdüğü görüntüler ortaya çıkması tepkiyle karşılandı. 

11 kişinin bulunduğu görülen videoda GGC Başkanı ve Ay Medya Grup bünyesindeki Güneş Gazetesi’nin sahibi İbrahim Ay’ın birine yönelik tokatlı ve yumruklu saldırıda bulunduktan sonra hızını alamayıp sopalı saldırıda da bulunduğu görülüyor.

Kim olduğu anlaşılamayan kişiye yönelik saldırıda, İbrahim Ay’ın önce yumruk ve tokat savurduğu görülüyor. Daha sonra ise hızını alamayan ve önceden planladığı üzere kapı önünde topladığı kalabalık grubu içeri çağıran Ay, gruba dahil birinden aldığı sopa ile karşısındaki kişiye saldırmaya devam ediyor.

MUHARREM SARIKAYA’YI KINAMIŞTI

İbrahim Ay, geçen günlerde Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın Gaziantep’teki çekim esnasında tokat attığı İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Ahmet Demir’i ziyaret etmişti.

Cemiyet olarak Ahmet Demir’i sonuna kadar destekleyeceklerini söyleyen İbrahim Ay, “Meslektaşımızın yanındayız, kendisi ve çalıştığı kurum dava açıyor ama biz de GGC olarak adli süreç boyunca yanında olacağız. Ahmet kardeşimize atılan bu tokat tüm Gaziantep basınına atılmıştır. Buradan hareketle biz de hukuki sürece destek vereceğiz. Olayın peşini bırakmadan takipçisi olacağız” diye konuşmuştu.

80 MİLYONLUK İHALE ALMIŞ

İleri Gazete’nin aktardığına göre Ay, yaklaşık 1 yıl önce Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden eşi Meral Ay’ın sahibi olduğu İnova Ajans adına açık hava reklam ihalesini yaklaşık 80 milyon bedelle 10 yıllığına almıştı.

TWİTTER’DAN AÇIKLAMA YAPTI

İbrahim Ay iddialarla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Ay’ın açıklaması şöyle:

“Vatan, bayrak ve namus… Bizler için kırmızı çizgidir.Avukat olan rahmetli kız kardeşime yönelik 5 yıl önce tezgahlanmış iğrenç, insanlık dışı bir iftira.Her türlü kanuni yola başvurmama rağmen şahsın, “Suç ehliyetinin olmadığına dair” raporu dolayısıyla maalesef sonuç alamadım.

İğrençlik devam etti. Kız kardeşim üzüntüsünden kalp krizi geçirip hayatını kaybetti.Yaşananları konuşmak için gittiğimde, şahsıma ve aileme yönelik hakaret ve tehditlere devam edince bir anlık öfkenin sonucu hadise meydana geldi.

Beni yıpratmak için kız kardeşimin ölümüne neden olan şer odaklarının 5 yıl önceki bu görüntüleri şimdi servis etmeleri manidardır. Hepsini Yüce Allah’a havale ediyorum.”

‘BİR DELİYE PARA VERİP…’

Oda Tv’nin aktardığına göre ise; İbrahim Ay’ın eşi Meral Ay, İleri Gazetesi’nin haberine göre gazeteci olduğu iddia edilen dayak yiyen kişinin akli dengesinin bozuk olduğunu ve gazeteci olmadığını belirtti. Meral Ay, 5 yıl önce akli dengesi bozuk olan kişinin eşi İbrahim Ay ve görümcesi Nilüfer Ay hakkında boynuna mesnetsiz iddiaların yazılı olduğu pankart takarak Gaziantep’te dolaştığını şu sözlerle belirtti:

“Bir deliye para verip üzerimize saldırdılar. Evimizin, işyerimizin önüne; çarşıya pazara o pankartla kapı kapı dolaştırdılar. Deli raporu olan çok zeki bir adam, parayla bu işleri yapan bir adam.”

Muharrem Sarıkaya’yı kınamıştı… Sopalı dayak görüntüleri çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!