Müjde Ar’dan Erdoğan’a tepki: Tarikatlara verilmiş bir talimat

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sezen Aksu’yu kastederek ‘Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir’ sözlerine Müjde Ar’dan tepki geldi.

Sanatçı Sezen Aksu’nun, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı “Şahane Bir Şey Yaşamak” şarkısında geçen “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri son günlerde tartışma konusu olmuştu. İktidara yakın kişi ve gruplar şarkıda dine hakaret edildiği iddiasıyla Sezen Aksu’yu hedef almıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Üsküdar’da bulunan Çamlıca Camii’nde kıldığı cuma namazı sonrasında cemaate seslendiği konuşmada, Sezen Aksu’nun şarkısı üzerinden başlayan tartışmalara katıldı.

Erdoğan mihrapta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir.”

Erdoğan’ın açıklamaları Müjde Ar’dan tepki geldi. 

Halk TV’de yayımlanan Perdenin Önü Arkası programına katılan Ar, “Annemim Adem ve Hava ile 11 şarkı sözü var, kitap haline getireceğim” dedi. 

Ar şunları söyledi: 

“Biz korkmadık. 

Dil kopartmak bir eylem. Bunu tarikatlara verilmiş bir talimat olarak algılıyorum.

Toplu iğne başı kadar tartışmayacak bir konuyu dil koparmaya kadar götürmek doğrusu hepimizin vicdanını kanattı. Bundan sonra sıra sanatçıların dilinin kopartılmasına mı geliyor?”

Müjde Ar’dan Erdoğan’a tepki: Tarikatlara verilmiş bir talimat

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 5 ay önce

  Bay tayyip, istediğin kadar yırtın seni kimse kurtaramayacak, Kutsal dinimizi kirlettin bunun hesabını Allaha verirsin. Mustafa Kemal Atatürkümüze söverlerken ağzını açmadın. Hz Adem bahanesiyle yine dini kullanıyorsun. İflah olmaz bir adamsın

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Eğer yurtlarda estirilen yobaz terörü iş garantisi örtüsü altında yapılıyorsa, yobaz çeteleşme devletin temellerine işleyecek boyutlara gelmiş demektir. Durum FETÖ döneminden bile vahim olabilir.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Ya beyaz türkler yediğiniz hurmalar bi zaman gelir tırmalar, bizim veryansınımız olduğu için rahat nefes alabiliyoruz çok şükür

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  Nihat Genç, Gladyonun ne olduğunu daha anlayamamış sanırım, eğer anlasa idi Sezen Aksu’ya akıl vermez, gider ondan akıl alırdı. Organize işler bunlar, taşı atan da tutanda aynı patrona çalışıyor.

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  Sezen Aksu nasıl bir tip, dünya görüşü olduğu biliniyot. Kendi aralarında tiyatro ceviriyorlar

  Cevapla
 6. 5 ay önce

  iktidar sezen aksudan suni bir gündem yaratmaya çalıştığı belli oluyor.

  Cevapla
 7. 5 ay önce

  senin gibiler de vicdan mı var ki kanasın.hiç bir ölçü hiç bir değeriniz yok.Ama bu milletin değerlerine saygı göstermek zorundasınız.

  Cevapla
 8. 5 ay önce

  Bunun milletin değerleri ile hiç bir alakası yok. Sizin millet dediğiniz hurafe de yok. Öyle bir millet yok bu ülkede. Hepiniz topunuz % 3 müsünüz nesiniz o kadarsınız .Kuran ayeti diyor ki, ‘Biz emaneti dağa taşa teklif ettik, onlar çekindiler, insanoğlu kabul etti, zalim ve cahil oldu.
  Bunu Allah diyor.
  Sen kim oluyorsun ?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!