Murat Kurum ‘bütün tuşlara basıyor’: Dün Kürtçe konuşup halay çekti, bugün bozkurt işareti yaptı

AKP'nin İBB adayı Murat Kurum, dün Güngören Diyarbakırlı Hemşehri Buluşması Programı’na katıldı. Poşu takıp Kürtçe konuşan Kurum, daha sonra halay çekti. Kurum bugün ise Bayrampaşa'da MHP Seçmen İletişim Merkezi açılışına katılarak bozkurt işareti yaptı.

featured

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Murat Kurum, dün Güngören Diyarbakırlılar buluşmasına katıldı. Konuşmasına “Dini, dili, ırkı, inancı, mezhebi ne olursa olsun; Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle hep birlikte İstanbul diyeceğiz. Tüm medeniyetlerimizi, tüm inançlarımızı hep birlikte yeniden kazanacağız. Dillerimiz farklı olabilir, inançlarımız farklı olabilir, tuttuğumuz takımın rengi de farklı olabilir ama üzüntümüz aynı, sevincimiz aynı, ortak kederimiz aynı ve biz hep birlikte Türkiye’yiz. Hep birlikte İstanbul’uz. 31 Mart gecesi görevi devraldığımızda, bir Nisan sabahı bu anlayışla çalışacağız. Bu anlayışla şehrimizin 39 ilçesi için 964 Mahallesi için koşturacağız. Çabalayacağız ve milletimizle el ele vereceğiz.” şeklinde konuştu.

DÜN KÜRTÇE VE HALAY

Konuşmasını omzunda poşu ile yapan Kurum, açıklamasının bir bölümünde Kürtçe konuştu. “Başım gözüm üstüne” anlamına gelen “Ser seraser çava” cümlesinini ardından Kurum, sahnedekilerle birlikte halay çekti.

BUGÜN MHP VE BOZKURT

Kurum, Bayrampaşa’da MHP Seçmen İletişim Merkezi (SİM) açılışında yaptığı konuşmada, her zaman millete hizmet anlayışında olduklarını ve millete sırtını yaslayarak çalıştıklarını söyledi.

Hiçbir zaman kirli ittifakların içerisinde olmadıklarını dile getiren Kurum, “Ay yıldızı bayrağımız için, bu ülkemizin her bir karış toprağı için canla başla mücadele verdik. Bu uğurda şehitler verdik, bu uğurda gazilerimiz oldu. Ama bir gün olsun başımızı öne eğmedik. Hep büyük ve güçlü Türkiye ideali için, büyük ve güçlü Türkiye hedefleri için Cumhur İttifakı’mızla el ele vererek ülkemizin yarınları için aşkla, şevkle çalıştık.” diye konuştu.

Daha sonra Kurum, bozkurt işareti yaptı. Bu durum sosyal medyada “Murat Kurum bütün tuşlara basıyor” cümleleriyle anıldı.

Murat Kurum ‘bütün tuşlara basıyor’: Dün Kürtçe konuşup halay çekti, bugün bozkurt işareti yaptı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. ay yildiz edebiyati, sonra altin madeni ihalesi abd ve kanadalilara, yuzde 20 yerli komisyon ile. Maddi manevi zehirlemediginiz hicbir yer kalmadi, hala da devam ediyorsunuz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!