Murat Kurum’a ‘kurtarın bizi’ demişti… İmamoğlu’ndan açıklama geldi

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’a “Beykoz'da arsam yıkıldı, 5 yıldan beri kentsel dönüşüme girecekti. Kurtarın bizi” diyen kadın ile ilgili Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama geldi.

featured

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum’un yanına gelen bir kadın, “Beykoz’da arsam var. 5 yıldan beri yıkıldı. Kentsel dönüşüme girecekti. Beyefendinin tatilden dönüp imza atmasını bekliyoruz. Kurtarın bizi…” demişti. Kurum da “Nisanda kurtulacağız” yanıtını vermişti. Söz konusu video sosyal medyada gündem olmuştu.

‘BÖYLE BİR YER YOK’

Pendik Kent Lokantası’nın açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Murat Kurum’a “Beykoz’da arsam yıkıldı, 5 yıldan beri kentsel dönüşüme girecekti. Kurtarın bizi” diyen kadının sözleri de İmamoğlu’na soruldu.

Ekrem İmamoğlu konuya ilişkin, “İlk gün sordurdum, böyle bir yer yok. Buradan çağrı yapıyorum. Hanımefendi lüften bizi arayın. Ben tatilde değilim, İstanbul’dayım. Beni gün içinde aramazsa bu işin sağlam bir kurgu olduğuna inanacağım” ifadelerini kullandı.

MAHALLE MUHTARI KONUŞTU

Öte yandan mahalle muhtarı Hüsnü Kolcu’nun, ismi açıklanmayan kadının iddiasına yanıt verdiği video İBB Haber sosyal medya hesabında paylaşıldı.

Kolcu, “Beykoz’da İBB’nin dönüşüm alanı olarak ilan ettiği tek mahalle Çubuklu Mahallesi. Burada kentsel dönüşümle ilgili hukuki süreçler devam ediyor. Bu süreçte İBB’nin mağdur ettiği, evini yıktığı, yıkılan evi bekleyen herhangi bir vatandaşa mağduriyet yaşattığı bir durum var mı?” sorusuna yanıt verdi.

Kolcu, “Öyle bir durum yok. Hatta proje bittiğinde, sonuçlanırsa vatandaşın lehine olacak. Biz de bitmesini dört gözle bekliyoruz. Ama burada tapusu olup da evi yıkılan ve kentsel dönüşüm bekleyen bir yer yok. Çubuklu mahallesinde böyle bir yer yok. Şu anda yıkılan bir ev yok; mağduriyet de yok. Bizim tek bir beklentimiz projenin bitmesi… Bittiği zaman halkımızın değeri olacak bir proje.” dedi.

Murat Kurum’a ‘kurtarın bizi’ demişti… İmamoğlu’ndan açıklama geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!