Murat Ongun görevden mi alındı? İBB Sözcülük birimi kapatıldı mı?

Tele1'in haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Murat Ongun'un başkanı olduğu İBB Sözcülüğü birimi kaldırıldı.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun’un aralarında Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök, İsmail Saymaz, Akif Beki, Özlem Gürses’in de olduğu gazetecilerle çekilen Karadeniz gezisi fotoğrafı hakkında yapılan eleştirilere yanıtı tepki çekmişti.

Ongun kamuoyunda gündem olan fotoğraf için “Biz bu tartışmaları önemsemiyoruz. Bu eleştiriler 200-300 kişinin kendi arasındaki yorumları, eleştirileridir” ifadelerini kullanırken “Nagehan Alçı o bölgede çok seviliyor. Biz fotoğrafın bütününe bakıyoruz” demişti.

SÖZCÜLÜK KALDIRILDI; GÖREVE DEVAM

Bu ifadelerinden sonra bu akşam saatlerinde TELE1’in haberine göre, İBB Sözcüsü olarak görev yapan Murat Ongun’un görevden alındığı ve İBB Sözcülüğü biriminin kapatıldığı iddia edildi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göreyse Murat Ongun’un halen Medya A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı olarak görev yaptığı bildirildi. İBB Sözcülüğü için resmi kurum olmadığını bildiren kaynaklar ise bu birimin kaldırıldığını dile getirdi.

Ongun’un bütün görevlerine devam edeceği sadece İBB Sözcülüğü yapmayacağı, bu biriminin kaldırıldığı bildirildi.

Ekrem İmamoğlu yarın (18 Mayıs) Florya Atatürk Kent Ormanı’na gerçekleştireceği inceleme ziyaretinden sonra açıklama yapması bekleniyor.

ONGUN 13 GÜNDÜR PAYLAŞIM YAPMIYOR

İBB’de “Sözcülük” biriminin kapatıldığı iddiası gündeme bomba gibi düşerken, Murat Ongun’un sık kullandığı Twitter hesabından 4 Mayıs tarihinden beri herhangi bir paylaşım yapmamış olması da dikkatlerden kaçmadı. Ongun’un bu sessizliği iddiaların doğru olabileceği şeklinde yorumlandı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, son paylaşımını 4 Mayıs’ta yaptı.

İBB İDDİALARI YALANLADI: HERHANGİ BİR DEĞİŞİM OLURSA MUTLAKA AÇIKLARIZ

Öte yandan HalkTv muhabiri Gül Gündüz ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sözcülük” biriminin kapatıldığına yönelik iddiaların İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı kaynakları tarafından yalanlandığını ve kendisine yapılan açıklamada “Herhangi bir değişim olursa mutlaka açıklarız” ifadesinin kullanıldığını aktardı.

Murat Ongun görevden mi alındı? İBB Sözcülük birimi kapatıldı mı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!