Murat Ülker’den ‘gözaltı’ fotoğrafı için ‘keriz’ uyarısı

İş insanı Murat Ülker'i gözaltına alınmış gibi gösteren montaj bir fotoğraf ve yapılan sahte haber gündem oldu. Açıklama yapan Murat Ülker "Dolandırıcılar şimdilerde oldukça kötü fotoşoplarla keriz silkelemeye çalışıyorlar. Takipçilerim keriz değildir, bunlara inanmaz diye düşünüyorum ama yeri gelmişken de bir uyarayım dedim" uyarısında bulundu.

featured

İş insanı Murat Ülker’in ismi son günlerde montajlanmış bir fotoğraf ve sahte bir haberle anıldı. Söz konusu haberde, Murat Ülker’in gözaltına alındığı iddia ediliyordu.

Fotoğrafın sahte, haberin de kurgu olduğu ilk bakışta anlaşılıyordu. Fotoğraf geçen yıllarda yapılan bir FETÖ operasyonuna aitti. Ülker’in kafası kesilerek gözaltına alınan bir zanlının kafasına montajlanmıştı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ülker, bu tür tıklama tuzağına karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulayarak, takipçilerinin böyle sahte içeriklere inanmayacağına dair güvenini ifade etti. Ayrıca, doğrulama sitelerinin ve güvenilir haber kaynaklarının kullanımının önemini vurguladı.

‘KERİZ SİLKELEME’

Sosyal medya hesabından hakkındaki yalan içerikle ilgili, “Keriz silkelemek isteyenlere dikkat” başlığıyla açıklama yapan Ülker, şunları söyledi:

“Dijitalde hepimizin iletişimde olabilmesi, paylaşımların yayılım gücü iyi güzel de bir de madalyonun öteki yüzü var… Dolandırıcılar şimdilerde oldukça kötü fotoşoplarla, aslı astarı olmayan sahte paylaşımlarla, hayatımda hiç yapmadığım güya yapılmış röportajlarla keriz silkelemeye çalışıyorlar. Takipçilerim keriz değildir, bunlara inanmaz diye düşünüyorum ama yeri gelmişken de bir uyarayım dedim.

Gerçek olmadığı çok aşikar ama ne olur ne olmaz, boşluğunuza denk gelir eder, sakın tıklayıp paranızı kaptırmayın, dikkat edin!

Yeni nesil dijital dünyanın da olayı bu demek ki, hırsız kuyuya taş atıyor… Neyse ben de bu vesileyle teyit sitelerini öğrendim. Detaylıca açıklamışlar…”

Murat Ülker’den ‘gözaltı’ fotoğrafı için ‘keriz’ uyarısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 10 Ağustos 2023, 18:49

    Hans, Coni, Toni alayını silkelerler artık.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!