Mürit, satış, Hizbullahçılar

Naci Beştepe yazdı...

featured

MÜRİT

Tayland’da 74 yaşındaki tarikat lideri Tawee Nanlan müritleri ile ormanda bir tören gerçekleştirdi. Törene katılan müritleri Nanlan’ın dışkısını yiyip idrarını içti. Müritlerinden 1’i çocuk 11 kişi öldü.

Bizdekiler henüz yemek artıkları ile idare ediyor…

SATIŞ

Karamollaoğlu, AKP’nin konut kredisi paketinin vatandaşın ev sahibi olması amacıyla değil büyük firmaların konut satması amacıyla çıkartıldığını kaydetti.

Vatandaşa satış yerine vatandaşı satış…

GÜVEN

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ülkesinin ABD ile imzaladığı Karşılıklı Savunma İş Birliği Anlaşması’nın kendilerini güvende hissetmeleri için bir araç olduğunu söyledi.

Kendi ulusuna ve onun gücüne güven yoksa güvenlik de, gelecek de yoktur…

DÖNÜŞ

Bahçeli, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın genel af kararının ‘mühim’ ve ‘geri dönüşleri kolaylaştırıcı’ olduğunu söyledi. Bahçeli, ‘Bu kapsamda  hükûmetin uygulayacağı her politikayı sonuna kadar destekleriz’dedi.

Destekler de tek adamın inadı inat…

BEĞENİ

Bartın İl Müftüsü Abdülcelil Çakar, müfettişlerin dört kez kınama cezası verilmesi ve görevden alınması doğrultusundaki raporuna karşın yedi aydır göreve devam ediyor.

Bu devirde böyle başa böyle müftü…

YEĞ

TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı olan Kübra Güran Yiğitbaşı Afyonkarahisar Valiliğine atandı. Türkiye’nin ilk başörtülü valisi oldu.

Türbanı değil başı önemsenerek yeğlendiğini umarım…

ACIKLI

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Türkiye’de toplamda bulunan yabancı sayısının 5 milyon 497 bin 733 kişi olduğunu açıkladı. Bu rakamların dışında kaçak, göçek kaç sığınmacı olduğu sorusuna ise “Bunu yüzde 100 kimse bilemez” cevabını verdi.

Vah Türkiye’m!..

YAĞMA

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin (TDİ) yönetim kurulunda sadece bir kişi denizcilikle ilgili bir bölümden mezun. Özelleştirilen liman yönetimlerine de AKP’li eski vekiller, Cumhurbaşkanlığı ve bakanlık çalışanları atanmış durumda.

Han-ı yağma…

DÜNYA

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, ”Enflasyon fevkalade ciddi boyutlarda, Türkiye’de enflasyon yüzde 70’e dayandığını biliyoruz, dünyada da öyle.”

Dünya derken, öbür dünya mı acaba?..

HAKİM

Canan Kaftancıoğlu dokuz önce attığı tweetler yüzünden açılan davalarda  mahkum edildi ve siyasetten yasaklandı.

Ankara’da hakimlere hakimler var…

MAĞRUR

Bülent Arınç, Kaftancıoğlu davası ile ilgili olarak, ”Dünün mağdurlarının mağrur ifadelerle yaşanan hukuksuzluklara gözünü yumması kamu vicdanını yaralamaktadır” dedi.

Adres belli…

DEĞİŞ

Yargıtay’ın Balyoz davasında 7 sanık için verilen beraat kararını bozmasının ardından yenilen yapılan yargılamada bir gün önce değiştirilen duruşma savcısı bozma kararına uyulmasını talep etti.

Bir çizgi film vardı, “Değiş tonton” denince şekil değiştiriyordu…

KAHRAMAN

Nagehan Alçı, 1920 ve 1930’ların CHP’si döneminde olsaydı, CHP muhaliflerini destekleyeceğini söyledi.

Varsayım kahramanlığı…

YASSAH!

Eskişehir Valisi gençlerin festivalini güvenlik gerekçesiyle yasakladı.

KİEV valisi mi?..

BABA

CHP’li Gürsel Tekin, “Burada bir milyon Suriyeli çocuk doğdu. Bunlar bizim çocuklarımız. Onları nasıl entegre ederiz bunu düşünmemiz lazım” dedi.

Suriyeli kadınlarla yakınlığımız yok ki çocuklar bizim olsun…

ŞAHLANIŞ

Akaryakıta yılbaşından bu yana 16 kez zam geldi, benzinin litresi 6 ayda yüzde 131 arttı.

Arabasını kullanabilen şahlanır…

HEZİMET

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na sözleşmeli personel alımında KPSS birincisi mülakatla 175’nci yapılırken 172. Sıradaki birinci,214. Sıradaki ikinci, 411. Sıradaki üçüncü yapıldı.

Sosyal Hezimet Bakanlığı…

BATIŞ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın sözleri hakkında, “Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır”

Gemi fazla su almaya başladı…

AYDIN

Perinçek, “Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır. Çünkü bir partinin genel başkanı ve aynı zamanda bir devlet başkanıdır. Politikacılar birer aydındır. Siyasetçilerin hepsi öncü konumdadır. Belli bir kitleyi temsil eden yöneticiler aydındır” dedi.

Bu tanıma göre tarikat, cemaat, terör örgütü liderleri de aydındır.

Çok aydınlandık…

HİZBULLAHÇILAR

Diyarbakır’da Hizbullahçılıktan hükümlü iki okul müdürünün müfettiş raporuna rağmen görevden alınmadığı ortaya çıktı.

Yabancı değiller…

GÜZİDE

AKP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı, SADAT ziyareti sonunda yaptığı açıklamada SADAT’ın “milli ve manevi değerlere önem vererek savunma sanayii alanında ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil eden güzide bir kuruluş” olduğunu söyledi.

FETÖ için de neler demişlerdi..

Türk Vatandaşı Naci BEŞTEPE

Mürit, satış, Hizbullahçılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 ay önce

  zaman aşımına uğramamış bir suçun cezalandırılmasından neden rahatsızsın. bir hdpkklı dhkpc mlkp destekçisi terör yaların önce işgal sonra yok edilmiş kurucu partide bulunmasından rahatsız olmuyorsun işlediği suçların bir kısmını düşüren böyle arsız bir suç makinesine verilmesi gereken cezanın çeyreğini veren yargıya saldırıyorsun.

 2. 3 ay önce

  Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı Gregory Meeks, Defence News’e verdiği demeçte, “Türkiye dahil Rusya’ya karşı bizimle çalışan ülkelerle konuşmamız ve ortak hareket etmemiz gerekiyor. Türkiye ile hala çalışmamız gereken şeyler var” dedi. (Milliyet)

  Cevapla
 3. 3 ay önce

  Doğu beyin aynı konuşmada Canan Kaftancıoğlu da bir aydındır sözünü neden öne çıkart miyorsunuz da Erdoğan üzerinden algı algı yaratıyorsunuz? Hendek harekatımızı vatan savaşı olarak görmek istemeyen sizsiniz. Ve kişiliğiniz bu yanlışın etrafında gittikçe kindar bir kişiliğe dönüşüyor görmüyor musunuz?

  Cevapla
  • 3 ay önce

   Serkan; ben yargının bağımsızlığı ve adaleti ile ilgili yorum yazdım. Canan Kaftancıoğlu’nun partili oluşunu da görüşünü de benimsemiyorum. Olayı kişiselleştirip esastan uzaklaşmışsın.
   Ahmet isimli sayın okur;
   Tarikatçılarla, terör örgütü liderleri ile Kaftancıoğlu aynı kefeye mi konmalı?
   Hendek savaşı ile ilgili bir tartışmaya hiç girmedim. Suriye kuzeyindeki harekatla ilgili olarak “Vatan savaşı ifadesine katıldığımı, “saray savaşı değildir” ifadesini kullanmamamız gerektiğini söyledim. Herhalde konuşma mekanında yoktunuz yalancıların iftirasını savunuyorsunuz. Hendek savaşına gelince, oranın hesabı sorulacaktır bir gün. Askerin elini kolunu bağlayıp hendek kazdıranlar ile savaşı başlatıp onlarca kıymetli evladımızın şehit olmasına sebep olanlar aynı kişilerdir. Neyi savunduğunuza iyi bakın.
   Algı yaratmıyorum, herkesin duyduğu ifadeler üzerinden konuşuyorum.

 4. 3 ay önce

  SERKAN, cezanın kime verildiği değil yargının bağımsızlığı ve adaletidir benim sorguladığım. Kaftancıoğlu teröre karşı duruşu ile bence de iyi bir kişilik değil. Senin anlayamadığın adaletin herkese lazım olduğu noktası.
  Ahmet isimli sayın okur, olayı yanlış hatırlıyorsunuz ve Doğu Perinçek’in yalanlar üzerinden gidiyorsunuz. MKK’daki görüşme Suriye kuzeyine yapılan operasyon konusunda oldu. Ben harekatın “vatan savaşı “olduğunu ancak parti olarak “saray savaşıdır-değildir” sürtüşmesine girmememiz gerektiğini savundum.
  Hendek savaşı; askerin elini kolunu bağlayıp hendekleri kazdıranların oy kaybedip seçimi kazanamayınca başlattıkları savaştır. Oradaki onlarca şehidimizin vebali üzerlerindedir. Bir gün hesabını vereceklerine inanıyorum.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!