Müsavat Dervişoğlu’ndan ‘Akşener’ uyarısı: Bunu yapmayanların partide yeri yok!

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, milletvekillerine yaptığı uyarıda partinin kurucu genel başkanı Meral Akşener hakkında eleştiri sınırlarını aşan yorumlar yapılmamasını istedi. Dervişoğlu, “Bunu yapmayanların partide yeri yok, kapı orada” dedi.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin milletvekilleri ve il başkanlarıyla kapalı grup toplantısı yaptı. Toplantının gündeminde partinin kurucu genel başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyareti ve ardından yapılan açıklamalar ile eleştiriler vardı.

‘GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAĞIZ’

Duvar’dan Ceren Bayar’ın haberine göre, Dervişoğlu, “Kim olursa olsun genel başkanımız ve parti politikaları konusunda boş ve yanlış ifadeler kullananların gözünün yaşına bakmayacağız” mesajı verdi. Akşener’le ilgili açıklamalarında dikkatli olmaları konusunda milletvekilleri ve partilileri uyaran Dervişoğlu, ‘vefa’ vurgusu yaptı. Dervişoğlu, Akşener hakkında eleştiri sınırlarını aşan değerlendirmeler yapılmamasını istedi.

Partinin dününe sahip çıkılması, bugününde de parti ve Türkiye için mücadele edilmesi gerektiğini belirten Dervişoğlu, “Bunu yapmayanların partide yeri yok, kapı orada” dedi.

NE OLMUŞTU?

Kapalı grup toplantısında Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz’un, Erdoğan görüşmesi nedeniyle eleştirdiği Akşener’in fotoğraflarının indirilmesini talep ettiği bilgisi kulislere yansımıştı. Uz toplantıda da bu görüşünü tekrarladı. Uz’un bu açıklamalarını öğrenen Akşener, İYİ Parti Genel Başkanlığı’na yazı göndererek, fotoğraflarının indirilmesini istedi.

Akşener, parti yönetimine gönderdiği yazıda, “12 Haziran 2024 tarihinde yapılan kapalı grup toplantısında İYİ Parti Çanakkale milletvekili Rıdvan Uz ‘beyefendinin’; “Kurucu Genel Başkan” olarak şahsımın Sayın Cumhurbaşkanı’nı ziyareti nedeniyle, fotoğrafımın Genel Merkez, Milletvekili, İl ve İlçe Teşkilat makamlarından indirilmesi konusundaki talebi doğrultusunda, gereğinin behemehal talimatlandırılarak yapılması hususunu bilgilerinize sunarım” dedi.

Bu yazının ardından İYİ Parti yönetimi harekete geçti. Kurultay sürecinde genel başkan adaylarından Tolga Akalın’a destek veren ve Akşener’e muhalif olan Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Müsavat Dervişoğlu’ndan ‘Akşener’ uyarısı: Bunu yapmayanların partide yeri yok!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Neymiş ablasının emanetçısiymiş

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!