Mustafa Varank’tan ‘villa’ iddiasına yanıt: Fotoğrafı çıkart istifa edeyim

AKP Milletvekili Mustafa Varank, gazeteci Deniz Zeyrek'in kendisi hakkındaki "Devlet memuru maaşı alırken Ankara Angora'da 2 dönüm arazi üzerine tripleks villayı nasıl yaptırabilir, Zekeriyaköy'de 100 milyonluk havuzlu villayı nasıl alabilir?" iddialasına yanıt verdi. Varank, "Azıcık haysiyetin varsa, o "elimde görüntüler var" dediğin havuzdaki fotoğrafımı ortaya çıkart; yarın tüm görevlerimden istifa edeyim" dedi.

featured

Gazeteci Deniz Zeyrek, geçtiğimiz günlerde Sözcü TV canlı yayınında eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank hakkında çarpıcı iddialarda bulunmuştu.

Zeyrek programda “Mustafa Varank, devlet memuru maaşı alırken Ankara Angora’da 2 dönüm arazi üzerine tripleks villayı nasıl yaptırabilir ya da İstanbul Zekeriyaköy’de 100 milyonluk havuzlu villayı nasıl alabilir? Şimdi ‘Yok’ diyecek ama başka birinin üzerine alıp sonra sattılar. Belgeleri ve fotoğrafları bende mevcut. Bunları yaptıktan sonra da caminin önünde iki tane fotoğraf verip aklandığını düşünüyor.” ifadelerini kullanmıştı.

VARANK’TAN YANIT

Mustafa Varank, Deniz Zeyrek’e, X üzerinden yanıt verdi. Zeyrek’in hesabını paylaşımına etiketleyen Varank, “Azıcık haysiyetin varsa, o “elimde görüntüler var” dediğin havuzdaki fotoğrafımı ortaya çıkart; yarın tüm görevlerimden istifa edeyim.” dedi.

‘HAVUZLU VİLLAYI BIRAK 1+1 DAİRE BİLE ALMADIM’

Varank paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“1. Zekeriyaköy’de “100 küsur milyonluk” havuzlu villayı bırak, 1+1 daire bile almadım. Azıcık haysiyetin varsa, o “elimde görüntüler var” dediğin havuzdaki fotoğrafımı ortaya çıkart; yarın tüm görevlerimden istifa edeyim.

2. İki dönüm arazi şöyle dursun, Angora’da da hiçbir zaman evim olmadı. Merak ediyorsan Beytepe’de iç mimar eşimle birlikte birikimlerimizle yaptığımız evde oturuyoruz.

3. Hayatımın yarısı Sultanhamam’da geçti. Ömürleri boyunca ticaretle uğraşmış bir ailenin evladıyım. Üniversitede kendi şirketimi kurdum. Amerika’da sadece okumakla kalmadım, yıllarca da orada çalıştım. Herkes senin kadar çapsız değil.

4. ODTÜ mezuniyet albüm fotoğrafımdaki ince sakal ve kıyafet de fakirlikten değil, o dönemin baskıcı zihniyetine karşı “siyasallaşmış cübbenizi giymiyorum” anlamında politik bir duruştu, senin havsalan almaz.

5. Senin ve senin gibi müfterilerin bulaştıkları kirli ilişkiler ortaya çıkınca, başkalarına iftira atarak kendilerini kurtarmaya çalışma telaşlarını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Mustafa Varank’tan ‘villa’ iddiasına yanıt: Fotoğrafı çıkart istifa edeyim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. bu deniz adlı tip çok tehlikeli bir tip. geçen haftaki İran meselesinde hemen mezhepçi yalanlarla israil amerika kucağında yerini almıştı. bu tiplerin her söylediğini gerçek zanneden milyonlarca mankurt var ve bunlar kendilerini çok zeki kandırılmaz zannediyorlar. aslında makarnacı dedikleri hasımlarından bin beter tiplere yakışır bir sözde gazeteci bu.

  2. ilginctir, 100 kusur milyonluk ev alacak param yok demiyor. Almadim diyor. Iyi, alma. Bir siz akillisiniz, bir siz para yigabiliyorsunuz. Bir siz amerikada calisiyorsunuz. Neyse, bu gazeteci arkadas da aciklasin. Boyle ufurerek bunlarin ekmegine yag surmek zarar sadece.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!