Naci Görür: Yıllardır uyardığımız yer, tek bir yönetici de ‘Ne yapmalıyız’ demedi

Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den tepki geldi. Görür, "Gece 4’de uyandırıldım. Bir saat ağladım. Hâlâ ağlıyorum. Yıllardır uyardığımız yer. Tek bir yerel yönetici arayıp ‘ne yapalım?’ demedi. Bunca uyarıyı niye yaptık" dedi.

featured

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki deprem, Hatay, Gaziantep, Malatya ve Adana ve Osmaniye’de yıkımlara neden oldu. AFAD, şu ana kadar 1121 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, yaralı sayımızın da 7634 olduğunu duyurdu. Yıkılan bina sayısı da 2834…

Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, depremle ilgili olarak Prof. Dr. Naci Görür’ün 3 gün önce uyarı yaptığı görüldü.

Prof. Görür, 3 Şubat’taki tweetinde “Yarbaşı-Düziçi/Osmaniye’de 4,2 deprem oldu. Deprem Doğu Anadolu Fay Zonunda. Bu zonun Çelikhan-Erkenek-Maraş kesiminden endişe ediyoruz. Bu kesimi NE ucundan 2020 Elazığ depremi yükledi. Bu deprem de küçük de olsa SW ucundan zorladı. Bu uçta son deprem 1998 Adana Depremi. Sevgi…” ifadesini kullandı.

Görür depremin ardından yaptığı paylaşımda ise, “Arkadaşlar, çok üzgünüm ama Maraş’ın Pazarcık yöresinde 7,5 büyüklüğünde deprem oldu. Çok büyük bir deprem umarım zaiyatımız az olur. Bu depremin gelmekte olduğunu yer bilimciler olarak söyleye söyleye, yaza yaza dilimizde tüy bitti. Hiç kimse ne diyorsunuz diye tepki bile vermedi” ifadesini kullandı.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı’ya konuşan Görür, “Gece 4’de uyandırıldım. Bir saat ağladım. Hâlâ ağlıyorum. Yıllardır uyardığımız yer. Tek bir yerel yönetici arayıp ‘ne yapalım?’ demedi. Bunca uyarıyı niye yaptık?” dedi.

Naci Görür: Yıllardır uyardığımız yer, tek bir yönetici de ‘Ne yapmalıyız’ demedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. gözleri vardır, görmezler o gözlerle; kulakları vardır, duymazlar o kulaklarla. Onlar dört ayaklı hayvanlara benzerler, hatta daha da sapıktır onlar. Onlardır gaflette kalanların ta kendileri. Araf suresi 179 ayet

  2. 6 Şubat 2023, 18:06

    Şimdi hiç bir şey yapmadan, “ne yapmalıyız”? sorusunu sormadan, İstanbul’u bekliyoruz.

  3. Onlarin ihale vermek ve rüsvet almak gibi daha önemli isleri vardi! Deprem tedbiri kücük konular onlar icin…

    Bu binalari yapanlar ve mesken ruhsati verenler, size kanunlari uygulayacak, bir yöneticimiz olacak umarim!..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!