Naci Görür’den ‘tedbir’ tepkisi: Siyasiler halkın karşısına nasıl çıkacak?

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından deprem hazırlığı konusunda tepki gösterdi. Görür, "Bu kadar ısrarlı tedbir alın denilmişken çok sayıda insanımızı kaybedersek siyasiler halkın karşısına nasıl çıkacak. Bugünden tezi yok, deprem planlarını ve vaatlerini açıklasınlar" dedi.

featured

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, İzmir, Antalya ve Muğla’da meydana gelen depremlerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda ‘tedbir’ çağrısında bulundu.

Görür, mesajlarında şunları belirtti:

“Kentlerimizi depreme hazırlama önemli. Halkın büyük çoğunluğu artık bunun bilincinde. Afet boyutunda depremlerin ne zaman olacağı belli değil ama günün birinde gelirler.

Bu kadar ısrarlı tedbir alın denilmişken çok sayıda insanımızı kaybedersek siyasiler halkın karşısına nasıl çıkacak. Bugünden tezi yok, deprem planlarını ve vaatlerini açıklasınlar.

Hükümete yeterince sesimizi duyuramadık ama, bir çok konuda ne yapacağını söyleyen 6’lı masa kentlerimizi depreme nasıl hazırlayacak mesela? Bir planları var mı?”

İzmir’de 4 Kasım’da meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem sırasında balkondan atlayan ve ağır yaralanan 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Efe Altay Saral yaşamını yitirmişti.

thumbnail
İlişkili Haber

İzmir yine sallandı

thumbnail
İlişkili Haber

Datça’da korkutan deprem

Naci Görür’den ‘tedbir’ tepkisi: Siyasiler halkın karşısına nasıl çıkacak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!