Nagehan Afgan düğününde Adana çillibom oynadı

Nihat Genç yazdı...

Nagehan Afgan düğününde Adana çillibom oynadı

Afgan yolları taşlı geliyor kalem kaşlı, diye peşinden türküler yakılan Nagehan Alçı, Afganistan'dan bildirmeye devam ediyor!

Evet, gerçek, Taliban bakan dışında hiçbir 'erkekle' görüşmesine izin verilmeyen Nagehan Alçı!

Evet, gerçek, sokakta kimseyle görüşmesine izin verilmeyen Nagehan Alçı!

Ve götürüldüğü düğünde kadınlar kısmına çocuklar arasına perde arkasına kapatılıp tıkıştırılan Nagehan Alçı!

Yani giydiği çarşaf da Nagehan'ı kurtaramadı, göremeden gezemeden fotoğraf çekemeden an itibariyle Kabil'de mahsur kalmış durumda!

Ve sert vahşi İslamcılığın yerine Taliban'ın 'ılımlı' islam fotoğrafını çekip büyük bir müjdeyle dünyaya ulaştırma arzusuyla yanıp tutuşan Nagehan hanım Taliban'ın 'kız çocuklarının' okula gitmesini yasaklaması üzerine büyük bir hüsrana uğradı!

Artık neyi gördü ki bildirecek?

Ama 'bildirmeye' devam ediyor!

Nagehan Alçı yazıyor:

'Arkadaşlar, burada beni bir düğün evine götürdüler. Küçük kız çocuklarının yanına oturttular. Hiçbirini Taliban okula göndertmiyor! Çocuklar çok üzüntülüydü. Cep telefonumu açtım, çocukları biraz eğlendirmek bu kaotik ve kasvetli ortamdan kurtarmak istedim..'

'-Siz Adana Çillibom'u biliyor musunuz?

Afganlı küçük çocuk: -Biz Trabzon kolbastı oynuyoruz abla!

Nagehan: Ama Adana çillibom daha eğlenceli, hem kolbastıya da benziyor, üstelik, oyunda göbek atan yerlerini erkek-kız sürttürüyorsunuz, çok eğlenceli.

Küçük Kız: -Abla Adana çillibom'un şalvarlı versiyonu var mı?

Nagehan: Olmaz mı, Adana yöremizde çillibom'u hep şalvarlılar oynar!

Küçük kız: -Abla bize de öğret Adana Çillibom'u...

Nagehan: -Ben buraya gelmeden Doğu Perinçek'le ve cumhuriyetçi kadınlarla birlikte önce 'erik dalı gevrektir' sonra peşinden Adana çillibomu oynadım.

'Bak güzel kızım, bizde Menzil'de İsmailağa'da zikirden sonra müridler kalkıp hep birlikte Adana çillibom oynar! Bizim bir 'Baş Kadı' var adı Ali Erbaş, o diyanetçilerle toplanıp her akşam basın önünde Adana çillibom oynar. Adana çillibom İslam'ın beş şartı değildir ama Türkiye'de siyasi islamcılar için şart olmuştur! Çok keyifli mucize oyundur, koyverir dağıtırsınız...

Küçük Kız: -abla niye Adana çillibom oynuyorsunuz, günah değil mi?

Nagehan: Biz Türkiye'de çok özgürüz, cemaatler özgür, hırsızlar özgür, kripto fetöcüler özgür, uyuşturucu baronları özgür, çocuklara dondurma sürdürüp yalattıranlar özgür, cumhuriyete anayasaya aykırı tarikatlar özgür. Güzel kızım, özgür olduğumuz için oynuyoruz!

'Hadi kalkın, hep beraber Adana çillibom oynuyoruz!

Küçük kız: -Abla Taliban bizim kafamızı keser, biz oynayamayız!

Nagehan: Olur mu, Adana çillibom oynadıktan sonra aranızdaki sosyal nefret sona erecek, etnik dini ayrımlar ortadan kalkacak, artık kimse önyargılı olmayacak.

'Biz mesela her akşam Habertürk ekranında Adana çillibom oynuyoruz! Diyelim bir skandal mı çıktı, bir bakan suç üstü mü yakalandı, hep beraber, Adana çillibom oynuyoruz!

'Rezaleti örtmenin yolu Adana çillibom oynamak! Oh bir güzel dağıtırsınız yeme de yanında yat Adana çillibom oynayarak karanlıkları pisliği hırsızlıkları örtüyor acıyı kasveti güce enerjiye dönüştürüyoruz! Millete neşe katıyoruz. Adana çillibom milli oyunumuzdur! Bizim sarayımızın bin odasında bin gece her gece Adana çillibom oynanır! Adana çillibom'u bilmeyeni bizde bakan makan yapmazlar!

Küçük Kız: -Nagehan abla, gerçek bir öğretmen gibi bizi aydınlattın, karanlıklardan aydınlığa çıkabilmek için Adana çillibom oynamayı biz Afgan kızları nasıl öğrenebiliriz!

Nagehan: -Bakın, burada google var, Adana çillibom yazın, hemen keyfiniz yerine gelir, ne Taliban kalır ne kelle gider korkusu ne de kız çocukları niye okula gidemiyor diye artık bir daha sormazsınız!     

'Mesela bizde şeyhler her şeyin en fazlasını alır ve küçük kızların tadına da ilk bakan hep tarikat yurtları olur, ama hemen Adana çillibom oynarsanız, oooh mis gibi, kendinize gelirsiniz. İşsizlik, göçmen sorunu, hazine arazilerinin yağması, herşeyi unutursunuz... Bizim haber spikerlerimiz önce Adana çillibom eğitiminden geçer sonra ekrana çıkarlar!

Küçük kız: Orayı anlayamadım Nagehan öğretmenim, Türkiye'de çocuklara dondurma mı yalatıyorlar dediniz Nagehan abla, ne güzelmiş ülkeniz cennet olmalı çocuklar elmalı şeker yalıyor bal yalıyor dondurma yalıyor!

Nagehan: -Hayır yalattıranlar ceza almıyor, dondurma sürüp yalatanlar Adana çillibom oynuyor! Zaten yargı yılı açılış törenünde başkadımız Ali Erbaş hakimlerin önünde Adana çillibom oynayarak bütün milleti eğlendirdi! Yani güzel kızım, bizde 'stres' yok. Dinin de ekonominin de sorunları bitmez, en iyisi Adana çillibom!

Küçük Kız: Nagehan abla, Adana çillibom oynayınca kızlar da okula gidebilecek mi?

Nagehan: -Adana çillibomu kız erkek hepimiz eşit oynuyoruz. Adana çillibomda herkes eşit ablacağım. Şeyhi padişahı herkes oynuyor ablacağım. Bir keresinde Menzil tarikatındayım, ilahiler zikr derken çaylar geldi, haydi hop fırladık, koskoca holding sahipleri oradayız, koskoca generaller oradayız, hepimiz şeyhin önünde döne döne Adana çillibom oynadık!

Küçük kız: Abla Adana çillibom oynarsak sokağa da çıkabilecek miyiz?

Nagehan: Tabii ki ablacağım, sokaktan çok ekranlara çıkacaksınız ablacağım, Adana çillibom sosyal mesafeleri sosyal ilişkileri düzenler. Ne diyorum adam general ama benimle Habertürk ekranında döne döne Adana çillibom oynuyor, biz böyle özgür bir ülkeyiz, sosyal statü yok, alfa erkek dediğin sert kaşlı liderler şeyhler dahi döne döne oynuyor.

'Bir İçişleri Bakanımız var nasıl oynuyor görseniz. Sedat Peker Birleşik Arap Emirlikleri'nden veriyor coşkuyu bütün bakanlar Adana çillibom dönüyor. Ne diyorum bizim cumhuriyetçi kadınlarımız bile Taliban'ın zaferini görüp meydan meydan ekran ekran Adana çillibom oynamaya başladı! Mesela geçen Sayıştay'a uğradım baktım alayı Adana çillibom oynuyor. Geçen ekonomi bakanını aradım, baktım, Adana çillibom oynuyor!

Küçük Kız: -Nagehan abla, ne mutlu Türkiye'ye özgürsünüz, bizim de Adana çillibomumuz olsa da oynasak..

Nagehan: -Ablacığım ben buraya niye geldim geri kalmış söğüşlenmiş yoksul ülkelere Adana Çillibom'u öğretmek ve bir Afgan çillibom'u yaratmak.

'Afgan çillibom'unu öğrenirseniz, yok bizi kesiyorlar yok sokağa çıkarmıyorlar yok Taliban'ın uleması madenleri paracukları götürüyor yani 'otorite' ve 'baskı' derdinden kurtulursunuz!

'Bizde iktidar muhalefet herkes Adana çillibom oynar. Mesela Cihangir semtinde aydınlarımız sanatçılarımız Kandil'le PKK'yla ortaklaşa Adana çillibom oynar. Mesela dün akşam Halk TV'de Merve Kavakçı'nın eski kocasıyla gazeteci İsmail Saymaz da Adana çillibom oynuyordu! Adana çillibom bir tılsım bir büyü... Esrardan uyuşturucudan daha etkili. Adana çillibom oynadıktan sonra istediğini yap özgürlük oluyor. Eleştiri yok, denetim yok hukuk yok sorgu yok, milyonlarca genç çocuk işsiz, Adana çillibom oynadıktan sonra herşey özgür!

Küçük Kız: Çok yaşa Nagehan abla, biz de Adana çillibom oynayıp bu ortaçağ düzeninden kurtulmak istiyoruz!

Nagehan: -Önce şunu öğrenmelisin, bak ablacığım Adana çillibom'u biz şunun için oynarız, başkasının acısından zevk almayı bileceksin, birinin kellesi mi gidiyor, ohhh Adana çillibom. Böyle.

'Biri anayasayı tehdit mi ediyor, ohh Adana çillibom. Ama bazıları Adana çillibom'u yandan yandan utana utana oynar. Bak, Meral Akşener ve İmamoğlu, tarikatlara laf edebiliyor mu, ne yapıyor, ohhhh Adana çillibom. Bak Sözcü Cumhuriyet gazeteleri tarikatlara açıktan karşı laf edebiliyor mu, hayır, ama alayı ohh döne döne Adana çillibom oynuyor. Geçen gün mesela generalleri içeri tıktılar, bak yandaş medyaya alayı Adana çillibom!

'Bak küçük kız, huzur bulmak istiyorsan Adana çillibom oynayacaksın, maske takmak için Adana çillibom. Müslüman görünmek için Adana çillibom. Devleti soyup uyuşturucu gemileri getirip yine de müslüman görünmek için Adana çillibom.

Küçük Kız: -Ama abla bizi kamçılarlar, abla bizi yarı belimize kadar toprağa gömüp taşlarlar, abla bizim görünen yerlerimiz burnumuzu kulaklarımızı dudaklarımızı keserler, abla, bunlar Taliban...

Nagehan: -İşte bütün bu korkulardan kurtulmuş olursunuz!

Küçük Kız: Abla, Türkiye'yi kurtaran Atatürk de Adana çillibom mu oynardı!

Nagehan: Ağzından yel alsın. O diktatör, katı gaddar bir adamdı, Adana çillibom bilmez, o batasıca, efe oyunu Zeybek oynardı..

Küçük Kız: Efe ne demek Nagehan abla!

Nagehan: -Aman bir daha duymamayım, bak duyarsam ağzına Doğu Perinçek sürerim, bak narin yerlerine Cumhuriyetçi Kadın derneklerimizi sürerim..

'Efe diklenmek demek, koas demek, karşı çıkmak, ortalık karışır güzel kızım. İsyan edersen ülke uçuruma yuvarlanır. Yalı malı da alamazsın. Seni kimsecikler ekrana da çıkartmaz. Kaşlarını alacak ağda bulacak para bulamazsın güzel kızım. Bak Cumhuriyetçi Kadınlar Adana çillibom oynayınca onlara televizyon bile verdiler. Diklenirsen güzel kızım Amerika Avrupa sıcak para göndermez, köprüler yatırımlar yarım kalır.. Bak Davutoğlu milyon kişiyi öldürtmüş ama ekranlarda Babacan'la birlikte Adana çillibom oynuyor! Bak İsmail Küçükkaya Fox TV'de Babacan'ı ağırlıyor, milli günlerden niye rahatsız oluyorsunuz diye bir soru dahi soramıyor, neden, sorarsa, artık Adana çillibom oynayacak paracukları bulamaz...

Küçük Kız: Abla Adana çillibom'u sizin memlekette en güzel kim oynar!

Nagehan: -Vallahi ayrım yapıp birilerini küstüremem, saray oynar, Sabah gazetesi Yeni Şafak, mesela Engin Ardıç süper oynar, mesela spor programlarımızın alayı çok iyi Adana çillibom oynar!

'Bak güzel kızım, şimdi bütün dünya Taliban'dan nefret ediyor... Oysa Afgan halkı da Taliban da Türkler gibi Adana çillibom oynamayı bir öğrenebilse, işte o zaman borsaları ihaleleri arsaları arazileri Araplar'a dünyalara açacak özgürlükler ülkesi olacaksınız!

Küçük Kız: Hadi hadi bize de hemen öğretsene Nagehan abla!

Nagehan: -Çok kolay, hadi ayağa kalk, şöyle kıvır, bir dön ve söyle bakayım, ohhh çilli aman da çilli çilli... Bak burada şeyhlerle holdinglerin sarayın sürttürdüğü gibi birbirinize tık tık yapıştıracaksınız, hadi, ohhh çilli aman da gelsin.. Bak şöyle. Geri çek ileri at. Geri çek ileri at... Ohhh...

Küçük Kız: (dönerek oynamaya çalışır): Oluyor mu Nagehan abla!

Nagehan: -Olmuyor olmuyor, güzel kızım önce sürttüreceksiniz, oranız, kalçanız, sürttürecek...

Küçük Kız: (beceremez, küserek yerine oturur).

Nagehan: -Yahu ne beceriksiz bir kızmışsın, senden sizden adam olmaz, yahu, bu yoksul çaresiz üçüncü dünya ülkelerine Adana çillibom'u öğretmek ne zor işmiş arkadaş! 

İyi seyirler...