Nagehan Alçı’dan peş peşe Canan Kaftancıoğlu mesajları

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki 4 yıl 11 aylık hapis cezasının onanmasına ve siyasi yasak getirilmesine Nagehan Alçı'dan peş peşe tepki mesajları geldi.

featured
service

Nagehan Alçı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Canan Kaftancıoğlu’na bu yapılan hukuk cinayetidir. Fikirlerinden ötürü bir siyasetçiye hapis, siyasi yasak. Bu rezaleti kabul etmiyorum. Tüm muhalefet tabanı 10 gündür beni linç ediyor olsa da ben demokrat tavrımdan milim taviz vermiyorum. Tüm kalbimle Canan Hanım’ın yanındayım.” ifadelerini kullandı.

“Canan Kaftancıoğlu’nun yaşadığı hukuk cinayeti, özellikle Zafer Partililer ve İYİ Partililer için bir demokrasi imtihanı” diyen Alçı, “Bu haksızlığa karşı susacaklar mı? En başta Ümit Özdağ bu hukuksuzluğa karşı susacak mı? Özdağ bugün sarı muhalefet olup olmadığını bu millete gösterecek..” dedi. Alçı bir başka paylaşımında CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a seslenerek, “Canan Kaftancıoğlu siyasi yasak aldı ve bu gece hapse giriyor. Bu hukuk cinayetine karşı da sessiz mi kalacaksınız Mansur Bey? Osman Kavala’ya yapılanlara 5 senedir sustunuz. Kaftancıoğlu hapse girmek üzere. Yine mi susacaksınız Sayın Yavaş?” diye sordu.

ÖZDAĞ VE YAVAŞ’I HEDEF ALDI

Kaftancıoğlu ile ilgili peş peşe mesajlar paylaşan Nagehan Alçı, “Canan Kaftancıoğlu hapse girecek ve aynı gün çıkacak. Ama siyasi yasaklı olacak. Son derece ince bir politik hesap yapılmış. Bu arada Mansur Yavaş ve Ümit Özdağ’dan hala ses yok. Bravo, ne kadar demokrat olduğunuzu kanıtlıyorsunuz.” diye yazdı, Özdağ’ın yaptığı açıklama sonrası ise şu mesajı paylaştı:

“Ümit Özdağ -tahmin ettiğim gibi- Canan Kaftancıoğlu’nun hapse girmesini ve siyasi yasak almasını savunuyor. Solcu olduğu için Kaftancıoğlu’nun hapse girmesini doğru buluyor. Sarı muhalefet Özdağ’a daha söyleyeceklerim var ama şimdilik kesiyorum…”

 

Nagehan Alçı’nın telaşlanması, geçmişte devlete “katil” dediği ve terör örgütlerini övdüğü açıklamalarını akıllara getirdi.

thumbnail
İlişkili Haber

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 4 yıl 11 ay hapis cezası

MELİH AŞIK’TAN TEPKİ

Alçı’nın Mansur Yavaş’a yönelik mesajlarına yazar Melih Aşık tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Aşık, “Nagehan Alçı bunca işi arasında CHP’li belediye başkanlarını da yönetiyor.” dedi. Aşık, “Mansur Yavaş elbet Nagehan Alçı’nın sözüyle hareket etmez. Ancak Nagehan Alçı’nın onları yönetmeye çalıştığı, kendine böyle görev biçtiği de bir gerçek.” yorumunda bulundu.

Nagehan Alçı’dan peş peşe Canan Kaftancıoğlu mesajları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 hafta önce

  Nagehan, küçük cem ile ortak köşe yazın. Bir paragraf o sallasın, bir paragraf sen salla. Ikinizde aynı yerden alıyorsunuz ilhamimizi nasıl olsa. Gazeteyi de kocana yolla, sinek avlar stüdyoda.

 2. 1 hafta önce

  Canan Kaftancıoğlu’na verilen ceza üzerinden Ümit Özdağ ve Mansur Yavaş’a saldırmak nasıl bir ruh halinin tezahürü acaba?

 3. 1 hafta önce

  Sürü psikolojisi …

  Cevapla
 4. 1 hafta önce

  Bu memlekette fikirlerinden dolayı asılan insanlar olduğu gibi yıllarca hapis yatanlarda oldu o fikirler katılırsınız katılmazsınız nihayet bir fikir düşünce ifadesidir fakat bu fikirler (?) biraz başka siz içinde yaşadığınız sizi var eden coğrafyaya halka ulusa millete değerlere benim fikrim bu deyip saydıramazsınız öyle uzağa gitmesinler sen git abd de ulus devlet yapısına halka değerlere şuna buna bir çıt de bakalım adama ne yapıyorlar –ee efendim orası öyle burası böyle mi burası dingonun yeri mi…???

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!