Nagehan Alçı’nın FETÖ ile ‘mücadelesi’

Nagehan Alçı, Fatih Altaylı’nın kendisine yönelik FETÖ eleştirilerine cevap verdi. Alçı, “Fetullahçı örgütle ekranlarda en sert mücadelelerden birini de ben verdim. Bu konuda en önde bayrak taşıyan insanlardan biriyim.” dedi.

featured

VERYANSIN TV

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı ile aynı yayın grubun yazarı Fatih Altaylı arasında Beyoğlu’ndaki Suriyeli ve Arap nüfusunun yoğunluğu üzerinden bir tartışma çıkmıştı. Alçı dünkü yazısında, Altaylı’nın eşi Kütahyalı’nın 2017 yılında Beyaz TV’de canlı yayınlanan futbol programı sırasında Boşnaklara dair ifadesine gönderme yapmasına tepki gösterdi.

‘FETÖ’YLE MÜCADELEDE EN ÖNDE BAYRAK TAŞIYAN İNSANLARDANIM’

Öte yandan Alçı, Altaylı’nın “Monopolit” başlıklı yazısındaki, “Bundan birkaç sene öncesine kadar bizim ‘Bunların amacı başka, bunlar tehlikeli, inanç özgürlüğü başka devlette örgütlenmek, yapılanmak başka’ diyerek tehlikeye dikkat çektiğimiz zamanlarda Fetullah Gülen ve Cemaatine övgüler düzüyor, bizi yalan söylemekle, bizi abartmakla suçluyorlardı” sözlerine şöyle yanıt verdi:

“Benim FETÖ hadisesine nasıl baktığım herkesin malumu. Ama bu yapının bir çete olduğunu tespit ettiğim 2013’ten itibaren Fetullahçı örgütle ekranlarda en sert mücadelelerden birini de ben verdim. Bu konuda en önde bayrak taşıyan insanlardan biriyim.”

ALÇI’NIN FETÖ SABIKASI

Nagehan Alçı, FETÖ’nün Balyoz ve Ergenekon kumpası döneminde Twitter’da “Bizim askerlerin eşleri ve sevgilileri de güneydoğu’daki gaziler için maarif takvimine soyunsun!” mesajı paylaşmıştı.

FETÖ’ye ait olan Bank Asya’dan düşük faizle kredi alarak kendilerine Boğaz’da yalı alan Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı çifti 15 Temmuz’dan sonra da ekranlarda konuşmaya devam edebildi.

Nagehan Alçı gibi eşi ROK da FETÖ kumpaslarının azılı savunucularındandı.

17-25 Aralık operasyonlarından sonra bile örgütü savunan ROK, Ekim 2017’de Sabah’taki yazısında “Gülen’in 1970’lerin sonundan itibaren devletin ve yargının içine ektiği fidanlar ağaç olmasa bu devrim yapılamazdı ve askeri vesayet rejimini hiçbir güç yıkamazdı.” ifadelerini kullanmıştı.

FETO İÇİN ‘MİLYONLARIN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞ BİRİSİ’ DEDİ

Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemlerde FETÖ ele başı Fetullah Gülen Türkiye’ye davet edilmişti. O dönemde örgütün Samanyolu kanalında canlı yayına çıkan Nagehan Alçı ‘Hocaefendi’sine övgüler yağdırdı.
Alçı yaptığı konuşmasında şunları söylemişti:

”AKP iktidarı ve Fetullah Gülen hareketi cemaat taraf değiller, bunlar birbirlerine alternatif de değiller bunlar kader arkadaşları ve aynı noktaya da bakıyorlar ve hepte güç birliği yaptılar ve Türkiye’nin bu önemli mücadelesini de bu güçlülüğün çok önemli bir payı oldu. Maalesef bu kavga daha doğrusu kavga değil köpürtülmeye çalışılan kavga var havasını iki tarafın içinden de bazı isimler özellikle de hararetlendirmeye çalıştılar ben özellikle bunu çok üzülerek takip ettim. Böyle bir şey bütün bu sürecin geri gidip iki tarafında çok büyük zarar görmesine sebep olabilir.

Sayın Başbakan bu gidişi de görmüş olabilir ve arada böyle bir ikilik olmadığını da işaret etmek için Fetullah Gülen ile Tayyip Erdoğan arasında herhangi bir ters düşme vs olmadığının söz konusu olmadığını söylemek için bir kerede daha önce defalarca belirtti hislerini bir kere de orada binlerce insan üzerinde insanların önünde belirtti Fetullah Hoca’yı Türkiye’ye çağırdı çokta iyi yaptı. Çünkü bakın Fetullah Gülen’i kendi vatanından uzak tutan şartlar neydi o şartlar bugün Türkiye’de hiç biri yok.

Belki kurumsallaşma anlamında bir takım noktalarda daha atılacak adımlar var ama Fetullah Hocaefendi’yi Türkiye’de yaşayamaz hale getiren insanlar bugün yargı konusu yapılıyorlar onu görmek lazım. Dolayısıyla artık bu kadar milyonların gönlünde taht kurmuş bir ismin kendi vatanından uzak durmasının anlamsız olduğunu düşünüyorum ben. Sayın Başbakan’ın o çağrısını da çok doğru buluyorum. Fetullah Hoca’nın Amerika’da olması Türkiye’ye zarar veriyor.”

FETÖ ARTIĞI DEMEK SUÇ DEĞİL

Nagehan Alçı kendisine “FETÖ artığı” diyen emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık, takipsizlik kararı vermiş, Alçı da savcılığın bu kararına itiraz etmişti. İtirazı görüşen İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği, savcılığın kararını haklı bularak Alçı’ya “FETÖ artığı” demenin suç olmadığını tescillemişti.

Nagehan Alçı’nın FETÖ ile ‘mücadelesi’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. Nagehan Alçı, Adülkadir Selvi ve Hüseyin Gülerce hangi iktidar olursa olsun o zamanın sözüm ona ana akım medyasının en büyük gazetelerinde mutlaka olacaklardır. Fatih Altaylı sert kayaya denk geldi gibi

 2. 8 Nisan 2022, 05:59

  Seyrederken konuşan pilli bebekler geldi aklıma nedense

 3. 8 Nisan 2022, 11:19

  Parayı verenin düdüğünü çalmak diye bir söz vardır? Öyle miydi? Değilse de artık böyle.
  Eğer Türkiye’de asker darbe yapsaydı en önde bu hatun koşacaktı yazıtura onbaşı ceketiyle ve elinde bir demet çiçek, gözlerinde yaşlarla…

 4. kocasinin karisi, 5 milyon dolarlik asya bank magdurudur ayrica. fetocular darbede basarili olsaydi bu, en onde bu methiyeler duzecekti. Bitirmedin bunlari Tayyip, elinde imkan vardi oysaki.

 5. Ekranlarda ülke cikarlarini tartışan yada savunanlar çoktan içeri alınmıştı. Bu insanlar TV larda hala bu millet ne zaman uyanacak

 6. hacıyatmaz bunlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!