Batman’ın Beşiri ilçesinde bağlı Örmegöze köyündeki Zilan Türbesi’nde 14 yıl önce hayatını kaybeden Nakşibendi tarikatı şeyhi Süleyman Bağdu’yu anma etkinliği düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte, 50 büyükbaş,120 küçükbaş hayvan kesildi,  konuklar için bir ton pirinç, bir ton fasulye, kazanlarda pişirildi. 

Beşiri’ye bağlı Örmegöze köyündeki ‘Şeyh Süleyman Bağdu’yu 14’üncü anma ve aş dökme etkinliği’ne Türkiye’nin birçok kentinden binlerce kişi katıldı. 50 büyükbaş, 120 küçükbaş hayvanının kesildiği anma programında konuklar için bir ton pirinç, bir ton fasulye, kazanlarda pişirildi. Pişirilen yemekler, konuklara Şeyh Süleyman Bağdu’nun anısına kurulan yer sofrasında ikram edildi.

Süleyman Bağdu’nun oğlu Selman Bağdu, anma programına Türkiye’nin dört bir yandan katılımın olduğunu ifade ederek, “Merhum babamın anma etkinliğinde gelenekselleştirdiğimiz ‘Kardeşlik yer sofrası’nda yüzlerce sevenimizle birlikte yemekte bir araya geldik. Güzel hava sayesinde bu yıl beklenilenin üzerinde bir katılım oldu. Anma ve aş dökme törenine katılanlara teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanlarından Abdülkerim Zilan’ın yakını olan ve “Zilan Şeyhi” olarak bilinen Süleyman Bağdu (54) 2006 yılında uğradığı silahlı saldırıda öldürülmüştü.
1951 doğumlu olan Şeyh Süleyman Bağdu, 1975 yılında ölen babası Kasım Bağdu’nun yerini almıştı. Evli ve 10 çocuk sahibi Süleyman Bağdu, Nakşibendi Tarikatı’na bağlıydı. Zilan şeyhlerinin aile büyüğü olan Bağdu’nun Türkiye genelinde binlerce müridi bulunuyor.

 

Nakşibendi şeyhinin anmasında 120 koyun, 50 inek kesildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. Yiyin

 2. 2 sene önce

  RÂBITA RAP RAP zâbıta zap zap rep rep [bkz: https://islamansiklopedisi.org.tr/rabitatul-alemil-islami ].

 3. 2 sene önce

  Zıkkım yiyin onca insan ac bumu dindarlik

 4. 2 sene önce

  Peygamber sünnetinde olmayan; bidat putlaştırma

 5. Şerife denilen kadın
  senin cebindenm i yiyorlar terbiyesiz ileri geri konuşma dinden uzak yaşadığın belli

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Allah ve Peygamber Düşmanı Hurafeci ve Mezhepçi dinci’ler Her alanda öyle organize ve Huşu ile örgütlenip Şirk Dinlerinin Reklamını öyle yapıyorlar ki !! Cumhuriyet bu yobaz ve örgütlenme karşısında ilelebet payidar kalması Eşyanın Tabiatına Aykırı !!

 7. 2 sene önce

  Onca insanlar açlar ya doyur onları doyuramasan gel ben doyurayım seni Şerife aç Şerife

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Bunlar hepsi takim elbise li beliki zengin insanlar Fakir fukaraya dagitilsaydi daha iyi olmazmiydi

 9. 2 sene önce

  İslamın özünden nasibini almamış ve dil uzatan nasipsizler!Kinlerinizde boğulun. Siz Hz. Hüseyini şehit edip , Mızrakların ucuna ayetleri asan HARİCİ zihniyetli insanlarsınız. Zaten İslam olmadığınız ve oturduğunuz yerden Beyinsizce yazdığınız belli. Hiç bir şeyi Mü’minlere layık görmüyorsunuz ve son olarak tekrardan kıskançlıktan, hasetlikten KUDURUN.

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  Babonu yoldaşları selam sizlere kötü sözler sözler yazmayın lütfen her söyleyen hakkını alır

  Cevapla
 11. 1 ay önce

  Yapan yapsin, herkes kendi dusuncesinde ozgur. Benim dusuncem bunlarin agalik duzeninin musrik uygulamalari oldugu. Yani, kendi kendime soruyorum, Allah 50 tane dana, 120 tane koyunun katlinden memnuniyet duyar mi. Karninizi doyurmak icin, gosteris icin kestiyseniz ona da Allah icin kurban kestik demeyin. Ben yaziyorum ki belki birseye faydasi olur, sonuc olarak ne haliniz varsa gorun. Hukum verecek olan Allah. Hepimize.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!