naksi-seyhi-anma

Nakşibendi şeyhinin anmasında 120 koyun, 50 inek kesildi

Batman’ın Beşiri ilçesinde bağlı Örmegöze köyündeki Zilan Türbesi’nde 14 yıl önce hayatını kaybeden Nakşibendi tarikatı şeyhi Süleyman Bağdu’yu anma etkinliği düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte, 50 büyükbaş,120 küçükbaş hayvan kesildi,  konuklar için bir ton pirinç, bir ton fasulye, kazanlarda pişirildi. 

Beşiri’ye bağlı Örmegöze köyündeki ‘Şeyh Süleyman Bağdu’yu 14’üncü anma ve aş dökme etkinliği’ne Türkiye’nin birçok kentinden binlerce kişi katıldı. 50 büyükbaş, 120 küçükbaş hayvanının kesildiği anma programında konuklar için bir ton pirinç, bir ton fasulye, kazanlarda pişirildi. Pişirilen yemekler, konuklara Şeyh Süleyman Bağdu’nun anısına kurulan yer sofrasında ikram edildi.

Süleyman Bağdu’nun oğlu Selman Bağdu, anma programına Türkiye’nin dört bir yandan katılımın olduğunu ifade ederek, “Merhum babamın anma etkinliğinde gelenekselleştirdiğimiz ‘Kardeşlik yer sofrası’nda yüzlerce sevenimizle birlikte yemekte bir araya geldik. Güzel hava sayesinde bu yıl beklenilenin üzerinde bir katılım oldu. Anma ve aş dökme törenine katılanlara teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanlarından Abdülkerim Zilan’ın yakını olan ve “Zilan Şeyhi” olarak bilinen Süleyman Bağdu (54) 2006 yılında uğradığı silahlı saldırıda öldürülmüştü.
1951 doğumlu olan Şeyh Süleyman Bağdu, 1975 yılında ölen babası Kasım Bağdu’nun yerini almıştı. Evli ve 10 çocuk sahibi Süleyman Bağdu, Nakşibendi Tarikatı’na bağlıydı. Zilan şeyhlerinin aile büyüğü olan Bağdu’nun Türkiye genelinde binlerce müridi bulunuyor.

 

Nakşibendi şeyhinin anmasında 120 koyun, 50 inek kesildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 Yorum

 1. ülkenin ağası bunlar olmuş.müritleri de toplanmış haberin altına.

 2. Yapan yapsin, herkes kendi dusuncesinde ozgur. Benim dusuncem bunlarin agalik duzeninin musrik uygulamalari oldugu. Yani, kendi kendime soruyorum, Allah 50 tane dana, 120 tane koyunun katlinden memnuniyet duyar mi. Karninizi doyurmak icin, gosteris icin kestiyseniz ona da Allah icin kurban kestik demeyin. Ben yaziyorum ki belki birseye faydasi olur, sonuc olarak ne haliniz varsa gorun. Hukum verecek olan Allah. Hepimize.

 3. 10 Ağustos 2020, 12:45

  Babonu yoldaşları selam sizlere kötü sözler sözler yazmayın lütfen her söyleyen hakkını alır

 4. İslamın özünden nasibini almamış ve dil uzatan nasipsizler!Kinlerinizde boğulun. Siz Hz. Hüseyini şehit edip , Mızrakların ucuna ayetleri asan HARİCİ zihniyetli insanlarsınız. Zaten İslam olmadığınız ve oturduğunuz yerden Beyinsizce yazdığınız belli. Hiç bir şeyi Mü’minlere layık görmüyorsunuz ve son olarak tekrardan kıskançlıktan, hasetlikten KUDURUN.

 5. 31 Ocak 2020, 23:54

  Bunlar hepsi takim elbise li beliki zengin insanlar Fakir fukaraya dagitilsaydi daha iyi olmazmiydi

 6. 31 Ocak 2020, 08:04

  Onca insanlar açlar ya doyur onları doyuramasan gel ben doyurayım seni Şerife aç Şerife

 7. Allah ve Peygamber Düşmanı Hurafeci ve Mezhepçi dinci’ler Her alanda öyle organize ve Huşu ile örgütlenip Şirk Dinlerinin Reklamını öyle yapıyorlar ki !! Cumhuriyet bu yobaz ve örgütlenme karşısında ilelebet payidar kalması Eşyanın Tabiatına Aykırı !!

 8. Şerife denilen kadın
  senin cebindenm i yiyorlar terbiyesiz ileri geri konuşma dinden uzak yaşadığın belli

  • 13 Eylül 2022, 12:16

   Ado denilen kişi

   Kendinize yalancı peygamberler ve ilahlar edinmeyin. Sizin dininiz size, bizim dinimiz bize.

 9. 31 Ocak 2020, 04:24

  Peygamber sünnetinde olmayan; bidat putlaştırma

 10. Zıkkım yiyin onca insan ac bumu dindarlik

 11. 30 Ocak 2020, 18:01

  RÂBITA RAP RAP zâbıta zap zap rep rep [bkz: https://islamansiklopedisi.org.tr/rabitatul-alemil-islami ].

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!