NATO Türk F-16’larını paylaştı, Amiral Cem Gürdeniz 15 Temmuz’u hatırlattı

featured

NATO’ya bağlı Napoli Müttefik Müşterek Kuvvet Komutanlığı, ‘Baltık Hava Polisliği’ görevini yürüten Türk pilotlarının fotoğraflarını paylaştı. Paylaşıma tepki gösteren Amiral Cem Gürdeniz ise 15 Temmuz’u hatırlattı.

VERYANSIN TV

NATO ile Rusya arasında gerilimin arttığı bir dönemde, NATO’ya bağlı Napoli Müttefik Müşterek Kuvvet Komutanlığı’nın Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapıldı.

NATO’nun Estonya, Letonya ve Litvanya’nın hava sahasını ‘koruyan’ ‘Baltık Hava Polisliği’ operasyonlarına değinilen açıklamada, Türk jetlerinin fotoğrafı paylaşılarak şu ifadeler kullanıldı: 

“Belki burada yerdeki rahatlığımız için biraz yakın, ama Baltık Hava Polisliği operasyonlarını yürüten son derece yetenekli Türk pilotlarımız için çok yakın değil.”

‘SIKI ÇALIŞMA VE ÖZVERİ’

Bir diğer paylaşımda da “Müttefikimiz Türkiye’ye bu yıl NATO’nun hızlı tepki kuvvetinin öncüsü olarak gösterdikleri sıkı çalışma ve özveri için teşekkür ederiz. Yetenekleri, NATO’nun bu yılın başlarındaki en büyük tatbikatı sırasında Türkiye’den Romanya’ya kara kuvvetleri konuşlandırarak kanıtlandı.” denildi.

‘JFC O ZAMAN DA RAHATTI’

Amiral Cem Gürdeniz ise Türk jetlerinin yer aldığı gönderiyi alıntılayarak, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlattı. 

FETÖ’cülerin F-16’larla darbeye direnen  yurttaşları bombaladığını belirten Gürdeniz “JFC o zaman da rahattı.” dedi.

Gürdeniz şunları yazdı: 

“Ne ironi. 15 Temmuz 2016 gecesi NATO, Türkiye’deki Gülenci darbeyi destekliyordu. F16’ları insanları bombalıyordu. CNN Türk hava sahası taktik resmini yayınlıyordu. Hava savunma füze sistemlerimiz de yoktu. Tabii ki JFC o zaman da rahattı.”

TÜRK JETLERİ 6 TEMMUZ’DA POLONYA’YA ULAŞMIŞTI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 6 Temmuz’da Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçakların “Geliştirilmiş Hava Polisliği” görevini icra etmek üzere Polonya’ya ulaştığını açıklamıştı.

“Geliştirilmiş Hava Polisliği”, Türkiye’nin daha önce yalnızca 1 Nisan–31 Temmuz 2006 tarihleri arasında katıldığı, NATO’nun doğu kanadında, Baltık ülkeleri ve Polonya’da icra edildi.

Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş, şu uyarıyı yapmıştı:

“Hava Kuvvetleri Komutanlığı 161’inci Kartal Filo “Geliştirilmiş Hava Polisliği” görevini icra etmek üzere 15 Eylül 2021 tarihine kadar Polonya Malbork Hava Üssü’ne intikal etti. ABD ve #NATO’nun istediği #Rusya ile ilişkilerin bozulmasına fırsat vermeyelim.”

NATO Türk F-16’larını paylaştı, Amiral Cem Gürdeniz 15 Temmuz’u hatırlattı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 8 ay önce

    Gidenden çok gönderene bakmalı

    Cevapla
  2. 8 ay önce

    Çünkü o bizim kahramanımız.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!