Nazlı Ilıcak tahliye edildi

2016 yılında yazdığı bir yazı nedeniyle 2 yıl 6 ay hapis cezası alan ve 4 Aralık 2023'te tekrar cezaevine giren Nazlı Ilıcak tahliye edildi.

featured

T24’ün haberine göre Cumhuriyet Savcısı Orhan Kapıcı’nın şikâyeti nedeniyle yargılandığı İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada “iftira” suçundan aldığı 2 yıl 6 ay hapis cezasının istinafta onanmasının ardından 4 Aralık 2023’te tekrar cezaevine giren  Nazlı Ilıcak, tahliye edildi.

CASUSLUK SUÇLAMASI

Ilıcak hakkında “askeri ve siyasi casusluk” suçlamasıyla müebbet hapis istemiyle İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde farklı bir dava da açılmıştı. Yargılama sonunda ise TCK’nın 330/1. maddesi yönünden değil, “devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak” suçundan 7 yıl hapis cezası verildi. Ancak Terörle Mücadele Kanunu’nun 3., 4. ve 5. maddeleri açısından ceza artırımına yer olmadığına karar veren mahkeme, 1/10 oranında takdiri indirim uygulayarak Nazlı Ilıcak’ı 5 yıl 10 hapis cezasına çarptırdı.

Bu ceza Yargıtay tarafından da onaması üzerine, Ilıcak söz konusu cezanın infazının tamamlanması için denetimli serbestlik başvurusunda bulundu.

Bu nedenle denetimli serbestlik “iftira” suçlaması kapsamındaki dosyaya uygulanmadı.

2016 yılında yazdığı yazı nedeniyle yargılanan Nazlı Ilıcak, İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada “iftira” suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Ilıcak, cezanın istinafta onanmasının ardından 4 Aralık 2023 tarihinde cezaevine girdi.

 

Nazlı Ilıcak tahliye edildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Kumpas magduru generallerimiz hala iceride. Zekeriya .. ile kar topu oynayan nazli disarida. Ahiretinize odun olsun.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!