Nebati: Kürdüyle, Arabıyla, Türküyle hep beraber Türkiye diyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kürdüyle, Arabıyla, Türküyle hep beraber Türkiye diyoruz. Bizler birbirimizi severek, cenazesine giderek, düğünlerinde durarak, bazen Kürtçe ağıtlar yakarak, bazen Arapça ağıtlar yakarak, bazen Türkçe ağıtlar yakarak, hep beraber Süryani kardeşlerimize, Yezidi kardeşlerimize taziyeye giderken hep ortak bir dili kullandık." dedi.

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda Mardin Derik Ovası Sulaması, Midyat-Nusaybin Yolu, Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Nebati, sözlerine “Mardin’in kokusunu biliriz. Mardin’in dağını biliriz. Nusaybin’i, Kızıltepe’yi biliriz.” diyerek başladı. Nebati, “Allah; sizi, bizi, hepimizi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı korusun. Bu güzelliğinizi daim eylesin. Birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin.” dedi.

‘LİDERİMİZ BİR’

Nebati, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu topraklarda çocuk olarak doğdum. Hep şunu gördüm; Süryanisiyle, Yezidisiyle beraberiz, beraber yürüyoruz. Kürdüyle, Arabıyla, Türküyle hep beraber Türkiye diyoruz. Bizler birbirimizi severek, cenazesine giderek, düğünlerinde durarak, bazen Kürtçe ağıtlar yakarak, bazen Arapça ağıtlar yakarak, bazen Türkçe ağıtlar yakarak, hep beraber Süryani kardeşlerimize, Yezidi kardeşlerimize taziyeye giderken hep ortak bir dili kullandık. Gönül dilini, birlik dilini, beraberlik dilini, kardeşlik dilini kullandık. Ama hepimizin ortak bir sevinç nidası var. Zılgıtımız var. Kadınlarımız zılgıt çeker. Bunun Arabı, Kürdü, Türkü yok. Süryanisi, Ermenisi, Müslümanı yok. Hepimiz ortak zılgıt çalarız. Çünkü dilimiz, kıblemiz, yolumuz liderimiz bir. Recep Tayyip Erdoğan.”

Nebati: Kürdüyle, Arabıyla, Türküyle hep beraber Türkiye diyoruz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 1 ay önce

  Bunlar iyice gemi azıya aldılar, Türk yurdunda Türk, kürtten, araptan sonra öyle mi?
  Allah belanızı versin arap dölleri! Hakikat vakti geldiğinde bunları unutursak, yüreğimiz titrerse kanımız kurusun! Hepiniz yargılanacaksınız!

  • 1 ay önce

   Arap’ı veya Kürt’ü diğerlerinden üstün tutana ırkçı denir.
   Türk’ü büyük harfle, Kürt’ü Arap’ı küçük harfle yazana ırkçı denir.
   Uzun süre bir iş yapmayıp seçimden önce mesajlara başlayana siyasetçi denir.
   Ağzına geleni yazıp bela okuyana yorumcu mu denir?

   • 1 ay önce

    Delikanlı olup asıl zoruna gideni yazamadığı için, ortaya karışık “hem nalına hem de mıhına” hokkabazlıklara yeltenene de korkak iki yüzlü denir.

   • 1 ay önce

    Serkan, yanlış anlaşılmamak için bu sorulara yanıt vermelisin.. Türkiye Türk milletinin tapulu mülkümüdür? Hdp, PKK’mıdır, Kürdistan peşindemidir,kapatılmalımıdır? Apo ve Demirtaş SeyitRızanın ŞeyhSaitin mirasçılarımıdır, halk düşmanımıdırlar vatana ihanetden asılmalımıdırlar?

   • 1 ay önce

    Senin derdin hakkaniyet degil, sirkte laf cambazligi yapmak. Saray’a ozgecmisini yolla baksinlar (bak buyuk harfle yazdim, bir de ayirdim). “Efendim cok uzuldum, buyuk bir uzuntuyle karsiladim, bunlar dinimize kufretmek suretiyle milli iradenin…” Lann birakkk.

    Cevapla
 2. 1 ay önce

  Burası Türkiye Cumhuriyeti, milletinin adı da Türk milleti! Tanımını da emperyalist devletlere tarihte ilk yenilgilerini tattırarak bu Vatanı kurtaran ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran kurucu Atamız Mustafa Kemal Atatürk yapmıştır: Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir! Anladın mı Nebati? Anlaşıldığına göre seçimler yaklaştıkça iktidarı muhalefeti, türlü partileri açılım sefaletine yelken açıyorlar.

 3. 1 ay önce

  Türkiye’nin Araplarını kastetmediğini biliyoruz, göndereceğiz o getirdiğiniz işgalci Arapları

 4. 1 ay önce

  Hepimiz Türkiye diyorsak Türkiyenin tapusuna sahib olan Türk milletinin adını neden diyemiyoruz, Nebati? Tapu mülkiyetinde bir sorun mu var, mülkü seviyoruz da sahibini mi sevmiyoruz?

 5. 1 ay önce

  Bunlar Fetö ağzı

 6. 1 ay önce

  20 yil sonra geldikleri yer. Ummetcilikten cikip, zilgitciliga gectiler. Stratejik zilgitcilik = Muhursuz oy pusulalari + Yedi ucak ABD seyahati.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!