Necati Şaşmaz’dan ‘Kurtlar Vadisi’ mesajı

Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı Necati Şaşmaz, dizinin yeniden yayına gireceğini söyledi.

featured

Bir dönemin çok izlenen dizisi Kurtlar Vadisi tekrar ekranlara dönüyor.

Necati Şaşmaz, Mazhar Alanson’un TRT Müzik’te yayınlanan programına konuk oldu. Alanson’un sorularını yanıtlayan Şaşmaz, Kurtlar Vadisi meraklılarını heyecanlandıran açıklamalar yaptı.

Önümüzdeki aylarda çekimlere başlayacaklarını başlayacaklarını açıklayan Şaşmaz, “Şu anda hazırlık içerisindeyim. Sanırım Ocak ayını görürüz başlamak için” dedi. Şaşmaz, “397 bölüm oynadım. Ömrümün 20 yılı bununla geçti. Değerli ancak çok yorucu bir işti. Bir ara verelim diye düşünmüştük. Artık tekrar istenmeye başladı dizi. Nasipse olacak” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz aylarda İbo Show’a konuk olan Şaşmaz, yeni dizi projelerinden bahsetmiş ama isim vermemişti. Dizinin bir platformda yayınlanacağını söyleyen Şaşmaz, “Çalışmalarım oluyor, bir platformda sevenlerimle buluşmayı düşünüyorum. Senaryosunu ben yazıyorum” demişti. Dizinin Exxen platformunda yayınlanacağı iddialar arasında.

FETÖ KUMPASLARINA HİZMET ETMİŞTİ

Daha önce Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu olarak ekrana gelen dizinin yine konjonktüre göre bir senaryo ile izleyici karşısına çıkacağı tahmin ediliyor.

“Bu bir mafya dizisidir” sloganıyla ekrana gelen ve yayınlandığı dönem insanları şiddete yönelttiği için tepkilerin hedefi olan Kurtlar Vadisi, FETÖ’nün kumpasları sırasında adeta kumpaslara destek olan sahneler yayınlamıştı.

Dizi, devleti ele geçiren FETÖ’cü yapılanmaya karşı en ufak eleştiride bulunmazken FETÖ’cülerin hedef aldıklarını dizi içerisinde kötü karakterlerle özdeşleştiriliyordu.

Diğer yandan eski bir program kaydında, Kurtlar Vadisi ile Samanyolu TV’nin ünlü FETÖ dizisi ‘Tek Türkiye’ aynı cümleler içinde geçtiği ortaya çıkmıştı. Şaşmaz, 32. Gün programında dizideki silahların “Tek Türkiye” setinden geldiğini söylemişti.

Hatta Taraf gazetesinin 29 Kasım 2008 tarihli sayısında “Polat Alemdar Ergenekonla mücadele ediyor” başlığıyla haber çıkmıştı. Haberde, “Kurtlar Vadisi dizisinin ‘ideolojisi’ de yeniden dizayn edildi ve Taraf’ın görüşlerine yakın bir konuma getirildi” denilmişti.

Polat Alemdar’ın Ergenekonla mücadelesi olarak sunulduğu yazıda, “Ergenekon örgütünün” başı olarak gösterilen İskender Büyük tiplemesinin bu gazeteye kızması vurgulanmıştı.

Kurtlar Vadisi’nin yapım şirketi Pana Film, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından “Kurtlar Vadisi Darbe” isimli filmin çekileceğini duyurmuş ancak “kurtlarvadisidarbe.com” isimli internet adresinin 15 Temmuz darbe girişiminden yaklaşık 2 ay önce 18 Mayıs tarihinde satın alındığı ortaya çıkmıştı.

Dizinin başrol oyuncusu ve yapımcısı Raci Şaşmaz, sonraları inşaat işine girmiş ve yüzlerce kişiyi mağdur etmişti. Fikirtepe’deki 131 kentsel dönüşüm mağdurunun şikâyeti üzerine başlayan soruşturmada Raci Şaşmaz’ın da aralarında bulunduğu 13 kişi, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan yargılanmıştı.

‘KENDİNİ MEHDİ OLARAK GÖRÜYOR’

Necati Şaşmaz’ın boşandığı eşi Negahan Kaşıkçı, Şaşmaz’ın kendini ‘mehdi’ olarak gördüğünü, 8 yaşındaki oğlunun da bu tarikatın veliahtı olarak işaret edildiğini öne sürmüştü.

Kaşıkçı, açtığı boşama davasına, kendini mehdi olarak gören Şaşmaz’ın Kadiri tarikatındaki bir zikir videosunu sunmuştu. 8 yaşındaki oğlunun bu tarikatın velihatı olarak görüldüğünü ifade eden Kaşıkçı, “Ben insanlık dışı birçok uygulamasını gördüğüm bu tarikata oğullarımın bulaşmasını asla istemiyorum” demişti.

İlgili haber: ‘Kendini mehdi olarak görüyor’… Necati Şaşmaz’ın zikir görüntüleri dosyada

Necati Şaşmaz’dan ‘Kurtlar Vadisi’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    millete iyi yutturdular bu diziyi. şimdi nasıl dirilecek acaba?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!