Netanyahu-Sedat Peker-Bill Gates

Netanyahu-Sedat Peker-Bill Gates

Geçmiş Peker pardon Şeker Bayramınız kutlu olsun sevgili okurlar. 

Sedat Peker o kadar çok gündem oldu ki dilimiz dolaşıyor artık. 

Netflix teklif getirecek artık neredeyse, 6-7 milyon kişi izlemiş 1.sezon 5 bölümlük kısmı. 

Reyting rekorları kıran Sedat Peker Dubai dizisi memlekette siyaset depremi yarattı. 

AKP'yi içeriden çatlattı. 

Ben büyük resimci bir analist olarak olayın dış boyutları olduğunu düşünüyorum. 

Şeyh Zayed koruması altındaki Peker ile Katar'ın tutuklanan Maliye Bakanı İmadi arasında bir paralellik kuruyorum. 

Katar'ın hem fonunu yöneten hem İhvan yanlısı ve AKP dostu maliye bakanının tutuklanması akıllara Biden'dan bir anti İhvan operasyonu mu yapılıyor sorusunu getiriyor. 

Gerçi Peker olayı doğrudan İhvan meselesi değil, bir kirli iç hesaplaşmadan mütevellit. 

Ama Peker'in Dubai'den yayın yapması ve rahatlığı, Türkiye ve İhvan düşmanı Birleşik Arap Emirlikleri Kralı Zayed'den bir güvence mi aldığı düşüncesini orta yere getiriyor. 

Bir başka İhvan düşmanı Suudi Arabistan'ın Suriye ile ilişkileri düzeltmek için Ankara'dan önce işe koyulması ve Türkiye - Mısır ilişkilerinin de İhvan'ı tasfiye şartlarıyla başlaması, denklemi daha da karışık ama anlamlı hale getiriyor. 

Biden yönetimi İhvan ve onun son kalesi AKP'yi tasfiye için düğmeye basmış gibi görünüyor. 

Uyuşturucu işleri dünya çapında Kolombiya'dan Afganistan'a kadar CIA koordinasyonu içinde yürür. 

Bunu bilmeyen jeopolitik uzmanının ıslak odunla döverler. 

Mafyalaşan sistem Türkiye'de uyuşturucu da giderek transitten pazar malına dönüyor ki bu felaket bir şey.

Ortadoğu bataklığı bizi her bakımdan içine çekiyor. 

İktidar Filistinli bebeleri katleden siyonist İsrail'e atıp tutuyor ama ne Kürecik'i kapatıyor, ne de Suriye ile yeni bir başlangıç yapıyor. (Bu arada son dakika gelişmesi olmuş. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Türkiye ve Suriye’nin sadece komşu değil kardeş iki ülke olduğunu söylemiş ve Suriye ile ilişkilerin  mutlaka düzeleceğini ileri sürmüş. Haydi hayırlısı.) 

İtalya'nın Livorno kentindeki liman işçileri bile İsrail'e silah sevkiyatını grev yaparak engelliyor. 

Livornolu işçilerin yüklemeyi reddettiği İsrail'e silah taşıyan Asiatic Island gemisinin sahibi ise  Türk Armatör Nevzat Kalkavan çıktı iyi mi! 

 NETANYAHU HİTLER'İ ARATMIYOR 

İsrail'in Siyonist, faşist, ırkçı ve emperyalist Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun insanlık dışı provakasyon ve katliamları tüm dünyada infial yarattı. 

Peki bu herif niye böyle bir işe kalkıştı? 

3 sebebi var:

1-Oded Yinon planı. Fırat ile Nil arasında Büyük İsrail'in kurulması. Ya da tüm bu bölgedeki ülkelerin (Suriye, Irak, Ürdün, Mısır, Türkiye, Lübnan, hatta İran vs) bölünüp, etnik ve mezhep/din temelinde uysal küçük sömürgecikler olmasını öngören ünlü plan için zaman daralıyor. Çünkü ABD giderek güçten düşüyor ve bölgeden çekilme eğilimi gösteriyor. Netanyahu ve arkadaşları işte bu kısa zaman içinde ne olursa olsun Siyonist planlarını hayata geçirmek istiyor. Hatta bunun için bir iki ay önce Ürdün'de bir saray darbesi bile tezgahladılar. Ama başarısız oldu. 

2-Netanyahu 10 yıldan fazladır başbakan ve ailecek bir sürü yolsuzluğun içine batmış durumda. Başbakanlıktan düştüğü gün hapise bile girmesi söz konusu. Bu hamleyle bir anda arkasına daha güçlü bir destek topladı ve güçlü bir hükümet kurma şansı yakaladı. 

3-Trump döneminde altın çağını yaşayan Netanyahu, Biden işe başlayınca zorlandı. Özellikle İran konusunda sürekli ABD'yi harekete geçirmek için uğraşıyor. Biden'ın İran ile nükleer anlaşmaya geri dönecek olması faşist İsrail başbakanı için bir kabus adeta. Şimdi bu açık provokasyon ile önce Lübnan Hizbullah'ını ve ardından İran'ı yeni bir çatışma içine çekerek ABD ile olası bir anlaşmayı sabote etmek istiyor. 

Ancak İran ve Hizbullah halen pozisyonunu koruyor ve tuzağa düşmüyor. Ama her an yeni bir provokasyon ile tablo değişebilir. 

GATES - EPSTEIN İLİŞKİSİ

İsrail'den başlamışken, hapiste şüpheli biçimde 'intihar eden' MOSSAD ajanı sosyete pedofil pazarlamacı Jeffrey Epstein'a ve onun kankisi ünlü "iyiliksever" korona uzmanı milyarder Bill Gates'e de bir uzanalım.

Malum, Wall Street Journal , 2019'da Microsoft'un yönetim kurulunun, bir kadın Microsoft çalışanıyla uygunsuz bir cinsel ilişkiye yönelik bir iç soruşturmanın ardından Bill Gates'in gitmesini istediğini ortaya çıkardı. 

Bill ve Melinda Gates, bu ayın başlarında 27 yıllık evliliklerini sona erdirdiklerini açıkladılar çünkü Melinda'ya göre evlilik "telafi edilemez bir şekilde bozulmuştu". Journal'a göre çift evliliği bitirmek için en az 2019'dan beri avukatlarla çalışıyordu . Ve çift bölünmeye neyin yol açtığını açıklamamış olsa da Journal , Bill'in Epstein ile olan ilişkisinin de bir 'endişe kaynağı' olduğunu bildirdi.

Bazı Microsoft yönetim kurulu üyeleri, 2019'da ayrıca Gates'in Bay Epstein ile olan ilişkisini sorgulamıştı. Gates, yönetim kurulu üyelerine ilişkinin hayırseverliğe odaklandığını ve başka bir şey olmadığını söylemişti. 

Gates, Prens Andrew gibi, herhangi bir suçu reddetti ve ikisinin iddia ettiğinden çok daha yakın olduğuna dair kanıtlara rağmen, ölü Epstein'dan uzaklaşmaya çalıştı. 

Gates daha önce "Onunla [Epstein] tanıştım. Onunla herhangi bir iş ilişkim veya arkadaşlığım yoktu," diye iddia etti.

Yine de,  New York Times'a göre ,  Gates ve Epstein, Epstein'ın New York malikanesinde 'birden çok kez' en az bir kez gecesi de yatılı olmak üzere en az altı kez bir araya geldi. 

Toplantıyla ilgili e-postalara ve The Times tarafından incelenen bir fotoğrafa göre, o baharın ilerleyen saatlerinde, 3 Mayıs 2011'de, Gates, New York'taki malikanesinde tekrar Epstein'ı ziyaret etti.

Epstein'in mermer kaplı giriş holünde çekilen fotoğraf çok meşhur oldu. Epstein'in sağında : James E. Staley, o zamanlar kıdemli bir JPMorgan yöneticisi ve eski Hazine Bakanı Lawrence Summers. Solunda: gülümseyen ve gri pantolon ve lacivert bir kazak giyen Bay Nikolic ve Bay Gates...

Bu yazımın ana fikri: karanlık ilişkiler ağı ya da 'kimleer kimlerle' olarak özetlenebilir. 

Kanalizasyon patladı kısacası.