Nevşin Mengü ile Bakan Varank atıştı: Hapse girmek istemiyorum, yanıt vermeyeceğim

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile gazeteci Nevşin Mengü'nün Twitter üzerinden atışması sosyal medyada gündem oldu. Mengü tartışmadan “Hapse girmek istemiyorum” diyerek çekildi.

featured

Nevşin Mengü, kişisel Youtube kanalında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ODTÜ’ye girişini ve İngilizce hazırlık sınavını sorguladı. Varank’ın imam hatip lisesi mezunu hatırlatan Mengü, “ODTÜ’ye nasıl girdiye hazırlığı da öyle atlamıştır. O dönemler sorular… Hatırlayın öyle dönemler” diyerek, o dönem sınav sorularının çalındığı haberlerini hatırlattı.

Mengü’nün sözlerine Varank yine Twitter’dan yanıt verdi. Varank şöyle yazdı:

“Tuttuğum aynada, kendi faşist zihniyetleri karşılarına çıkınca nasıl da zorlarına gidiyor! Ben Indiana’da fizikçi Geoffrey Fox ile çalıştım, beraber makalelerimiz var, hiç kılık kıyafetimle, inancımla ilgilenmedi. Ona da yaz istersen, belki soruları dağıtmıştır?”

Mengü bu sözlere “Hapse girmek istemiyorum o nedenle yanıt vermeyeceğim. Ortada faşist bir zihniyet olduğu kuşkusuz!” diye yanıt verdi.

Nevşin Mengü ile Bakan Varank atıştı: Hapse girmek istemiyorum, yanıt vermeyeceğim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Faşist diyor, soruları çalmış diyor, varank cevap verince de hapse girmek istemiyorum diyor. ilk twittler ile hapse girmiyorsan, son twitten sonra hapse atılmayı gerektirecek ne yapmayı düşünüyordu acaba, cevap veremeyince anasına avradına sövecekti sanırım. :)))

  • 2 ay önce

   Bodrum’dan arsa kapatacakmış Varank’ın yeğeni kapatınca vazgeçmiş olabilir. Ya da 3-5 milyon göçmen /istilacı-kaçkın/ sözü almış da olabilir. Nevşin sever öyle şeyleri.

   Cevapla
   • 2 ay önce

    Bir insan bu kadar ismi ile müsemma olur. Yorgunum cambaza bakamam kardeş.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!