Nihal Olçok: 9 FETÖ’cünün ismini verdim

Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, "9 FETÖ’cünün ismini verdim biri eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin diğeri Nureddin Nebati" iddiasında bulundu.

featured

15 Temmuz darbe girişimi sırasında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın isimlerden biri olan eski eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, Gerçektivi’de Ali Tarakcı ve Vidin Özyer’in sorularını yanıtladı.

15 Temmuz’dan sonra 9 ismi FETÖ ile ilişkili oldukları gerekçesiyle ihbar ettiğini öne süren Olçok, “TRT beni hiçbir yayınına davet etmedi. Çünkü eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, ilk verdiğim listededir. Diyorlar ya ben itirafçıyım 500 kişilik liste verdim. Ben o kadar adam tanımadım ‘FETÖ’cü. Ama 9 kişiyi verdim. 9 kişi hâlâ orada. Bunlardan bir tanesi İbrahim Şahin… Diğer 8’i, altı defa verdim hala orada. Bir tanesi Nureddin Nebati yani… Ondan sonra çıktı, 15 Temmuz Vakfı başkanı yaptılar Nureddin Nebati’yi. Berat Albayrak da var 9 kişi içinde.” iddiasında bulundu.

Nihal Olçok: 9 FETÖ’cünün ismini verdim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!