Nihat Genç, Nagehan Alçı’ya neden teşekkür etti?

“Üç yıl önce, İmamoğlu'nu destekleyin ama saygınlığınızı koruyun biat etmeyin, II. Atatürk gibi ağır laflar etmeyin, diye yalvardım, ve kırk yıllık arkadaşlarım dahil Sözcü, Cumhuriyet, Halk TV nicesi şahsımı linç etti ve sonunda dediğimiz: 'kahramanları' 'Keloğlan' çıktı!”

featured

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun Karadeniz turunda kendisine eşlik eden gazeteciler arasında Nagehan Alçı‘nın da bulunması tepki çekmişti. İBB Sözcüsü Murat Ongun, eleştirilere 200-300 kişinin kendi arasında yaptığı eleştiriler demiş ve Alçı’nın bölgede çok sevildiğini iddia etmişti.

Ertesi günde İmamoğlu, Deniz Gezmiş anma etkinliğinde parmak sallayarak “Akıllı olun” demiş, eleştiriler için “Vız gelir tırıs gider” demişti. İmamoğlu büyük tepkiler üzerine cumartesi günü o söz için özür diledi. Ancak İmamoğlu özrünün ardından “Beni bu kişiliğimin nereye götürüp götürmeyeceği umrumda değil” ifadelerini kullanması dikkat çekti.


İmamoğlu tartışması özüre rağmen bitmedi. İmamoğlu’nun hararetli savunucuları Cumhuriyet, Sözcü ve Korkusuz yazarları dahi eleştirilerini sürdürdü.

Yazar Nihat Genç, İmamoğlu meselesiyle ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Genç şu ifadeleri kullandı:

“(Allah korusun) İBB’ye radyasyon bombası atılsaydı İmamoğlu bu kadar ağır rezil olmazdı! Bu itibarla, Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök ve Akif Beki vs.’ye, zehir kusan kişilikleriyle İmamoğlu bombasını patlatıp muhalefetin ‘akıllanmasını’ sağladıkları için teşekkürü borç bilirim!

Sayın İmamoğlu, karda kışta büyükelçilerle, Diyarbakır’da renkli PKK tabutlarıyla, İsviçre tatillerinde, RAKS EDİRDİN, ne oldu? Hem PKK’yı hem Süleymancıları hem Atatürkçüler’i hem Fetöcüleri ‘değdirmeden’ idare edip taşımak, vallahi, senin işin de çok zordu kardeş!

Üç yıl önce, İmamoğlu’nu destekleyin ama saygınlığınızı koruyun biat etmeyin, II. Atatürk gibi ağır laflar etmeyin, diye yalvardım, ve kırk yıllık arkadaşlarım dahil Sözcü, Cumhuriyet, Halk TV nicesi şahsımı  linç etti ve sonunda dediğimiz: ‘kahramanları’ ‘Keloğlan’ çıktı!

Sayın İmamoğlu,  ODA TV gazıyla buraya kadar, sonunda, satın alamadığınız ya da hizaya getiremediğiniz tek yazar N.Genç’ten yazar kime denir öğrendin mi? Ders olsun: Nasreddin Hoca, eşeğine ters binince, şöyle der: ‘Allah Allah burada bir baş vardı .öt olmuş!’

Nihat Genç, Nagehan Alçı’ya neden teşekkür etti?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 9 ay önce

  Bu foto, Chatham House’un adayının siyasi kariyerini bitirmiştir.

 2. 9 ay önce

  Hani “adam haklı beyler” diye bir deyim varya, işte oradaki adam Nihat Genç’tir.
  Her defasında haklı çıkmak, herkese nasip olmayacak bir öngörü yeteneğidir.

 3. 9 ay önce

  hiç sevememiştim ama dile getirmedim..
  solcu değil sağcı değil..
  devrimci değil cumhuriyetçi değil..
  yol bilmez yordam bilmez..
  BU MAYA TUTMAZ !

 4. Nihat Genç, İmamoğlu hakkında, anlayamayacak olanın bile anlayacağı şekilde çok yazı yazdı.
  Bu yazıda da ilk paragraf cuk oturmuş..

 5. 9 ay önce

  bende nagehana tşk eden bir twett attım abem benim

 6. 9 ay önce

  Nihat abinin her yazısını okuduğumda, 40 yıllık amatör bir fizikci olarak aklıma, gecmişte foto maç gazetesinde gördüğüm manşet aklıma gelir.. Skib bıraktı…

 7. 9 ay önce

  Acaba erken mi karar verdik te yıkım oluştu, Biraz sabır edelim, belki toparlayabilir durumu,
  S Ekrem İmamoğlu, diyorum ben.
  Bunca emek boşa gider ise bu ortalığı kim toparlayacak ki.

 8. 9 ay önce

  Bu kadar popüler ve CB’lığı seçimini alabilecek 3 kişiden birisi,peşpeşe bu kadar hata yapması normal değil, aacayip bir durum..Ben bu rüzgarın arkasından yağmur, hatta dolu bekliyorum..Neyse çok ta takmayacam, zaten benim adayım Deli Mansur idi 😉 Esenboğa’daki ilk resmi BB başkanı sıfatıyla İçişleri Bakanını karşılarken, efsane bakış ve duruşuyla onu seçmiştim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!