Nihat Genç’e kimse dava açmıyor mu? Ekşi Sözlük’teki ilginç başlığa Genç’ten yanıt

featured

Yazar Nihat Genç’e saldırıda bu kez akla zarar bir iddia ortaya atıldı. Bazı Ekşi Sözlük yazarları Nihat Genç’in ‘hakaretlerine’ kimsenin dava açmadığını iddia etti. Bunu iddia eden ekşi sözlük yazarlarının çirkin üslubu dikkat çekerken Nihat Genç’ten yanıt geldi.

Ekşi Sözlük’te bir ‘yazar’ Nihat Genç’in Veryansın TV’de yayınlanan “.öt öpme törenleri başlamıştır” başlıklı yazısını göstererek “Nihat Genç’e dava açılmadığını” iddia etti.
Ekşici yazar, “asla anlayamadığım durum. bu adamın önüne gelene küfretmesi ve ağza alınmayacak hakaretler etmesi kimsenin zoruna gitmiyor sanırım. kendi haline bırakılmış görünüyor.” iddiasına bulundu. Bu başlığın altına çeşitli yorumlar geldi.
Yazarlıktan kazandığı teliflerin büyük bir kısmını davalara veren, hatta aldığı cezalardan banka kartı bloke olmuş Nihat Genç, sosyal medya hesabından kendisine dava açılmadığı iddialarına yanıt verdi… İşte Genç’in mesajları:

 NİHAT GENÇ: BU BİR ŞAKA MI

“Ekşi Sözlük’te yuvalanmış Fetö’cü ve PKK’lı troller, Nihat Genç çok sert yazılar yazmasına rağmen niye hiç dava açılmıyor, diye başlık açmışlar, üzülmeyin troller, tahmininizden çok fazla dava açılıyor, ancak medyanız haber yapmıyor, çünkü .ötü yemiyor, bu bir…
Halkım, ülkem ve yaşadıklarım adına cesur, meydan okuyan, eyvallahsız yazılar yazıp risk ve bedel almamım bir gün utanılacak bir suçmuş gibi itham edileceğimi hayatımda hiç düşünmemiştim, bu bir şaka mı?
Biraz da hukuk öğrenin, vatan haini Seyit Rıza’dan özür dileyen nasıl dava açabilir ya da Suriye’de bir milyon Müslümanın öldürülmesinde rol oynamış Davutoğlu hangi gerekçeyle dava açabilir?
Ya da bin tane dairesi olan adam bin dairesi yoksa kalkıp dava açabilir, açamaz, mesela, en son İyi Parti’den dava açtılar, kesin kaybedecekler, çünkü iddialarımızın hukuki belgeleri var!
Hem .ötünüz yemiyor, harbice yazıp çizemiyor hem de kovulmaları, tazminatları ve cezaları göze alıp kimsenin adamı olmadan yazıp çizenleri karalıyorsunuz, bilincinizi kaybetmişsiniz!
Ben olsam, hazır, ödülle, parayla, vekillik rüşveti ve şöhret ikramıyla susmamış ve hiç bir şekilde işbirliğine yanaşmamış bir yazar bulmuşken, bu çok nadir delinin metin ve hikayeleri ve korkusuz mizahının tadını çıkartırdım!
Üstelik o sert yazıları ve mizahı, sizlere değil, bizden sonraki nesillere yazıyorum, açıp okuduklarında, hepimizin susmadığını ve asla affetmediğimizi görüp belki bir parça umutlanırlar, diye!
Belki de haklısınız, çocukken geceleri saklambaç oynardık, en son oyunda ebe olan gözlerini kapadığında, arkadaşları eşşek şakası yapıp evlere yatmaya giderdi…
Ülke hukukuyla ekonomisiyle işgal edilmiş, belki de haklısınız, arkadaşları yatmaya gitmiş, karanlık gecede ve sokakta ebe tek başına, oyunu sürdürecek arkadaş boşuna arıyor!” 

Nihat Genç’e kimse dava açmıyor mu? Ekşi Sözlük’teki ilginç başlığa Genç’ten yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 12 ay önce

  Ama ne meşaş döşemiş cıvık sırnaşık jölemsi şuursuz eriyik alaşım tiplerin alışveriş merkezindeki tip!Nihat Genç’e laf ederken içindeki aşşağılık duygusu bırakmamış tipi,diyor ki kendi haline bırakılmış.Ulan lale kendi haline bırakılanlar senin gibi baskı balatalar dingil.Ağzınızdan her yeri yamultulmuş cümlelerle zehir zıkkım akıyor,küfürün asfaltı pis ağzınızdan sızıyor.Küfür etmiyor Nühat Genç,sen başta sövüyor kütür kütür kendine ve memlekete yabancılaşmış olana.Durum durumunuz sövgüyü çağırıyor o da ediyor.O etmezse biz ediyoruz.Sürekli.Ortaya bırakılmışa bak sen!

  Cevapla
 2. 12 ay önce

  Muhalefeti boyun eğmek sanan ılımlı pkk/fetöcüler bizi hukukla sınıyor. Neyse ki bu sınava Nihat hocanın dersinden hazırlıklıydık.

  Cevapla
 3. 12 ay önce

  Nihat Genç Vahşetin Çağrısı’dır. Bu çağrı hepimizedir. Bu çağrıyı anlamayanlar vahşeti anlamayanlardır ve vahşeti anlamayanlar da asıl vahşilerdir!

  Cevapla
 4. 12 ay önce

  Bir kaç siyaset bilmeyen insanları saldırması için uğraşmak, fetöcü chplileri pkklıları da tarafına alarak. Bir kaç yazı okumamış insanları inandırmak, akp’ye hiçbir şey söylememiş yazmak. Bir kaç yazı okusalardı hepsine karşı olduğunu bilirlerdi, provokatör cahil insanlar

  Cevapla
 5. 12 ay önce

  Nihat abiyi çok seviyorum fakat yazılarda küfürü kesmesi lazım. En yaratıcı küfürleri biz ederiz abi o karaktersizlere.

  Cevapla
 6. 12 ay önce

  Argo kullanımı, öfkenin en doğal dışa vurumudur. Dilimizden, yazılarımızdan öfkeyi çıkartırsak, uyuşturucu iğne vurulmuş ata döner, tüm haksızlıkları usulca kanıksamaya başlarız. Öte yandan, Nihat Genç yazılarında küfür edilen siyasiler, yandaşlar, kalleşler, bu küfürlerin yüzbin katı kötülüğü bu halka yapmışlardır. Yani hak ediyorlar, daha da fazlasını hak edecekler.

  Cevapla
 7. 12 ay önce

  Arkadaşım, Nihat Genç küfür ediyor ama hakaret etmiyor.

  Cevapla
 8. 12 ay önce

  Kendileri için savaşan adama kafayı takacak kadar yobaz, embesil, idrakten uzak insanlara yazıklar olsun.
  Böyle örümcek kafalı insanlar bize gözünün üstünde kaş var dese hakaret olarak kabul ederiz ama nihat genç küfürün en kralını söylese bize , ulan bi yanlışın içerisindeyiz kusurumuz ne acaba deriz.

  Cevapla
 9. 12 ay önce

  Nihat Genc yazilarinda küfür etmiyor, tanimlama yapiyor ve toplum edebiyatinda bulunan degimleri kullaniyor. Esyaya ismi ile hitap etmek küfür degildir. Ayrica, Mecaz Türk edebiyatinda bir sanattir ve Nihat Bey bu sanati cok iyi icraa edebilen ender sanatcilardan biridir.

  Cevapla
 10. 12 ay önce

  Yasadigi haksizliklar karsisinda bir kez bile agiz dolusu kufur etmemis olanimiz var midir? Dost meclisinde, kahvehanede, basina bir is gelmeyeceginden emin oldugumuz yerlerde sovmek kolaydir. Bu adam, kendi sahsi derdi icin degil, hepimizi ilgilendiren konular icin, hepimizin hakkini savunmak icin, kendini ortaya atip, sifirdan kurdugu bu ozgur yayin organinda tabiri caizse kelle koltukta, korkusuzca meydan okumaktadir. Memleketi mustemlekelikten kurtaran Mustafa Kemal’e bile laf soyleyen kitlenin oldugu bir milletten, Nihat Genc’i anlamasini beklemek sanirim biraz hayalperestlik.

  Cevapla
 11. 12 ay önce

  Nihat Genç’i pek tanımıyorum. İyi biri mi kötü biri mi bilmem kendisini daha yeni tanıdım lakin yazılanlara bakılırsa Nihat Genç ekşi sözlüğü umursayarak zaten kendisine en büyük hakareti etmiş. Ekşi Sözlük diyoruz. Hani bol sjw’lerin döndüğü, alttan alttan anadil eğitim diye zırlandığı, Atatürk’e Adolf Hitler benzetmesi yapan bir yazarın hala uçurulmamış olduğunu gördüğüm, eski halinden eser kalmamış şu sözlük. Artık bu sözlükte Türküm deyin sizden âlâ barbar olmaz. Hepiniz kalkmışsınız bu sözlüğü dikkate almışsınız.
  Ayrıca önce gitsinler Atatürk’e diktatör diyen bu şahsın neden hala pek muhterem! sözlüklerinde barınabildiğini konuşsunlar o çok değerli! Ekşi Sözlük yazarları!
  (lütfen ekran görüntüsüne bakın)
  https://dosya.co/gqud3z17k6u3/06122021.jpg.html
  Önce sözlüğünüzde böyle şahısların hala nasıl barınabildiğini konuşun. Çuvaldızı önce kendinize batırın…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!