Nihat Genç’ten Kılıçdaroğlu’na: Bu akılları sana kim verdi!

“Bu akılları sana kim verdi Kılıçdaroğlu, be adam, bu milletin memleketin başına sen ne büyük bir felaketmişsin!”

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü’ kanun teklifine karşı bugün el yükselterek “Anayasa değişikliği” çağrısı yaptı ve “Eğer dürüstsen, eğer samimiysen, şayet bu zat temel bir insan hakkı olan başörtüsü meselesini ülkenin gündeminden kati suretle çıkarmakta samimiyse, gelin çözümü yasa değil, anayasa düzeyinde sağlayalım” dedi. Erdoğan bu değişiklikte sadece başörtüsü meselesinde değil “aile kurumunu güçlendirecek” başka değişikler yapma çağrısında da bulundu.

Erdoğan söz konusu değişiklik için daha önce Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen 5735 sayılı Anayasa değişikliği teklifini adres gösterdi. Anayasa Mahkemesi, söz konusu teklifi, Atatürk ilke ve devrimleri ve laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle iptal etmişti.

Yazar Nihat Genç, Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışıyla başlayan ve Anayasaya değişliğine uzanan sürece sert tepki gösterdi.

Genç sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Siyasi tarihimizin en boş adamı Kılıçdaroğlu ‘başörtüsü’ konusunu gündeme taşıyarak AKP’ye yeniden can verdi! Hırsızlık yolsulluktan çürümüş AKP kadrolarını yeniden şahlandırdı!

Tayyip Erdoğan, madem öyle, gel, ‘anayasayı’ değiştirelim dedi, ve ‘laiklik’ maddesini ima etti!  Ve Tayyip ilave olarak, meydan okuyarak, gel, aileyi de koruyalım deyip, şeriatçı tarikatların istediği medeni kanun değişikliğini de gündeme taşıdı!

Bu akılları sana kim verdi Kılıçdaroğlu, be adam, bu milletin memleketin başına sen ne büyük bir felaketmişsin!

Anayasa’nın değiştirilmez maddeleri Cumhuriyet’in ve varlığımızın sonu olur, yapılacak tek şey, muhalefetin meclisten topluca istifa edip çekilmesi ve iktidarı seçime zorlamak! Gel gör ki bu zavallı korkak işbirlikçi muhaliflerden bir bok olmaz!

Zaten, Kılıçdaroğlu hiç maydanoz olmasa, sosyolojik ve siyasal doğal sonuçlarla, AKP-saray zaten kendiliğinden düşüp gidiyor!”

Nihat Genç’ten Kılıçdaroğlu’na: Bu akılları sana kim verdi!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 2 ay önce

  Anlamayana özel not: 1. Sayın Kılıçdaroğlu sakın aday olma, 28 şubatta hayal edemediğimizi bu adam 15 temmuzdan sonra yaptı. Bırak bin yıl sürsün.
  2. Ben o kadar korkağım ki sana yaptığım hakaretin zekatını Erdoğan’a yapamam.

  • 2 ay önce

   Tercümesi?

  • 2 ay önce

   Sence şu an memleketin sorunları içinde başörtüsü (ki öyle bi sorun yok) kaçıncı sırada yer alır bi düşün bakalım.. ekonomik kriz, mülteci sorunu, devletin her bir yerinde rüşvet yolsuzluk vs vs.. bay kemal ortaladı Tayyip röveşatayı vurdu.. sen de Kılıçdaroğlunun muhalefet yaptığını sanmaya devam et..

 2. 2 ay önce

  Kaset komplosu Baykal’a boşuna yapılmadı. Bugünler hesaplanarak yapıldı.

 3. 2 ay önce

  Nihat Abi haklı. Büyük olasılıkla egemen dış güçler Erdoğan’la bir kaç yıl daha devam etmek istiyorlar. Kılıçdaroğlu’na da “muhalefetin motivasyonunu kır” emri vermişler anlaşılan. Artık Türk Milleti siyaset dışı seçenekleri değerlendirmeye başlamalı. Bu siyaset iklimi bu haliyle Türk Milletinin beklentilerini karşılamıyor.

 4. 2 ay önce

  zaten bu adam olduğu sürece CHP hiç bir zaman iktidar olamaz şimdiden bizlerden 3 oy kaybeyti onları yeride zafer partisi

 5. 2 ay önce

  Hakikaten pes yahu..! Siz iktidara çalışıyorsunuz, biz de bunun farkındayız zaten..Laiklik bu ülkenin temel kolonudur..CHP de bu güzel ülkenin kurtarıcısı ve kurucusu Atamın partisi..siz be yaptığınızın farkında mısınız? Elbette farkındasınız.. @! yeter artık düşün Chp’nin başından ve Cumhuriyete sahip , bir Cesur lider gelsin ..!

 6. 2 ay önce

  Düşüncemi ifade ettiğiniz için ağzına sağlık.sayın kılıçtaroğlunu 65 yıllık CHP’li olarak kınıyorum.zaten türban sayın Kılıçdaroğlu sayesinde bu kadar özgürlük alanı buldu.

 7. 2 ay önce

  Bu kılıçdar, Ak Partili olsa sıratmaz aslında. Ortak noktaları Cumhuriyet düşmanı ABD beslemeleri olmaları..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!