Nobel Ödüllü Aziz Sancar’dan Türkiye’ye övgü mektubu

featured

Aziz Sancar, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) desteklenen “Covid-19 Aşı Projeleri Çalıştayı”na mektup gönderdi.

Aziz Sancar, mektubunda, 21-22 Mart tarihlerinde Aziz Sancar Araştırma Merkezi’nde düzenlenen çalıştay vesilesiyle Türk Covid-19 aşılarını geliştirmekte emeği geçen tüm bilim insanlarını tebrik etti. Sancar, şöyle devam etti: ”Türkiye hem salgını kontrol etmekte, hem de halkımızı aşılama konusunda dünyanın birçok ülkesine örnek olacak bir tutum sergilemiştir. Bu benim için bir gurur kaynağıdır. Umarım çok geçmeden hem korunma kurallarına uyarak hem de kendi aşımızı yeteri derecede üreterek kutsal ülkem Türkiye, bu afeti yok edecektir. Buna kalben inanıyorum. Covid-19 salgınında hayatını kaybeden bütün Türk kardeşlerime ve onların tedavisinde canları pahasına çalışıp Covid-19’a yakalanarak vefat eden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet dilerim.”

Aziz Sancar’ın imzalı mektubu, TÜSEB’in Twitter hesabından paylaşıldı. Nuray Özger / Ajans Bizim

Nobel Ödüllü Aziz Sancar’dan Türkiye’ye övgü mektubu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Örnek yurttaş, seçkin bilim adamımız hem memleketi temsil ediyor yaban ellerde hem de beni Türkiye Cumhuriyeti yetiştirdi diyerek bir Cumhuriyet kalesi olarak anıtlaşıyor. İyi ki varsın. İyi ki Türkiye Cumhuriyeti var.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!