‘Normalleşme’ eğlence mekanları ve barlara gelmedi… Yaşam tarzına müdahale mi?

featured

Sokağa çıkma yasağının 22.00’de başlaması, eğlence, konser yerleri, bar ve gece kulüplerinin açılmaması sosyal medyada “hayat tarzına müdahale” olarak yorumlandı. Muharrem İnce “Bu keyfiyet düzenidir” dedi.

Pandeminin başından beri ilk kapanan alanlardan olan gece kulüpleri ve barlar 1 Haziran’dan itibaren uygulanacak yeni normalleşme kurallarında yine kapalı kalmaya devam edecek.

Mart 2020’nin başından beri kapalı olan gece kulübü ve barların açılmaması sosal medyada tepki çekerken, pek çok kişi söz konusu kararı “yaşam tarzına müdahale” olarak yorumladı.

Sokağa çıkma yasağının saat 22’de başlayacak olmasına yönelik eleştiriler de geldi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından ”Covid fırsatçılığı yapıp, sistematik olarak yaşam tarzımıza müdahale ediyorsun. Bu virüs 22.00’den sonra mı bulaşıyor? Bu virüs sinemada, tiyatroda, müzikli ortamlarda mı bulaşıyor? Aldığın kararlar adil ve tutarlı kararlar değil, keyfidir. Bu keyfiyet düzenini değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

MÜZİSYENLERE DESTEK HALUK LEVENT’TEN GELDİ

Kademeli normalleşmede müzisyenlere yönelik bir desteğin olmaması ve eğlence mekanlarının açılmaması sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

Müzisyen Haluk Levent, kurucusu olduğu AHBAP Derneği ile birlikte meslektaşlarına fatura desteği duyurusu yaptı.

Levent, Twitter mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Müzisyenler! Ödenmemiş su, elektrik ve doğalgaz faturanız varsa bizlere başvuru yapın. 400 ₺’ye kadar olan faturalarınızı ödeyeceğiz. Ayrıca bir heyet oluşturup kalıcı bir çözüm için Ankara’ya gideceğiz. Hepimiz zor durumdayız.”

‘Normalleşme’ eğlence mekanları ve barlara gelmedi… Yaşam tarzına müdahale mi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!